×

Daha iyi bir kullanıcı deneyimi için internet tarayıcınızı tam ekran olarak kullanınız.


Medya Merkezi
 • Teknosa ve Enerjisa Enerji iş birliğiyle Adana’da temiz enerji üretimi başladı
  İşimin Enerjisi çatısı altında sürdürülebilirlik ve tasarruf odaklı ürünlerle yenilenebilir enerji kullanımını artıran çözümler geliştiren Enerjisa Enerji ile Türkiye teknoloji perakendeciliğinin ve e-ticaretin öncü markası Teknosa iş birliğiyle Teknosa’ya ait olan Adana Sabancı İş Merkezi çatısına kurulan güneş panelleriyle enerji üretimi başladı.
  Devamını Oku
 • Enerjisa Enerji Akbank’a Blockchain teknolojisiyle dijital enerji hizmeti sunacak
  İşimin Enerjisi çatısı altında verimlilik ve tasarruf odaklı ürünlerle yenilenebilir enerji kullanımını artıran ve müşterilerinin sürdürülebilirlik hedeflerine uygun çözümler geliştiren Enerjisa Enerji dijital enerji hizmetine ilk kez Akbank ile başladı.

  Blockchain teknolojisi ile geliştirilen ve ilk kez müşterilerin kullanımına sunulan bu dijital enerji hizmeti sayesinde kullanıcılar, kendilerine sağlanan yenilenebilir enerji sertifikalarının kaynaklarını kendileri seçebilecek; saatlik bazda (7/24) tüketimlerini takip ederek hangi yenilenebilir enerji kaynağı ile eşleştiklerini raporlayabilecekler.
  Devamını Oku
 • Enerjisa ve Galatasaray’dan Bir Dünya Rekoru
  Enerjisa Enerji tarafından Ali Sami Yen Spor Kompleksi Nef Stadı’nın çatısına kurulan güneş enerjisi santrali Guinness Rekorlar Kitabı’na girdi. Rekorlar kitabına giren santral kurulu gücü bakımından dünyanın en büyük stadyum üstü güneş enerjisi santrali olarak tarihe geçti. Güneş Enerji Santrali Galatasaray’a 25 yıl sonunda 1 Milyar TL’den fazla katkı sağlayacak.
  Devamını Oku
 • Eşarj İki Yüz Bininci Şarjını Gerçekleştirdi
  Enerjisa Enerji’nin 2018 yılından beri çoğunluk hisselerine sahip olduğu, 2021 yılında ise hisse payını yüzde 94’e yükselterek hakim ortağı olduğu Türkiye’ nin ilk ve en hızlı elektrikli şarj istasyon ağı olan Eşarj, Şubat ayında iki yüz bininci şarj işlemini gerçekleştirdi. Bu sayıya ulaşan ilk şarj istasyon ağı olan Eşarj büyüme hedefleri ve karbon ayak izine olan katkısıyla da sürdürülebilir çözüm sunuyor.
  Devamını Oku
 • Enerjisa Enerji; Sabancı Holding, Sabancı Üniversitesi, Teknosa ile ‘Yeşil Enerji’ dönüşümünü başlattı
  İşimin Enerjisi çatısı altında verimlilik ve tasarruf odaklı ürünlerle yenilenebilir enerji kullanımını artıran ve müşterilerinin sürdürülebilirlik hedeflerini önemseyen çözümler geliştiren Enerjisa Enerji; Sabancı Holding, Sabancı Üniversitesi ve Teknosa ile ‘Yeşil Enerji’ kullanımı için anlaşma imzaladı. İş birliği sayesinde, 2022 yılında üç kurum toplamda 8.475 hanenin 1 yıllık elektrik enerjisi tüketimine denk gelen 25.425 MWh’lık enerjisini yenilenebilir enerji kaynaklarından kullanarak, toplam 14.110 ton CO2 salınımının önüne geçecek.
  Devamını Oku
 • Küçükköy’e SENTRUM ile 5 milyon TL kaynak aktarılacak
  SENTRUM projesi Küçükköy'de yeşil çözümler ve enerji verimli yatırımları teşvik ediyor
  Devamını Oku
 • Enerjisa Enerji Türkiye İklim Liderleri arasında yerini aldı.
  Dünyanın en büyük çevre raporlama platformu olan Karbon Saydamlık Projesinin (CDP - Carbon Disclosure Project ) 2021 yılı sonuçlarına göre Enerjisa Enerji, yer aldığı İklim Değişikliği ve Su Güvenliği programındaki başarı puanını B seviyesine yükseltti. 2002 yılından bu yana şirketlerin Karbon Saydamlık Beyanında bulunduğu program, şirketlerin yenilenebilir enerji kullanımı, bilime dayalı hedefler, karbon fiyatlandırması ve daha fazlası yoluyla iklim değişikliğiyle mücadele ve düşük karbon ekonomisine geçiş için halka açık bir şekilde taahhütte bulunmalarına yardımcı oluyor.
  Devamını Oku
 • Enerjisa Enerji, Eşarj’daki hisselerini yüzde 94’e yükseltti.
