×

Daha iyi bir kullanıcı deneyimi için internet tarayıcınızı tam ekran olarak kullanınız.


Medya Merkezi
 • Enerjisa Enerji, FTSE4GOOD Endeksi'nde Üst Üste Üçüncü Kez Yer Aldı
  Sürdürülebilirliği stratejisinin merkezine koyarak, insan ve teknoloji odağıyla daha akıllı ve yeşil bir dünyaya katkı sunmak için projeler üreten Türkiye’nin lider elektrik dağıtım, perakende satış ve müşteri çözümleri şirketi Enerjisa Enerji; FTSE4Good Endeksi'ne üst üste üçüncü kez dahil olma başarısını elde etti. İnsan hakları, iklim değişikliği ve yolsuzlukla mücadele politikalarının da dahil olduğu çevresel, sosyal ve yönetişim (ESG) kriterlerini karşılayarak endekse giren Enerjisa Enerji, bu yılki değerlendirmede dağıtım sektöründe 89’luk yüzde dilimine yükselerek sürdürülebilirlik odağındaki çalışmalarında da başarısını gösterdi.
  Devamını Oku
 • Enerjisa Enerji, Kayseri’de yenilikçi ürünlerini ve yeşil enerji çözümlerini tanıttı
  Sürdürülebilirliği stratejisinin merkezine koyarak, insan ve teknoloji odağıyla daha akıllı ve yeşil bir dünyaya katkı sunmak için projeler üreten Türkiye’nin lider elektrik dağıtım, perakende satış ve müşteri çözümleri şirketi Enerjisa Enerji, hazırladığı yenilikçi ürünlerini, yeşil enerjinin geleceğini ve enerji tedarikindeki sürdürülebilir yaklaşımlarını Kayseri’de iş insanları ve sanayiciler ile buluşturdu.
  Devamını Oku
 • Kampüste Güneş Enerjisi Devri : Enerjisa Enerji ve Sabancı Üniversitesinden Sürdürülebilir İş Birliği
  Sürdürülebilirliği stratejisinin merkezine koyarak, insan ve teknoloji odağıyla daha akıllı ve yeşil bir dünyaya katkı sunmak için projeler üreten Enerjisa Enerji’nin, ‘İşimin Enerjisi’ çatısı altında Sabancı Üniversitesi kampüsünde 2 binden fazla panel kullanarak kurduğu GES ile üniversitenin karbon salımı azalacak.
  Devamını Oku
 • Enerjisa Enerji, Yılın İlk Çeyreğinde İstikrarlı Büyümesini Sürdürdü
  Türkiye’nin lider elektrik dağıtım, perakende satış ve müşteri çözümleri şirketi Enerjisa Enerji, 2024 yılının ilk çeyreğinde önemli ölçüde bir operasyonel ve finansal büyüme kaydetti. Sabancı Holding ve E.ON'un ana hissedar olduğu, yüzde 20'si halka açık olan şirket, sürdürülebilirlik ve teknolojik gelişmelere olan bağlılığını vurguladı.
  Devamını Oku
 • Birgi, SENTRUM yeşil destinasyon modelinin ikinci durağı olacak
  Sürdürülebilir turizm konusunda bir dönüşüm hikayesine imza atan “Sürdürülebilir Enerji Temelli Turizm Uygulama Merkezi (SENTRUM)” Projesi, yeşil destinasyon modelinin ikinci merkezini Ayvalık Küçükköy’den sonra İzmir’in tarihi Birgi Köyü’nde hayata geçiriyor.
  Devamını Oku
 • Enerjisa Enerji, “Enerjimi Koruyorum” ile Türkiye’ye Daha iyi Bir Gelecek Bırakmak İçin Çalışmalarına Devam Ediyor
  Türkiye’nin enerji dönüşümüne öncülük eden lider elektrik dağıtım, perakende satış ve müşteri çözümleri şirketi Enerjisa Enerji, 14. yaşını kutladığı uluslararası ödüllü sosyal sorumluluk projesi Enerjimi Koruyorum ile çocuklara enerji verimliliği ve tasarrufun önemini aktarmaya devam ediyor. Enerjimi Koruyorum, Enerjisa Enerji bünyesindeki Başkent EDAŞ, Ayedaş ve Toroslar EDAŞ’ın da hizmet verdiği şehirler başta olmak üzere 2010 yılından bugüne kadar 360 binden fazla çocuğa enerji verimliliği ve tasarruf bilincini aşıladı.
