Medya Merkezi
 • Yeni uygulama döneminin ilk çeyreğinde güçlü başlangıç
  Read More
 • Enerjisa Enerji, Müşteri İşlemlerini Mobil’e Taşıdı
  Read More
 • Enerjisa’dan Tam Kapanma Sürecinde Müşteri Memnuniyeti Tedbirleri
  Read More
 • Enerjisa ve Galatasaray’dan Avrupada Bir İlk
  Read More
 • Enerjisa Enerji 2020’de 1,8 Milyar TL yatırım yaparak tüm paydaşları için değer yaratmaya devam etti
  Elektrik dağıtım ve perakende satış sektöründe Türkiye'nin lider şirketi Enerjisa Enerji, 2020’de güçlü bir finansal performans göstererek yılın ikinci yarısında nakit akışında önemli bir toparlanma yakaladı. Covid-19 pandemisinin küresel ve yerel piyasalarda yarattığı belirsizlikler devam etmesine rağmen, Enerjisa Enerji 2020 yılında 1 milyar 790 milyon TL tutarında şebeke yatırımı gerçekleştirirdi. Konsolide Faaliyet Geliri geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 22 büyüme ile 5 milyar 609 milyon TL oldu.
  Read More
 • Eşarj İstasyonları Carrefoursa’da
  Türkiye’nin lider elektrikli şarj istasyonu ağı olan Eşarj ile CarrefourSA, sürdürülebilirlik hedefleri doğrultusunda Eşarj istasyonu kurulması için iş birliği yaptı. İş birliği kapsamında İstanbul’da yer alan üç CarrefourSA marketinin otopark alanına şarj istasyonu yerleştirildi. İstinye CarrefourSA Hiper, Anadolu Hisarı CarrefourSA Gurme ve Zekeriyaköy CarrefourSA Gurme marketlerinin otopark alanında yer alan ve halka açık olan şarj istasyonları, CarrefourSA müşterilerinin şarjlanma ihtiyaçlarını kolaylaştıracak.
  Read More
 • Artık İcra Ödemeleri İçin Hizmet Noktalarımıza Gitmek Zorunda Değilsiniz
  Değerli Müşterimiz,
  Read More
 • EUROGIA Topluluğu Genel Kurul Toplantısı Enerjisa Enerji CEO’su Murat Pınar Başkanlığında Yapıldı
  Avrupa Birliği'nin yeni teknolojiler ve projeler geliştirilmesi için oluşturduğu EUREKA çatısı altında faaliyet gösteren EUROGIA Topluluğu , 3 yıldır Başkanlığını yürüten Enerjisa Enerji CEO’su Murat Pınar liderliğinde toplandı. Yenilenebilir enerji, elektrikli araçlar ve şarj altyapısı, akıllı şebeke, depolama teknolojileri, IOT, AI ve akıllı şehirler konularına odaklanan EUROGIA, inovatif teknolojik çözümlerin geliştirilmesi konusunda önemli çalışmalarda bulunuyor.
  Read More
 • Enerjimi Koruyorum projesi ile enerji tasarrufunu oyunlaştırarak öğretiyor.
  Enerjisa Enerji, on yıl önce hayata geçirdiği, uluslararası ödüllü “Enerjimi Koruyorum” sosyal sorumluluk projesini geliştirerek sürdürüyor. Bugüne kadar 14 ilde, 580 okulda, 330 gönüllü çalışanı ile 250 binden fazla öğrenciyle buluşan, enerji verimliliği ve tasarruf bilincini çocuklara benimsetmek amacıyla yürütülen projenin mobil oyunu da kullanıcıların beğenisine sunuldu. Yenilenen mobil oyun sayesinde çocuklar, günde bir saatlerini ayırarak, enerji verimliliği ve tasarrufunu eğlenceli bir şekilde öğrenebilecek.

  Enerjisa Enerji tarafından bağımsız bir araştırma şirketi işbirliğiyle Türkiye’de çocukların enerji tasarrufu bilincini ölçmek üzere 7-13 yaş arası çocukların ebeveynleriyle görüşerek gerçekleştirilen pazar araştırması verilerindeki bulgular ise dikkat çekiyor. Buna göre çocukların yüzde 51’inin elektrik tasarrufu konusundaki bilincinin sınırlı seviyede olduğu görülüyor. En yüksek tasarruf farkındalığı ise 13 yaşta görülüyor. Tasarruf alışkanlıklarından özellikle ise su israfı ve bilinçli elektrik kullanımı, çocukların en çok dikkat ettiği konuların başında geliyor.