  Enerjisa Enerji, 2018 yılından beri çoğunluk hisselerine sahip olduğu Türkiye’nin ilk ve en hızlı elektrikli şarj istasyonu ağı Eşarj hisselerini yüzde 94’e yükseltti. Eşarj’daki payını yüzde 80’den yüzde 94’e yükselten Enerjisa Enerji, 42,4 milyon TL karşılığında hisseleri devraldı. Sürdürülebilir gelecek hedefiyle çalışan Enerjisa Enerji, Türkiye’nin ilk ve en hızlı şarj istasyonu ağını yönetmeye devam edecek.
  Devamını Oku
 • Enerjisa Enerji EBRD ile 110 milyon dolar karşılığı Türk Lirası Kredi Anlaşması imzaladı
  Enerjisa Enerji, elektrik şebeke ve teknoloji yatırımları ile operasyonlarında kullanmak üzere, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) ile 7 yıl vadeli 110 milyon dolar karşılığı Türk Lirası tutarında, “kapsayıcı ve yeşil” odaklı yeni kredi anlaşması imzaladı. Şirket bu yatırımlarıyla 21 milyon kişiye sürdürülebilir ve kaliteli enerji sağlama hedefine katkı sağlayacak.
  Devamını Oku
 • Enerjisa Enerji ve Teknosa LED Aydınlatma dönüşümünü başlattı
  İşimin Enerjisi çatısı altında verimlilik ve tasarruf odaklı ürünlerle yenilenebilir enerji kullanımını artıran çözümler geliştiren Enerjisa Enerji ile Türkiye teknoloji perakendeciliğinin ve e-ticaretin öncü markası Teknosa, enerji verimli aydınlatma dönüşümünü başlatıyor. İş birliği kapsamında ilk olarak İstanbul Canpark AVM’ deki Teknosa mağazasında LED dönüşüm uygulaması devreye alınırken, 2022 yılında 20 mağazada daha hayata geçirilmesi planlanıyor.
  Devamını Oku
 • 2021‘ in ilk dokuz ayında güçlü büyüme devam etti

  Elektrik dağıtım ve perakende satış sektöründe Türkiye'nin lider şirketi Enerjisa Enerji, yılın ilk dokuz ayında güçlü bir finansal performans yakaladı.

  Enerjisa Enerji’nin şebeke yatırımları 2021 yılının ilk 9 ayında yıllık bazda yüzde 60 artarak 2 milyar 78 milyon TL oldu. Konsolide Faaliyet Gelirleri yine aynı dönemde yıllık bazda yüzde 23 büyüyerek 5 milyar 154 milyon TL’ye ulaştı.

  Devamını Oku
 • Enerjisa Enerji, 800 milyon liralık tahvil ihracını Ak Yatırım aracılığıyla başarı ile gerçekleştirdi
  Sabancı Holding ve E.ON’un çoğunluk hisselerine sahip olduğu ve halka açık bir yapıda faaliyetlerini yürüten elektrik dağıtım ve satış sektörünün lider oyuncusu Enerjisa Enerji, başarılı bir tahvil ihracını Ak Yatırım aracılığıyla gerçekleştirerek yatırımcılardan gelen yüksek talebin 800 milyon TL’sini karşıladı. İki yıl vadeli, kupon ödemelerinin Türk Lirası Referans Endeksine bağlı gerçekleşeceği yeni tahvil ihracıyla birlikte Enerjisa Enerji’nin tedavüldeki toplam tahvili 1,7 milyar TL’ye ulaştı.
  Devamını Oku
 • Enerjisa Enerji ve Brisa, Türkiye’de elektrikli araçlar için hızlı şarj istasyonu sayısını artırmayı hedefliyor
  Enerjisa Enerji’nin çoğunluk hissesine sahip olduğu, Türkiye’nin ilk ve en hızlı elektrikli şarj istasyonu ağı Eşarj ile müşterilerine kesintisiz yolculuk deneyimi sunmak üzere sektöre öncülük eden lastik sektörü lideri Brisa’nın iş birliği kapsamında şu ana kadar 8 adet hızlı elektrikli şarj istasyonu devreye alındı. Brisa’nın hızlı bakım servis zinciri Otopratik mağazalarında devreye alınan istasyon sayısının yıl sonuna kadar, tamamıyla hızlı şarjı destekleyecek şekilde 17 adete çıkarılması hedefleniyor.
  Devamını Oku
 • Enerjisa Enerji Liderlik Takımında Üst Düzey Atamalar
  Elektrik dağıtım ve perakende satış sektöründe Türkiye'nin lider şirketi Enerjisa Enerji, organizasyon yapısını yeniden değerlendirerek, uzun vadeli değer yaratma ve geleceğin enerji dünyasını şekillendirme vizyonu doğrultusunda ‘Sürdürülebilir ve Kurumsal Yetkinlikler Bölüm Başkanlığı’, insan odağı ve geleceğe uyum vizyonu doğrultusunda ise ‘İnsan ve Kültür Bölüm Başkanlığı’nı yapılandırarak yeni atamalar gerçekleştirdi.