  Devamını Oku
 • Enerjisa Enerji’den Adana Karataş’ta Sürdürülebilir Balıkçılığa Tam Destek
  Sürdürülebilirliği stratejisinin merkezine koyarak, insan ve teknoloji odağıyla daha akıllı ve yeşil bir dünyaya katkı sunmak için projeler üreten Türkiye’nin lider elektrik dağıtım, perakende satış ve müşteri çözümleri şirketi Enerjisa Enerji, balıkçılığın ana geçim kaynağı olduğu Adana Karataş’ta gerçekleştirdiği ‘Sürdürülebilir Balıkçılığa Destek’ projesi ile bölge halkına yeni bir gelir alanı ve ek istihdam sağlayamayı amaçlıyor.
  Devamını Oku
 • Eşarj, 1 Milyon Şarjlanmaya Ulaştı
  Geçtiğimiz yıl yarım milyon şarjlanma ile sektörüne liderlik eden Eşarj, giderek artan elektrikli araç kullanımı ile beraber kısa sürede 1 milyon şarjlanmaya ulaştı. Enerjisa Enerji’nin yüzde 100 iştiraki olan Eşarj, 81 ildeki 1000’den fazla istasyonunda hızlı ve kolay şarj deneyimi sunarak Türkiye’nin elektrikli araç dönüşümüne katkı sağlıyor.
  Devamını Oku
 • Sabancı Vakfı ve Enerjisa Enerji’nin iş birliğiyle hayata geçen Enerjisa Atatürk İlkokulu Hatay’da açıldı.
  Kahramanmaraş merkezli gerçekleşen ve 10 ilimizi doğrudan etkileyen depremlerin yaralarını sarmak için ilk günden bu yana yoğun çalışmalar gerçekleştiren Sabancı Vakfı ve Enerjisa Enerji’nin bölgeye yönelik destekleri sürüyor. Afet bölgesindeki en yoğun öğrenci nüfusuna sahip Hatay’da eğitimin aksamaması için 2023 yılında “Hatay’a 3 Ayda 3 Okul” sözüyle yola çıkan ve planladığı gibi okulları rekor sürede eğitime kazandıran Sabancı Vakfı, Enerjisa Enerji’nin yabancı hissedarı olan E.ON’un katkılarıyla, Hatay’ın Hassa ilçesindeki Enerjisa Atatürk İlkokulu’nu 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda öğrenci ve öğretmenlere armağan etti.
  Devamını Oku
 • Enerjisa Enerji, yatırımlarını artırarak Türkiye’nin enerji dönüşümüne katkı sağladı.
  Sürdürülebilirliği stratejisinin merkezine koyarak, insan ve teknoloji odağıyla daha akıllı ve yeşil bir dünyaya katkı sunmak için projeler üreten Türkiye’nin lider elektrik dağıtım, perakende satış ve müşteri çözümleri şirketi Enerjisa Enerji’nin Olağan Genel Kurul Toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda, 2023 yılına ait sınırları zorlayan önemli ve kritik olaylar, finansal sonuçlar ve stratejik planlamalar konuşuldu.
  Devamını Oku
 • Enerjisa Enerji, finansal ve operasyonel sonuçlarını olağan genel kurul toplantısında açıkladı
  Sürdürülebilirliği stratejisinin merkezine koyarak, insan ve teknoloji odağıyla daha akıllı ve yeşil bir dünyaya katkı sunmak için projeler üreten Türkiye’nin lider elektrik dağıtım, perakende satış ve müşteri çözümleri şirketi Enerjisa Enerji’nin Olağan Genel Kurul Toplantısı’nın gündeminde 2023 yılının sınırları zorlayan önemli ve kritik olayları, finansal sonuçları, şirket strateji ve operasyonları öne çıktı.
  Devamını Oku
 • Enerjisa Mobil’ in ‘Sen Koru’ eklentisi ile sürdürülebilirlik bilinci artırılacak.