  Read More
 • Eşarj, İsveç’e Şarj İstasyonu Kuruyor.
  Enerjisa Enerji’nin 2018 yılından beri çoğunluk hisselerine sahip olduğu Türkiye’nin lider elektrikli şarj istasyonu ağı olan Eşarj, Türkiye’den sonra İsveç’te de şarj istasyonu kuruyor. Temsa’nın ürettiği elektrikli otobüslerin İsveç’e ihraç edilmesiyle birlikte trafiğe çıkan otobüslerin şarjlanmaları Eşarj istasyonları sayesinde olacak. Böylece Eşarj bölgesel bir oyuncu olma yolunda ilk adımını attı.
  Read More
 • Enerjisa Enerji 2020’nin ilk dokuz ayında 1,3 Milyar TL yatırım yaptı, büyüme ivmesini korudu
  Elektrik dağıtım ve perakende satış sektöründe Türkiye'nin lider şirketi Enerjisa Enerji, büyüme ivmesini Covid19 ile ortaya çıkan belirsizliklere rağmen üçüncü çeyrekte de korudu. Enerjisa Enerji, 2020 yılının ilk dokuz ayında 1 milyar 296 milyon TL tutarında şebeke yatırımı gerçekleştirirdi. Konsolide Faaliyet Geliri geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 20 büyüme ile 4 milyar 188 milyon TL olurken, aynı dönemde Baz Alınan Net Kâr da güçlü performans gösterdi.
  Read More
 • Bilgi Teknolojilerinde Enerji Sektörünün En Kapsamlı Çevik Dönüşüm Yolculuğu Tamamlanıyor
  Enerjisa Enerji, Bilgi Teknolojileri Çevik Dönüşüm Projesini bu yılsonuna kadar tamamlamak üzere çalışmalarını hızlandırdı. Proje sonunda sektörün en kapsamlı çevik dönüşüm hareketi tamamlanmış olacak.
  Read More
 • Enerjisa Enerji, “İşimin Enerjisi” ile ‘verimlilik ve yeşile dönüş’ için yenilikçi ürünler sunuyor
  Enerjisa Enerji, müşterilerinin enerji tüketiminde tasarruf sağlayarak karbon ayak izini azaltan ve yenilebilir enerji kullanımını arttıran ürünlerini “İşimin Enerjisi” ismiyle tanıttı. Doğa dostu olan yenilikçi ürünlerini “İşimin Enerjisi” çatısı altında yeniden yapılandıran Enerjisa Enerji, bu sayede kurumsal müşteri portföyü için katma değer zincirini genişleterek uçtan uca çözümler sunuyor.
  Read More
 • Enerjisa Enerji CFO’su Michael Moser Küresel Fikir Lideri Seçildi
  Elektrik dağıtım, perakende satış ve müşteri çözümleri alanlarında Türkiye’nin lider enerji şirketi Enerjisa Enerji’de CFO görevini üstlenen Dr. Michael Moser, ABD’li televizyon kanalı CBS tarafından Sürdürülebilirlik ve Geleceğin Altyapısına Yatırım kategorisinde Küresel Fikir Lideri seçildi
  Read More
 • Enerjisa Enerji ve Ümraniye Belediyesi Enerji Verimliliği Projesiyle Sektörde Bir İlki Gerçekleştiler
  Enerjisa Enerji, Enerji Performans Sözleşmelerine bir yenisini daha ekledi. Kamu-Özel Sektör işbirliğinin ilk uygulaması olan anlaşma ile Ümraniye Belediyesi ile LED Aydınlatma dönüşüm projesi gerçekleştirildi ve toplam elektrik enerjisi tüketiminden yıllık %13 tasarruf sağlandı.
  Read More
 • Ankara Ufuk Üniversitesi Dr. Rıdvan Ege Hastanesi, Enerjisa Enerji ile Yürüttüğü LED Aydınlatma Projesi Sayesinde Enerjisini Daha Verimli Kullanıyor.