  Devamını Oku
 • Enerjisa Enerji, Türkiye ve Avrupa Komisyonu’nun yeşil mutabakat eylem planlarına destek veriyor
  BM Küresel İlkeler Sözleşmesi (UN Global Compact) imzacısı Enerjisa Enerji, Avrupa Komisyonu ile Türkiye Ticaret Bakanlığı tarafından karbon emisyonunun azaltılmasına yönelik olarak açıklanan iki yeni eylem planına da destek vereceğini açıkladı. Yeşil enerji kullanımının yaygınlaşmasına katkı sağlamayı hem topluma ve çevreye karşı sorumlulukları hem de kaçırılmayacak bir fırsat olarak gördüklerine dikkat çeken Enerjisa Enerji CEO’su Murat Pınar , “Türkiye gibi yüksek potansiyele sahip bir ülkede, bu eylem planlarının her açıdan derinlemesine incelenmesi gerektiğine inanıyorum. Biz Enerjisa Enerji olarak müşterilerimizi, iş dünyasının paydaşlarını ve şehirlerimizi eylem planlarının uygulamalarına dahil etmek adına var gücümüzle çalışacağız” dedi.
  Devamını Oku
 • Türkiye’de yeşil turizmi desteklemek için “başarı üçgeni”
  Enerjisa, Sabancı Üniversitesi ve UNDP, Küçükköy’ü çevresel sürdürülebilirlik modeline dönüştürmek için güç birliği yapıyor.
  Devamını Oku
 • 2021‘ in ilk yarısında güçlü büyüme devam etti

  Elektrik dağıtım ve perakende satış sektöründe Türkiye'nin lider şirketi Enerjisa Enerji, yılın ilk yarısında güçlü bir finansal performans ve nakit akışı yakaladı.

  Covid-19 pandemisinin küresel ve yerel piyasalarda yarattığı etkiler devam etmesine rağmen, Enerjisa Enerji’nin şebeke yatırımları 2021 yılının ilk yarısında yıllık bazda yüzde 95 artarak 1 milyar 110 milyon TL tutarında gerçekleşti. Konsolide Faaliyet Geliri geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 30 büyüme ile 3 milyar 326 milyon TL oldu.

  Devamını Oku
 • Enerjisa Enerji, YEK-G Sistemi ile Yeşil Enerji Sertifikalarına Bir Yenisini Daha Ekliyor
  Güneş enerjisi sistemleri, enerji verimliliği uygulamaları, kojenerasyon çözümleri, elektrikli araç şarj istasyonu ve yeşil enerji sertifikasyonuna kadar birçok çevre dostu ve sürdürülebilir enerji çözümlerini müşterileri ile buluşturan Enerjisa Enerji, Yenilenebilir Enerji Kaynak Garanti Sistemi (YEK-G) ile birlikte müşterilerine itfa yoluyla ilk sertifikalarını oluşturdu.
  Devamını Oku
 • Enerjisa Enerji, sektörünün tek temsilcisi olarak Türkiye’nin en değerli 30. Markası oldu
  Elektrik dağıtım ve perakende satış sektöründe Türkiye'nin lider şirketi Enerjisa Enerji, her yıl güçlü markaların listelendiği dünyanın önder bağımsız marka değerleme danışmanlık şirketi olan Brand Finance listesinde 4 sıra yükselerek 30. oldu. Geçen yıla oranla % 3.2 yükseliş yakalayan Enerjisa Enerji’nin marka notu A+ olarak belirlenirken, marka değeri 181 milyon USD olarak güncellendi. Sektörünün tek temsilcisi olarak bu başarıyı yakalayan Enerjisa Enerji’nin yükselişindeki en önemli etkenin ‘gücünü arttırmak için gerekli yatırımları gerçekleştirerek, paydaşlar nezdinde olumlu algı oluşturması’ olduğu belirtildi.
  Devamını Oku
 • Enerji Sektörü için Dünya’da İlk Patentli Dijital Dönüşüm Modeli Enerjisa Enerji’den
  Devamını Oku
 • Shell ReCharge Türkiye’de İlk Adımını E-Şarj ile Atıyor
  Devamını Oku
 • Yeni uygulama döneminin ilk çeyreğinde güçlü başlangıç
  Devamını Oku
 • Enerjisa Enerji, Müşteri İşlemlerini Mobil’e Taşıdı
  Devamını Oku
 • Enerjisa’dan Tam Kapanma Sürecinde Müşteri Memnuniyeti Tedbirleri
  Devamını Oku
 • Enerjisa ve Galatasaray’dan Avrupada Bir İlk
  Devamını Oku
 • Enerjisa Enerji 2020’de 1,8 Milyar TL yatırım yaparak tüm paydaşları için değer yaratmaya devam etti
  Elektrik dağıtım ve perakende satış sektöründe Türkiye'nin lider şirketi Enerjisa Enerji, 2020’de güçlü bir finansal performans göstererek yılın ikinci yarısında nakit akışında önemli bir toparlanma yakaladı. Covid-19 pandemisinin küresel ve yerel piyasalarda yarattığı belirsizlikler devam etmesine rağmen, Enerjisa Enerji 2020 yılında 1 milyar 790 milyon TL tutarında şebeke yatırımı gerçekleştirirdi. Konsolide Faaliyet Geliri geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 22 büyüme ile 5 milyar 609 milyon TL oldu.