  Sürdürülebilirliği stratejisinin merkezine koyarak, insan ve teknoloji odağıyla daha akıllı ve yeşil bir dünyaya katkı sunmak için projeler üreten Türkiye’nin lider elektrik dağıtım, perakende satış ve müşteri çözümleri şirketi Enerjisa Enerji, herkes için daha iyi bir gelecek adına hayata geçirdiği uygulamalara bir yenisini ekliyor.

  Enerjisa Enerji, öncü uygulamalar ile sürekli geliştirdiği ve kullanıcılarına yeni deneyimler sunmayı hedeflediği Enerjisa Mobil’e yeni bir özellik getirdi. Sürdürülebilirlik uzmanlarının görüşlerine başvurularak tasarlanan ‘Sen Koru’ ile Enerjisa Mobil kullanıcıları, kendilerinin ve yakınlarının karbon ayak izlerini hesaplayarak arşivleyebilecek ve aylar içindeki gelişimlerini takip edecek.
  Devamını Oku
 • Enerjisa Enerji, 2023 yılında bir önceki yıla göre yatırımlarını üç kat arttırdı.
  Sürdürülebilirliği stratejisinin merkezine koyarak, insan ve teknoloji odağıyla daha akıllı ve yeşil bir dünyaya katkı sunmak için projeler üreten Türkiye’nin lider elektrik dağıtım, perakende satış ve müşteri çözümleri şirketi Enerjisa Enerji, 2023 yılında da güçlü bir finansal performans sergiledi.

  Enerjisa Enerji, yatırımlarını dağıtım iş kolunun yanı sıra müşteri çözümleri ve Eşarj ile devam ettirerek, 2023 yılının tamamında geçen yıla göre yaklaşık üç kat artırarak 15.7 milyar TL’ye ulaştı.Böylece yüksek enflasyon ve faiz oranlarının getirdiği zorlu süreçlere rağmen tüm paydaşlarına verdiği sözü tuttu.
  Devamını Oku
 • Enerjisa Enerji ve MLP Care iş birliği ile sağlıkta temiz enerji dönemi başlıyor
  MLP Care ve Enerjisa Enerji, YEO Teknoloji’nin çözüm ortağı olarak katkı sunacağı Güneş Enerjisi Santrali (GES) projeleri için bir araya geliyor. Sağlık sektörü için öncü olacak bu iş birliği ile Türkiye’nin 4 ilinde 7 farklı noktada güneş enerjisi santralleri kurulacak. Santrallerde üretilen elektrik ile MLP Care bünyesindeki hastanelerin enerji ihtiyacı temiz kaynaklardan karşılanacak ve yıllık 73 bin ton karbon salımının da önüne geçilecek.
  Devamını Oku
 • Enerjisa Enerji’nin Eyüpsultan’da kurduğu arazi Güneş Enerjisi Santrali 2 bin 198 hanenin enerjisini üretecek
  Enerjisa Enerji ‘İşimin Enerjisi’ çatısı altında geliştirdiği yatırımlar ile Türkiye’ye rekor niteliğinde yenilenebilir enerji projesi kazandırmaya devam ediyor. Daha önce kamu ve özel sektör iş birliği ile birçok Güneş Enerjisi Santrali (GES) projesini hayata geçiren Enerjisa Enerji, şimdi ise bir belediyenin sahip olduğu arazi üzerine kurulu en büyük GES projelerinden biri olma unvanını taşıyacak projeyi Eyüpsultan Belediyesi ile birlikte hayata geçirdi. Toplamda 10 bin 244 güneş panelinin kullanıldığı santral ile 2 bin 198 hanenin yıllık elektrik tüketimine eş enerji üretimi sağlanacak.
  Devamını Oku
 • Enerjisa Enerji’den İşimin Enerjisi ile Türkiye’nin Enerji Verimliliği hedeflerine büyük katkı
  Enerjisa Enerji, ‘İşimin Enerjisi’ çatısı altında hayata geçirdiği yenilenebilir enerji uygulamalarıyla enerji tüketiminde tasarrufu ve verimliliği sağlamak, karbon salımını en aza indirmek için 2023 yılında da performans ve verim odaklı projeler geliştirdi.