  Enerjisa Enerji, Enerji Performans Sözleşmesi Modeli ile müşteri çözümlerini kamu kurum ve kuruluşları ve özel sektör ile buluşturmaya devam ediyor. Bu kapsamda, Ankara Ufuk Üniversitesi Dr. Rıdvan Ege Hastanesi ile 4 yıllık LED aydınlatma dönüşüm projesi gerçekleştirildi. Bu proje ile 345 konutun yıllık ihtiyacı kadar elektrik enerjisi tasarrufu sağlanması hedefleniyor.
  Read More
 • Eşarj, Uluslararası Yeşil Enerji Sertifikası (IREC) İle Bir İlki Daha Gerçekleştirdi
  Eşarj İstasyonlarında Yeşil Enerji Kullanılıyor

  Enerjisa Enerji’nin 2018 yılından beri çoğunluk hisselerine sahip olduğu Türkiye’nin lider elektrikli şarj istasyonu ağı olan Eşarj, Uluslararası Yeşil Enerji Sertifikası (IREC) alarak yenilikçi bakış açısını ve öncülüğünü bir kez daha tescilledi. IREC Sertifikası sayesinde 350’ye yakın Eşarj istasyonunda 1 Temmuz’dan itibaren % 100 oranında yenilenebilir enerji kullanılmaya başlandı. Bu sertifika ile elektrikli araç kullanımı için yenilenebilir enerji kaynaklarından üretilen elektrik kullanımı belgelenecek ve karbon salınımının azaltılmasına önemli bir katkı sağlanacak
  Read More
 • ENERJİSA ENERJİ MÜŞTERİ İŞLEMLERİNİ DİJİTALE TAŞIDI
  Abonelik, tahliye, fatura ödeme ve başvuru gibi hizmetlerini online ortamda da sunan Enerjisa Enerji’nin dijital kanalları koronavirüs salgını sürecinde 3 kat daha fazla kullanıldı.
  Read More
 • GARANTİ BBVA’DAN, ENERJİSA’YA 400 MILYON TL’LIK TLREF ENDEKSLİ KREDİ
  Read More
 • Enerjisa Enerji'nin İlk Sürdürülebilirlik Raporu’na Uluslararası Ödül
  Enerjisa Enerji, 2019 yılında yayımladığı ilk sürdürülebilirlik raporu ile Amerikan İletişim Profesyonelleri Ligi (LACP) 2019 Inspire Awards’ta altın ödüle layık görüldü.
  Read More
 • Enerjisa Enerji Uluslararası Ödüllerine Yenilerini Ekledi
  Enerjisa Enerji, “En İyi Çağrı Merkezi” ve “En İyi Müşteri Hizmetleri” Kategorilerinde Gümüş Madalya Kazandı

  Enerjisa Enerji’nin Perakende Çağrı Merkezi, çağrı merkezi sektörünün küresel ölçekte en büyük organizasyonlarından biri olan Contact Center World 2019’da, “En İyi Çağrı Merkezi” “En İyi Müşteri Hizmetleri” kategorilerinde dünya çapında gümüş madalyanın sahibi oldu.
  Read More
 • Enerjisa Enerji’nin Kurumsal Yönetim İlkelerine Uyum Derecelendirme Notu Belirlendi
  Enerjisa Enerji Kurumsal Yönetim İlkelerine uyum derecelendirme notu alan ilk enerji şirketi oldu.
  Read More
 • ENERJİSA ENERJİ BÜYÜME İVMESİNİ 2019’UN 3. ÇEYREĞİNDE DE DEVAM ETTİRDİ
  Elektrik dağıtım ve perakende satışta Türkiye'nin lider şirketi Enerjisa Enerji, 2019 yılının ilk dokuz ayında 798 milyon TL baz alınan net kâr elde ederek, 2018 sene sonu baz alınan net kâr rakamını aştı. Yıl sonu baz alınan net kârın 1 milyar TL’yi aşması ve faiz ve vergi sonrası nakit akışının pozitife dönmesi bekleniyor.