  Devamını Oku
 • Eşarj İstasyonları Carrefoursa’da
  Türkiye’nin lider elektrikli şarj istasyonu ağı olan Eşarj ile CarrefourSA, sürdürülebilirlik hedefleri doğrultusunda Eşarj istasyonu kurulması için iş birliği yaptı. İş birliği kapsamında İstanbul’da yer alan üç CarrefourSA marketinin otopark alanına şarj istasyonu yerleştirildi. İstinye CarrefourSA Hiper, Anadolu Hisarı CarrefourSA Gurme ve Zekeriyaköy CarrefourSA Gurme marketlerinin otopark alanında yer alan ve halka açık olan şarj istasyonları, CarrefourSA müşterilerinin şarjlanma ihtiyaçlarını kolaylaştıracak.
  Devamını Oku
 • Artık İcra Ödemeleri İçin Hizmet Noktalarımıza Gitmek Zorunda Değilsiniz
  Değerli Müşterimiz,
  Devamını Oku
 • EUROGIA Topluluğu Genel Kurul Toplantısı Enerjisa Enerji CEO’su Murat Pınar Başkanlığında Yapıldı
  Avrupa Birliği'nin yeni teknolojiler ve projeler geliştirilmesi için oluşturduğu EUREKA çatısı altında faaliyet gösteren EUROGIA Topluluğu , 3 yıldır Başkanlığını yürüten Enerjisa Enerji CEO’su Murat Pınar liderliğinde toplandı. Yenilenebilir enerji, elektrikli araçlar ve şarj altyapısı, akıllı şebeke, depolama teknolojileri, IOT, AI ve akıllı şehirler konularına odaklanan EUROGIA, inovatif teknolojik çözümlerin geliştirilmesi konusunda önemli çalışmalarda bulunuyor.
  Devamını Oku
 • Enerjimi Koruyorum projesi ile enerji tasarrufunu oyunlaştırarak öğretiyor.
  Enerjisa Enerji, on yıl önce hayata geçirdiği, uluslararası ödüllü “Enerjimi Koruyorum” sosyal sorumluluk projesini geliştirerek sürdürüyor. Bugüne kadar 14 ilde, 580 okulda, 330 gönüllü çalışanı ile 250 binden fazla öğrenciyle buluşan, enerji verimliliği ve tasarruf bilincini çocuklara benimsetmek amacıyla yürütülen projenin mobil oyunu da kullanıcıların beğenisine sunuldu. Yenilenen mobil oyun sayesinde çocuklar, günde bir saatlerini ayırarak, enerji verimliliği ve tasarrufunu eğlenceli bir şekilde öğrenebilecek.

  Enerjisa Enerji tarafından bağımsız bir araştırma şirketi işbirliğiyle Türkiye’de çocukların enerji tasarrufu bilincini ölçmek üzere 7-13 yaş arası çocukların ebeveynleriyle görüşerek gerçekleştirilen pazar araştırması verilerindeki bulgular ise dikkat çekiyor. Buna göre çocukların yüzde 51’inin elektrik tasarrufu konusundaki bilincinin sınırlı seviyede olduğu görülüyor. En yüksek tasarruf farkındalığı ise 13 yaşta görülüyor. Tasarruf alışkanlıklarından özellikle ise su israfı ve bilinçli elektrik kullanımı, çocukların en çok dikkat ettiği konuların başında geliyor.
  Devamını Oku
 • Eşarj, İsveç’e Şarj İstasyonu Kuruyor.
  Enerjisa Enerji’nin 2018 yılından beri çoğunluk hisselerine sahip olduğu Türkiye’nin lider elektrikli şarj istasyonu ağı olan Eşarj, Türkiye’den sonra İsveç’te de şarj istasyonu kuruyor. Temsa’nın ürettiği elektrikli otobüslerin İsveç’e ihraç edilmesiyle birlikte trafiğe çıkan otobüslerin şarjlanmaları Eşarj istasyonları sayesinde olacak. Böylece Eşarj bölgesel bir oyuncu olma yolunda ilk adımını attı.
  Devamını Oku
 • Enerjisa Enerji 2020’nin ilk dokuz ayında 1,3 Milyar TL yatırım yaptı, büyüme ivmesini korudu
  Elektrik dağıtım ve perakende satış sektöründe Türkiye'nin lider şirketi Enerjisa Enerji, büyüme ivmesini Covid19 ile ortaya çıkan belirsizliklere rağmen üçüncü çeyrekte de korudu. Enerjisa Enerji, 2020 yılının ilk dokuz ayında 1 milyar 296 milyon TL tutarında şebeke yatırımı gerçekleştirirdi. Konsolide Faaliyet Geliri geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 20 büyüme ile 4 milyar 188 milyon TL olurken, aynı dönemde Baz Alınan Net Kâr da güçlü performans gösterdi.