  Enerjisa Enerji, yenilenebilir enerji portföyünde güneş enerjisi ve enerji verimliliğinin yanı sıra Rüzgâr Enerjisi Santralleri (RES) ve ısı geri kazanımı gibi uçtan uca çözümlerini müşterilerine sunuyor. Bu sayede Birleşmiş Milletler’in sürdürülebilir kalkınma hedeflerine katkı sağlayan Enerjisa Enerji, bugüne kadar tamamlanmış ve 2024 yılında devreye alınacak Güneş Enerjisi Santralleri (GES) ve enerji verimliliği projeleriyle birlikte yıllık yaklaşık 190 bin tonun üzerinde karbon salımının önüne geçecek. Yapımına 2023 yılında başlanan enerji verimliliği uygulamaları ile sağlanan yıllık enerji tasarrufu 93 bin MWh’yi geçecek. Bunun yanı sıra sunulan Yeşil Enerji sertifikasyonu ile Enerjisa Enerji’nin portföyünde yer alan işletmelerin 2.671 GWh'lık elektrik tüketimi Yeşil Enerji ile sertifikalandırılarak yaklaşık 1.2 milyon ton karbon salımı engellenecek.
  Devamını Oku
 • Enerjisa Enerji’den CDP’nin İklim Değişikliği ve Su Güvenliği Raporlamalarında A Sınıfı Performans
  Sürdürülebilirliği stratejisinin merkezine koyarak, insan ve teknoloji odağıyla daha akıllı ve yeşil bir dünyaya katkı sunmak için projeler üreten Türkiye’nin lider elektrik dağıtım, perakende satış ve müşteri çözümleri şirketi Enerjisa Enerji, dünyanın en büyük çevre raporlama platformu olan Karbon Saydamlık Projesi (CDP)’nin İklim Değişikliği Programındaki notunu A-’ye yükseltirken, Su Güvenliği Listesi’ndeki notunu ise bu alandaki en yüksek not olan A’ya çıkardı.
  Devamını Oku
 • Enerjisa Enerji’nin Deprem Bölgesi’ndeki Yatırımlarına EBRD’den 100 Milyon Dolarlık Destek
  Etki odaklı bir sürdürülebilirlik yaklaşımı ile Türkiye’nin enerji dönüşümüne öncülük eden elektrik dağıtım, perakende satış ve müşteri çözümleri sektöründe Türkiye'nin lider şirketi Enerjisa Enerji, Türkiye’yi sarsan 6 Şubat deprem felaketi sonrası bölgenin yeniden yapılanması için var gücüyle çalışmaya devam ediyor.
  Devamını Oku
 • İlklerin şarj operatörü Eşarj, 1.000 istasyon hedefine ulaştı
  Türkiye’nin ilk ve en fazla hızlı şarj istasyonuna sahip ve Enerjisa Enerji’nin hisselerinin tamamına sahip olduğu elektrikli araç şarj istasyonu operatörü Eşarj, İstanbul’da kurduğu son yüksek hızlı (DC) istasyon ile 2023 yılı sonuna kadar verdiği 81 ilde 1.000 istasyon hedefine ulaştı.
  Devamını Oku
 • Enerjisa Enerji Kurumsal Yönetim Derecelendirme Notunu artırdı
  İnsan ve teknolojiyi odağına alarak daha akıllı ve yeşil bir dünyaya katkı sunmak için projeler üreten Türkiye’nin lider elektrik dağıtım, perakende satış ve müşteri çözümleri şirketi Enerjisa Enerji, kurumsal yönetim derecelendirme notunu arttırdı. Değerlendirme Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) Kurumsal Yönetim İlkelerine uygun olarak yönetimin şeffaflığı, hesap verebilirliği ve sürdürülebilirliği esas alıyor ve bağımsız bir kurum tarafından gerçekleştiriliyor.