  Read More
 • ENERJİSA ENERJİ’DE BAYRAK DEĞİŞİMİ
  Sabancı Holding ve E.ON iştiraki olan Enerjisa Enerji A.Ş.’nin 2018 yılından bu yana CEO’luk görevini üstlenen Ziya Erdem, 31 Ekim 2019 tarihi itibarıyla görevinden ayrılma kararı aldı.
  Read More
 • Enerjisa Enerji ve TOBB ETÜ Hastanesi arasında enerji tasarrufunda örnek anlaşma
  Enerjisa Enerji, ‘Enerji Performans Modeli’ ülke ekonomisine katkıda bulunacak.

  Enerjisa Enerji’nin TOBB ETÜ Hastanesi ile imzaladığı anlaşma uyarınca Enerji Performans Modeli’nden yararlanan hastane, yılda ortalama 677 bin kWh elektrik ve 207 bin TL’lik tasarruf sağlayacak. Modele göre hastanenin eski aydınlatma ürünleri Enerjisa Enerji tarafından yeni ve yüksek verimli LED aydınlatma ürünleri ile değiştirilecek. 2017-2023 Ulusal Enerji Verimliliği Eylem Planı ile uyumlu olan Enerjisa Enerji modelinin yaygınlaşmasının, ülke ekonomisine de önemli katkıda bulunacağı öngörülüyor.
  Read More
 • ENERJİSA DAĞITIM ŞİRKETLERİ İLE 6.100 ÖĞRENCİ “DÜNYANIN ENERJİSİNİ BEN KORUYORUM!” DEDİ
  Enerjisa dağıtım şirketleri Toroslar EDAŞ, Başkent EDAŞ ve AYEDAŞ, 5 ilde 29 ilkokuldan 6.100 öğrenciyi enerji verimliliği konusunda bilgilendirdi:

  Enerjisa dağıtım şirketleri, enerji kaynaklarının verimli şekilde kullanılmasını desteklemek amacıyla 2010 yılından bu yana düzenlediği “Enerjimi Koruyorum” projesi ile ilkokul çağındaki öğrenciler arasında enerji tasarrufunun önemine dikkat çekmeye devam ediyor. Toroslar EDAŞ, Başkent EDAŞ ve AYEDAŞ’ın projesi kapsamında, 17-30 Nisan 2019 tarihleri arasında İstanbul, Ankara, Gaziantep, Mersin ve Kastamonu’da 29 ilkokuldan 6.100 öğrenci “Dünyanın Enerjisini Ben Koruyorum!” dedi.
  Read More
 • Enerjisa Enerji 2019’un ilk çeyreğini güçlü sonuçlarla tamamladı
  Read More
 • Enerjisa Enerji’nin 2018 yılı Olağan Genel Kurulu yapıldı
  Read More
 • Enerjisa Enerji Ve Başkent Edaş’ın AA (Tur) Kredi Notu Ve Durağan Görünümü Teyit Edildi
  Read More
 • Güvenliğiniz için Enerjisa'dan Önemli Hatırlatma
  Read More
 • Enerjisa Enerji’nin konsolide faaliyet gelirleri %58 arttı.
  Read More
 • Enerjisa’dan 7 Yeni İşlem Merkezi
  Read More
 • Enerjisa Fortune 500 listesine 19’uncu sıradan girdi
  Read More
 • Enerjisa’dan 6 Yeni İşlem Merkezi
  Read More
 • Sabancı Holding ve Enerjisa’da Üst Düzey Atamalar
  Read More
 • Enerjisa Enerji, Eşarj ile Türkiye’yi Elektrikli Araç Şarj İstasyonlarıyla Kaplayacak
  Read More
 • Enerjisa Enerji 2018 ilk çeyreğinde güçlü rakamlara ulaştı
  Read More
 • Enerjisa’dan Adana, Mersin ve Osmaniye’de 5 Yeni İşlem Merkezi
  Read More
 • Enerjisa’dan 162 Milyon Liralık Yeni Tahvil İhracı
  Read More
 • 2017’de Enerjisa Enerji’nin baz alınan net karı %30’dan fazla arttı.