  Devamını Oku
 • Bilgi Teknolojilerinde Enerji Sektörünün En Kapsamlı Çevik Dönüşüm Yolculuğu Tamamlanıyor
  Enerjisa Enerji, Bilgi Teknolojileri Çevik Dönüşüm Projesini bu yılsonuna kadar tamamlamak üzere çalışmalarını hızlandırdı. Proje sonunda sektörün en kapsamlı çevik dönüşüm hareketi tamamlanmış olacak.
  Devamını Oku
 • Enerjisa Enerji, “İşimin Enerjisi” ile ‘verimlilik ve yeşile dönüş’ için yenilikçi ürünler sunuyor
  Enerjisa Enerji, müşterilerinin enerji tüketiminde tasarruf sağlayarak karbon ayak izini azaltan ve yenilebilir enerji kullanımını arttıran ürünlerini “İşimin Enerjisi” ismiyle tanıttı. Doğa dostu olan yenilikçi ürünlerini “İşimin Enerjisi” çatısı altında yeniden yapılandıran Enerjisa Enerji, bu sayede kurumsal müşteri portföyü için katma değer zincirini genişleterek uçtan uca çözümler sunuyor.
  Devamını Oku
 • Enerjisa Enerji CFO’su Michael Moser Küresel Fikir Lideri Seçildi
  Elektrik dağıtım, perakende satış ve müşteri çözümleri alanlarında Türkiye’nin lider enerji şirketi Enerjisa Enerji’de CFO görevini üstlenen Dr. Michael Moser, ABD’li televizyon kanalı CBS tarafından Sürdürülebilirlik ve Geleceğin Altyapısına Yatırım kategorisinde Küresel Fikir Lideri seçildi
  Devamını Oku
 • Enerjisa Enerji ve Ümraniye Belediyesi Enerji Verimliliği Projesiyle Sektörde Bir İlki Gerçekleştiler
  Enerjisa Enerji, Enerji Performans Sözleşmelerine bir yenisini daha ekledi. Kamu-Özel Sektör işbirliğinin ilk uygulaması olan anlaşma ile Ümraniye Belediyesi ile LED Aydınlatma dönüşüm projesi gerçekleştirildi ve toplam elektrik enerjisi tüketiminden yıllık %13 tasarruf sağlandı.
  Devamını Oku
 • Ankara Ufuk Üniversitesi Dr. Rıdvan Ege Hastanesi, Enerjisa Enerji ile Yürüttüğü LED Aydınlatma Projesi Sayesinde Enerjisini Daha Verimli Kullanıyor.
  Enerjisa Enerji, Enerji Performans Sözleşmesi Modeli ile müşteri çözümlerini kamu kurum ve kuruluşları ve özel sektör ile buluşturmaya devam ediyor. Bu kapsamda, Ankara Ufuk Üniversitesi Dr. Rıdvan Ege Hastanesi ile 4 yıllık LED aydınlatma dönüşüm projesi gerçekleştirildi. Bu proje ile 345 konutun yıllık ihtiyacı kadar elektrik enerjisi tasarrufu sağlanması hedefleniyor.
  Devamını Oku
 • Eşarj, Uluslararası Yeşil Enerji Sertifikası (IREC) İle Bir İlki Daha Gerçekleştirdi
  Eşarj İstasyonlarında Yeşil Enerji Kullanılıyor

  Enerjisa Enerji’nin 2018 yılından beri çoğunluk hisselerine sahip olduğu Türkiye’nin lider elektrikli şarj istasyonu ağı olan Eşarj, Uluslararası Yeşil Enerji Sertifikası (IREC) alarak yenilikçi bakış açısını ve öncülüğünü bir kez daha tescilledi. IREC Sertifikası sayesinde 350’ye yakın Eşarj istasyonunda 1 Temmuz’dan itibaren % 100 oranında yenilenebilir enerji kullanılmaya başlandı. Bu sertifika ile elektrikli araç kullanımı için yenilenebilir enerji kaynaklarından üretilen elektrik kullanımı belgelenecek ve karbon salınımının azaltılmasına önemli bir katkı sağlanacak
  Devamını Oku
 • ENERJİSA ENERJİ MÜŞTERİ İŞLEMLERİNİ DİJİTALE TAŞIDI
  Abonelik, tahliye, fatura ödeme ve başvuru gibi hizmetlerini online ortamda da sunan Enerjisa Enerji’nin dijital kanalları koronavirüs salgını sürecinde 3 kat daha fazla kullanıldı.
  Devamını Oku
 • GARANTİ BBVA’DAN, ENERJİSA’YA 400 MILYON TL’LIK TLREF ENDEKSLİ KREDİ
  Devamını Oku
 • Enerjisa Enerji'nin İlk Sürdürülebilirlik Raporu’na Uluslararası Ödül
  Enerjisa Enerji, 2019 yılında yayımladığı ilk sürdürülebilirlik raporu ile Amerikan İletişim Profesyonelleri Ligi (LACP) 2019 Inspire Awards’ta altın ödüle layık görüldü.
  Devamını Oku
 • Enerjisa Enerji Uluslararası Ödüllerine Yenilerini Ekledi
  Enerjisa Enerji, “En İyi Çağrı Merkezi” ve “En İyi Müşteri Hizmetleri” Kategorilerinde Gümüş Madalya Kazandı

  Enerjisa Enerji’nin Perakende Çağrı Merkezi, çağrı merkezi sektörünün küresel ölçekte en büyük organizasyonlarından biri olan Contact Center World 2019’da, “En İyi Çağrı Merkezi” “En İyi Müşteri Hizmetleri” kategorilerinde dünya çapında gümüş madalyanın sahibi oldu.
  Devamını Oku
 • Enerjisa Enerji’nin Kurumsal Yönetim İlkelerine Uyum Derecelendirme Notu Belirlendi
  Enerjisa Enerji Kurumsal Yönetim İlkelerine uyum derecelendirme notu alan ilk enerji şirketi oldu.
  Devamını Oku
 • ENERJİSA ENERJİ BÜYÜME İVMESİNİ 2019’UN 3. ÇEYREĞİNDE DE DEVAM ETTİRDİ
  Elektrik dağıtım ve perakende satışta Türkiye'nin lider şirketi Enerjisa Enerji, 2019 yılının ilk dokuz ayında 798 milyon TL baz alınan net kâr elde ederek, 2018 sene sonu baz alınan net kâr rakamını aştı. Yıl sonu baz alınan net kârın 1 milyar TL’yi aşması ve faiz ve vergi sonrası nakit akışının pozitife dönmesi bekleniyor.
  Devamını Oku
 • ENERJİSA ENERJİ’DE BAYRAK DEĞİŞİMİ
  Sabancı Holding ve E.ON iştiraki olan Enerjisa Enerji A.Ş.’nin 2018 yılından bu yana CEO’luk görevini üstlenen Ziya Erdem, 31 Ekim 2019 tarihi itibarıyla görevinden ayrılma kararı aldı.
  Devamını Oku
 • Enerjisa Enerji ve TOBB ETÜ Hastanesi arasında enerji tasarrufunda örnek anlaşma
  Enerjisa Enerji, ‘Enerji Performans Modeli’ ülke ekonomisine katkıda bulunacak.

  Enerjisa Enerji’nin TOBB ETÜ Hastanesi ile imzaladığı anlaşma uyarınca Enerji Performans Modeli’nden yararlanan hastane, yılda ortalama 677 bin kWh elektrik ve 207 bin TL’lik tasarruf sağlayacak. Modele göre hastanenin eski aydınlatma ürünleri Enerjisa Enerji tarafından yeni ve yüksek verimli LED aydınlatma ürünleri ile değiştirilecek. 2017-2023 Ulusal Enerji Verimliliği Eylem Planı ile uyumlu olan Enerjisa Enerji modelinin yaygınlaşmasının, ülke ekonomisine de önemli katkıda bulunacağı öngörülüyor.
  Devamını Oku
 • ENERJİSA DAĞITIM ŞİRKETLERİ İLE 6.100 ÖĞRENCİ “DÜNYANIN ENERJİSİNİ BEN KORUYORUM!” DEDİ
  Enerjisa dağıtım şirketleri Toroslar EDAŞ, Başkent EDAŞ ve AYEDAŞ, 5 ilde 29 ilkokuldan 6.100 öğrenciyi enerji verimliliği konusunda bilgilendirdi:

  Enerjisa dağıtım şirketleri, enerji kaynaklarının verimli şekilde kullanılmasını desteklemek amacıyla 2010 yılından bu yana düzenlediği “Enerjimi Koruyorum” projesi ile ilkokul çağındaki öğrenciler arasında enerji tasarrufunun önemine dikkat çekmeye devam ediyor. Toroslar EDAŞ, Başkent EDAŞ ve AYEDAŞ’ın projesi kapsamında, 17-30 Nisan 2019 tarihleri arasında İstanbul, Ankara, Gaziantep, Mersin ve Kastamonu’da 29 ilkokuldan 6.100 öğrenci “Dünyanın Enerjisini Ben Koruyorum!” dedi.
  Devamını Oku
 • Enerjisa Enerji’nin 2018 yılı Olağan Genel Kurulu yapıldı
  Devamını Oku
 • Enerjisa Enerji Ve Başkent Edaş’ın AA (Tur) Kredi Notu Ve Durağan Görünümü Teyit Edildi
  Devamını Oku
 • Enerjisa Enerji 2019’un ilk çeyreğini güçlü sonuçlarla tamamladı
  Devamını Oku
 • Güvenliğiniz için Enerjisa'dan Önemli Hatırlatma
  Devamını Oku
 • Enerjisa Enerji’nin konsolide faaliyet gelirleri %58 arttı.