  Read More
 • Yapılan Yatırım Türkiye’ye Güvenin Göstergesi
  Read More
 • Borsa İstanbul’da gong Enerjisa için çaldı
  Read More
 • Enerjisa’dan Başarılı Halka Arz
  Read More
 • Enerjisa Halka Açılıyor
  Read More
 • Enerjisa Üç Kristal Elma Ödülünün Sahibi Oldu
  Read More
 • Enerjisa Dağıtım Şirketleri Sektördeki İlk Stevie Awards Müşteri Hizmetleri Ödülünün Sahibi Oldu
  Read More
 • Enerjisa Türkiye’deki En Uzun Vadeli Özel Sektör Tahvil İhracını Gerçekleştirdi.
  Read More
 • Fitch’ten Enerjisa Enerji A.Ş.’ye Yüksek Not
  Read More
 • Enerjisa İTÜ Çekirdek ile Sektöründeki Girişimcileri Destekliyor.
  Read More
 • Fitch, Başkent EDAŞ’in Ulusal Uzun Vadeli Kredi Notunu AA Olarak Belirledi.
  Read More
 • Enerjisa 8’inci Kez Enerji Sektörünün En Beğenilen Şirketi Seçildi.
  Read More
 • Enerjisa, Dijital Pazarlama ve Reklamcılık Alanında Uluslararası İki Ödülün Sahibi Oldu.
  Read More
 • Enerjisa, 23 Nisan’da Miniklerin Şiirlerini Türkiye ile Paylaştı.
  Read More
 • Dünyanın İlk Tasarruf Ettiren Dijital Reklamı Haberlerde!
  Read More
 • Akıllı Şehirler Kongresi’nde Enerjisa’ya Ödül
  Read More
 • ‘Tasarruf Modu’ Enerjisa’ya Ödül Getirdi.
  Read More
 • Enerjisa, Enerji Tasarrufu Yapan Dijital Reklam Hazırladı.
  Read More
 • Müşteri Hizmetleri Merkezlerimizde Çalışma Saati Değişikliği
  Read More
 • Enerjisa Geleceğe Hazırlanıyor.
  Read More
 • Enerjisa Saha Satış Danışmanlarıyla İlgili Duyuru
  Read More
 • Enerjisa Ak Yatırım İşbirliği ile Türkiye’nin En Büyük Reel Sektör Tahvil İhracı Gerçekleşti.
  Read More
 • Çocuklar Pozitip’le Eğlenirken Öğrenecek.
  Read More
 • Capital Dergisi ile CEO Röportaj / Ocak 2017
  Read More
 • Enerjisa’dan Verimlilik Kampanyası!
  Read More
 • Enerjisa’ya İtibar’lı Ödül
  Read More
 • Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ve Enerjisa işbirliği ile ‘Akıllı Şehir Gaziantep Projesi’
  Read More
 • Serbest Piyasa Yapısına Geçiş Sürecini Hızlandıracak Adımları Destekliyoruz.
  Read More
 • Fitch, Enerjisa’nın dağıtım şirketlerinin uzun vadeli kredi notunu AA olarak belirledi.
  Read More
 • Evlerdeki Elektrik Tüketiminde Yüzde 1’lik Tasarruf Yaklaşık 130 Milyon Lira Katma Değer Sağlıyor.
  Read More
 • Enerjisa, Çocuklara Enerji Verimliliğini Anlattı.
  Read More
 • Türkiye’de Özelleşen Enerji Sektörüne 70 Milyar Dolarlık Yatırım Yapıldı.
  Read More
 • Enerjisa Adana'da elektrik dağıtım faaliyeti gösterdiği 14 ilde yaşayan 20 milyon kişiye hizmet edecek yeni bir çağrı merkezi açtı.
  Read More
 • Enerjisa İnsan Kaynakları ve Kurumsal Yetkinlikler Başkanlığı’na Hakan Timur getirildi.
  Read More
 • Enerjisa Satış Şirketleri Genel Müdürü Hüseyin Çağlar oldu.
  Read More
 • Enerjisa’ya sektörün ilk uluslararası KSS Stevie Ödülü
  Read More
 • Enerjisa, Türkiye’de özel sektörün ilk TÜFE’ye endeksli tahvil ihracını yaptı.