  Devamını Oku
 • Enerjisa’dan 7 Yeni İşlem Merkezi
  Devamını Oku
 • Enerjisa Fortune 500 listesine 19’uncu sıradan girdi
  Devamını Oku
 • Enerjisa’dan 6 Yeni İşlem Merkezi
  Devamını Oku
 • Sabancı Holding ve Enerjisa’da Üst Düzey Atamalar
  Devamını Oku
 • Enerjisa Enerji, Eşarj ile Türkiye’yi Elektrikli Araç Şarj İstasyonlarıyla Kaplayacak
  Devamını Oku
 • Enerjisa Enerji 2018 ilk çeyreğinde güçlü rakamlara ulaştı
  Devamını Oku
 • Enerjisa’dan Adana, Mersin ve Osmaniye’de 5 Yeni İşlem Merkezi
  Devamını Oku
 • Enerjisa’dan 162 Milyon Liralık Yeni Tahvil İhracı
  Devamını Oku
 • 2017’de Enerjisa Enerji’nin baz alınan net karı %30’dan fazla arttı.
  Devamını Oku
 • Yapılan Yatırım Türkiye’ye Güvenin Göstergesi
  Devamını Oku
 • Borsa İstanbul’da gong Enerjisa için çaldı
  Devamını Oku
 • Enerjisa’dan Başarılı Halka Arz
  Devamını Oku
 • Enerjisa Halka Açılıyor
  Devamını Oku
 • Enerjisa Üç Kristal Elma Ödülünün Sahibi Oldu
  Devamını Oku
 • Enerjisa Dağıtım Şirketleri Sektördeki İlk Stevie Awards Müşteri Hizmetleri Ödülünün Sahibi Oldu
  Devamını Oku
 • Enerjisa Türkiye’deki En Uzun Vadeli Özel Sektör Tahvil İhracını Gerçekleştirdi.
  Devamını Oku
 • Fitch’ten Enerjisa Enerji A.Ş.’ye Yüksek Not
  Devamını Oku
 • Enerjisa İTÜ Çekirdek ile Sektöründeki Girişimcileri Destekliyor.
  Devamını Oku
 • Fitch, Başkent EDAŞ’in Ulusal Uzun Vadeli Kredi Notunu AA Olarak Belirledi.
  Devamını Oku
 • Enerjisa 8’inci Kez Enerji Sektörünün En Beğenilen Şirketi Seçildi.
  Devamını Oku
 • Enerjisa, Dijital Pazarlama ve Reklamcılık Alanında Uluslararası İki Ödülün Sahibi Oldu.
  Devamını Oku
 • Enerjisa, 23 Nisan’da Miniklerin Şiirlerini Türkiye ile Paylaştı.
  Devamını Oku
 • Dünyanın İlk Tasarruf Ettiren Dijital Reklamı Haberlerde!
  Devamını Oku
 • Akıllı Şehirler Kongresi’nde Enerjisa’ya Ödül
  Devamını Oku
 • ‘Tasarruf Modu’ Enerjisa’ya Ödül Getirdi.
  Devamını Oku
 • Enerjisa, Enerji Tasarrufu Yapan Dijital Reklam Hazırladı.
  Devamını Oku
 • Enerjisa Geleceğe Hazırlanıyor.
  Devamını Oku
 • Enerjisa Saha Satış Danışmanlarıyla İlgili Duyuru
  Devamını Oku
 • Enerjisa Ak Yatırım İşbirliği ile Türkiye’nin En Büyük Reel Sektör Tahvil İhracı Gerçekleşti.
  Devamını Oku
 • Çocuklar Pozitip’le Eğlenirken Öğrenecek.
  Devamını Oku
 • Capital Dergisi ile CEO Röportaj / Ocak 2017
  Devamını Oku
 • Enerjisa’dan Verimlilik Kampanyası!
  Devamını Oku
 • Enerjisa’ya İtibar’lı Ödül
  Devamını Oku
 • Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ve Enerjisa işbirliği ile ‘Akıllı Şehir Gaziantep Projesi’
  Devamını Oku
 • Serbest Piyasa Yapısına Geçiş Sürecini Hızlandıracak Adımları Destekliyoruz.
  Devamını Oku
 • Fitch, Enerjisa’nın dağıtım şirketlerinin uzun vadeli kredi notunu AA olarak belirledi.
  Devamını Oku
 • Evlerdeki Elektrik Tüketiminde Yüzde 1’lik Tasarruf Yaklaşık 130 Milyon Lira Katma Değer Sağlıyor.
  Devamını Oku
 • Enerjisa, Çocuklara Enerji Verimliliğini Anlattı.
  Devamını Oku
 • Türkiye’de Özelleşen Enerji Sektörüne 70 Milyar Dolarlık Yatırım Yapıldı.
  Devamını Oku
 • Enerjisa Adana'da elektrik dağıtım faaliyeti gösterdiği 14 ilde yaşayan 20 milyon kişiye hizmet edecek yeni bir çağrı merkezi açtı.
  Devamını Oku
 • Enerjisa Satış Şirketleri Genel Müdürü Hüseyin Çağlar oldu.
  Devamını Oku
 • Enerjisa İnsan Kaynakları ve Kurumsal Yetkinlikler Başkanlığı’na Hakan Timur getirildi.
  Devamını Oku
 • Enerjisa’ya sektörün ilk uluslararası KSS Stevie Ödülü
  Devamını Oku
 • Enerjisa, Türkiye’de özel sektörün ilk TÜFE’ye endeksli tahvil ihracını yaptı.
  Devamını Oku
 • Enerjisa’nın Marka Yolculuğuna Effie’den Gümüş Madalya
  Devamını Oku
 • EPDK Saat Değişikliği Duyurusu
  Devamını Oku
 • Telefon Dolandırıcılığı ile İlgili Duyuru
  Devamını Oku
 • Kişisel Verilerin Korunması Hakkında Enerjisa Politikası
  Devamını Oku
 • Müşteri Deneyiminde Oyun Kurucu Olacağız
  Devamını Oku
 • Enerjisa Yönetiminde Bayrak Değişimi
  Devamını Oku
 • Elektrik Faturaları Hakkında Duyuru
  Devamını Oku
 • Dünyanın Enerjisini Koruyorum
  Devamını Oku
 • Enerjisa'ya Bir Ödül de Sürdürülebilir Kalkınma Derneği'nden
  Devamını Oku
 • Türk Halkının Elektrikle Olan İlişkisini Yeniden Şekillendirmek
  Devamını Oku
 • Türkiye’de Bir İlk: 186 Çağrı Merkezi Artık Cepte!
  Devamını Oku
 • 6. Dünya Enerji Düzenleme Forumu
  Devamını Oku
 • Enerjisa’nın Enerjik Gönülleri Enerji Verimliliği İçin Görev Başında!
  Devamını Oku
 • Enerjisa, ABD Ticaret Geliştirme Ajansından Yeni Bir Destek Fonu Aldı
  Devamını Oku
 • Altın Voltaj Ödülü Bu Yıl Da Enerjisa’nın
  Devamını Oku
 • 7. LOGITRANS – TRANSPORT Lojistik Fuarı’ndaki Enerjisa Standımıza Bekliyoruz
  Devamını Oku
 • Selahattin Hakman, Wec Dünya Enerji Kongresinde Konuştu
  Devamını Oku
 • Enerjisa’ya bir küresel ödül daha!
  Devamını Oku
 • SKD’den Enerjisa’ya İki Ödül
  Devamını Oku
 • Enerjida Capital 500’de Yükselmeye Devam Ediyor
  Devamını Oku
 • Enerjisa Enerjimi Koruyorum Portalı Yayında
  Devamını Oku
 • E.ON Resmi Olarak Enerjisa’ya Ortak
  Devamını Oku
 • Enerjisa E.ON’la Birlikte Hedef Büyütüyor
  Devamını Oku
 • Türkiye Enerji Borsasının Yol Haritası Çizildi
  Devamını Oku
 • Elektrik Faturalarında Yer Alan Bedeller Hakkında Bilgilendirme
  Devamını Oku
 • 2012 Brandon Hall Mükemmelliyet Ödülleri
  Devamını Oku
 • Enerjisa Başkent Kilimli'deki Yatırımlarını ve Diğer Projelerini Zonguldak Basın Mensupları ile Paylaştı
  Devamını Oku
 • Başkent Bölgesi'nin Elektrik Dağıtım Ve Tedariği Güvencemiz Altında
  Devamını Oku
 • Viyana Filarmoni orkestrası tarihinde ilk kez İstanbul’da konser verdi.
  Devamını Oku
 • 2015 Hedefimiz İçin Yatırımlarımız Kararlılıkla Devam Ediyor
  Devamını Oku
 • Güler Sabancı'ya, Avusturya’nın en üst düzey devlet nişanı verildi.
  Devamını Oku
 • Verbund 2008 Faaliyet Raporu
  Devamını Oku
 • Başkent Edaş Artık Enerjisa’nın…
  Devamını Oku
 • Başkent Edaş'ın Özelleştirmesinde En Yüksek Teklif Enerjisa'dan
  Devamını Oku
 • Enerjisa’dan yatırım atağı; “Hedef 2015"
  Devamını Oku
 • Sabancı-Verbund işbirliğinde yeni bir adım...
  Devamını Oku
 • Başkent Edaş Spor Kulübü Ankara Şampiyonu Oldu.
  Devamını Oku
 • Başkent Edaş Çocukları Enerji Tasarrufu Konusunda Bilinçlendiriyor
  Devamını Oku
 • 186’yı Arayın, Tek Numarayla Başkent Edaş’a Ulaşın!
  Devamını Oku
 • Başkent Edaş, Ankara’daki aydınlatmaları yaza hazırlıyor!
  Devamını Oku
 • Başkent Elektrik Dağıtım A.Ş. Aydınlatma Sistemlerini Yeniledi!
  Devamını Oku
 • Başkent Edaş’tan Çevreci Ve Arıza Riskini Azaltan Bir Uygulama
  Devamını Oku
 • Başkent Edaş’tan İncek Bölgesi Elektrik Şebekesine Yeni Yatırım
  Devamını Oku