  Read More
 • Enerjisa’nın Marka Yolculuğuna Effie’den Gümüş Madalya
  Read More
 • EPDK Saat Değişikliği Duyurusu
  Read More
 • Telefon Dolandırıcılığı ile İlgili Duyuru
  Read More
 • Kişisel Verilerin Korunması Hakkında Enerjisa Politikası
  Read More
 • Müşteri Deneyiminde Oyun Kurucu Olacağız
  Read More
 • Enerjisa Yönetiminde Bayrak Değişimi
  Read More
 • Elektrik Faturaları Hakkında Duyuru
  Read More
 • Dünyanın Enerjisini Koruyorum
  Read More
 • Enerjisa'ya Bir Ödül de Sürdürülebilir Kalkınma Derneği'nden
  Read More
 • Türk Halkının Elektrikle Olan İlişkisini Yeniden Şekillendirmek
  Read More
 • Türkiye’de Bir İlk: 186 Çağrı Merkezi Artık Cepte!
  Read More
 • 6. Dünya Enerji Düzenleme Forumu
  Read More
 • Enerjisa’nın Enerjik Gönülleri Enerji Verimliliği İçin Görev Başında!
  Read More
 • Enerjisa, ABD Ticaret Geliştirme Ajansından Yeni Bir Destek Fonu Aldı
  Read More
 • Altın Voltaj Ödülü Bu Yıl Da Enerjisa’nın
  Read More
 • 7. LOGITRANS – TRANSPORT Lojistik Fuarı’ndaki Enerjisa Standımıza Bekliyoruz
  Read More
 • Selahattin Hakman, Wec Dünya Enerji Kongresinde Konuştu
  Read More
 • Enerjisa’ya bir küresel ödül daha!
  Read More
 • SKD’den Enerjisa’ya İki Ödül
  Read More
 • Enerjida Capital 500’de Yükselmeye Devam Ediyor
  Read More
 • Enerjisa Enerjimi Koruyorum Portalı Yayında
  Read More
 • E.ON Resmi Olarak Enerjisa’ya Ortak
  Read More
 • Enerjisa E.ON’la Birlikte Hedef Büyütüyor
  Read More
 • Türkiye Enerji Borsasının Yol Haritası Çizildi
  Read More
 • 2012 Brandon Hall Mükemmelliyet Ödülleri
  Read More
 • Elektrik Faturalarında Yer Alan Bedeller Hakkında Bilgilendirme
  Read More
 • Enerjisa Başkent Kilimli'deki Yatırımlarını ve Diğer Projelerini Zonguldak Basın Mensupları ile Paylaştı
  Read More
 • Başkent Bölgesi'nin Elektrik Dağıtım Ve Tedariği Güvencemiz Altında
  Read More
 • Viyana Filarmoni orkestrası tarihinde ilk kez İstanbul’da konser verdi.
  Read More
 • Güler Sabancı'ya, Avusturya’nın en üst düzey devlet nişanı verildi.
  Read More
 • 2015 Hedefimiz İçin Yatırımlarımız Kararlılıkla Devam Ediyor
  Read More
 • Verbund 2008 Faaliyet Raporu
  Read More
 • Başkent Edaş Artık Enerjisa’nın…
  Read More
 • Başkent Edaş'ın Özelleştirmesinde En Yüksek Teklif Enerjisa'dan
  Read More
 • Enerjisa’dan yatırım atağı; “Hedef 2015"
  Read More
 • Sabancı-Verbund işbirliğinde yeni bir adım...
  Read More
 • Başkent Edaş Çocukları Enerji Tasarrufu Konusunda Bilinçlendiriyor
  Read More
 • Başkent Edaş Spor Kulübü Ankara Şampiyonu Oldu.
  Read More
 • 186’yı Arayın, Tek Numarayla Başkent Edaş’a Ulaşın!
  Read More
 • Başkent Elektrik Dağıtım A.Ş. Aydınlatma Sistemlerini Yeniledi!
  Read More
 • Başkent Edaş, Ankara’daki aydınlatmaları yaza hazırlıyor!
  Read More
 • Başkent Edaş’tan İncek Bölgesi Elektrik Şebekesine Yeni Yatırım
  Read More
 • Başkent Edaş’tan Çevreci Ve Arıza Riskini Azaltan Bir Uygulama
  Read More
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. AYRINTILARI İNCELEYİN