  Devamını Oku
 • Enerjisa Enerji, yeni konseptli müşteri hizmet merkezinin ikincisini depremden etkilenen Osmaniye’de açtı
  İnsan ve teknolojiyi odağına alarak daha akıllı ve yeşil bir dünyaya katkı sunmak için projeler üreten Türkiye’nin lider elektrik dağıtım, perakende satış ve müşteri çözümleri şirketi Enerjisa Enerji, deprem bölgesinde gerçekleştirdiği yatırımlarına bir yenisini ekliyor.

  Global tasarım, konsept ve deneyim ajanslarıyla çalışarak hazırladığı yeni konseptli yenilikçi müşteri hizmetleri merkezini Aralık ayı başında ilk kez Ankara Söğütözü’nde açan Enerjisa Enerji, yeni konseptli ikinci merkezi için depremden etkilenen Osmaniye’yi tercih etti. Müşterilerin kısıtlı zamanlarında işlemlerini daha kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilmeleri için özel olarak tasarlanan merkez, Osmaniye’de hizmete girdi.
  Devamını Oku
 • Eşarj, Aytemiz akaryakıt istasyonlarındaki elektrikli şarj istasyonları sayısını 3 katına yükseltti
  Türkiye’nin ilk ve en fazla hızlı şarj istasyonuna sahip ve Enerjisa Enerji’nin hisselerinin tamamına sahip olduğu elektrikli araç şarj istasyonu operatörü Eşarj, akaryakıt sektöründe ilk kez 2017 yılında istasyonlarına elektrikli şarj istasyonu kuran Aytemiz’in istasyonlarındaki hızlı elektrikli şarj istasyonu sayısını 25’e yükseltti.
  Devamını Oku
 • Eşitliğin sesi, bebeklerin ninnisi olacak
  Toplumsal cinsiyet eşitliği konusuna dikkat çekmek amacıyla YANINDAYIZ Derneği ve Artı Prodüksiyon’un, Enerjisa Enerji sponsorluğunda hayata geçirdiği “Eşitlik Ninnileri” albümünün lansmanı DasDas Ataşehir’de gerçekleştirildi. Tüm geliri Mor Çatı Derneği’ne bağışlanacak olan Eşitlik Ninnileri projesinde Ataol Behramoğlu, Haydar Ergülen ve Sunay Akın tarafından sözleri yazılan ninniler Teoman, Gökhan Özoğuz, Celil Nalçakan, Bülent Şakrak ve Mert Fırat tarafından seslendirildi. Lansman toplantısında toplumsal cinsiyet eşitliğinden yola çıkan projenin hikayesi anlatıldı.

  Daha çok kadınlarla özdeşleşen ninni söyleme ritüelini tersine çevirmek için gerçekleştirilen “Eşitlik Ninnileri” albümü, Spotify, Youtube ve tüm müzik platformlarından dinlenebilecek.
  Devamını Oku
 • Enerjisa Enerji’den Deprem Bölgesinde ‘Daha İyi Bir Gelecek İçin’ Büyük Destek
  UNDP Türkiye, Gaziantep Ticaret Odası, Adana Ticaret Odası ve İhtiyaç Haritası tarafından hayata geçirilen RRDC – Bölgesel Yeniden Yapılanma ve Kalkınma Merkezi projesi ilk kez Adana’da duyuruldu.

  Deprem bölgesindeki 11 ilin ekonomik, sosyal, kültürel ve sivil toplum alanlarında yeniden yapılanması ve kalkınmasına katkı sağlamak için kurulan merkezin tek özel sektör paydaşı ise Enerjisa Enerji oldu.
  Devamını Oku
 • Enerjisa Enerji, Ankara Söğütözü Müşteri Hizmetleri Merkezini Sektöründe İlk Olan Konseptiyle Açtı
  İnsan ve teknolojiyi odağına alarak daha akıllı ve yeşil bir dünyaya katkı sunmak için projeler üreten Türkiye’nin lider elektrik dağıtım, perakende satış ve müşteri çözümleri şirketi Enerjisa Enerji, Ankara Söğütözü’nde açtığı sektöründe fark yaratan yeni müşteri hizmet merkezi için dünyaca ünlü konsept tasarım ve dijital deneyim ajansları ile birlikte çalıştı. İşlemlerini gerçekleştirmek için hizmet noktasını ziyaret edecek müşteriler, aynı zamanda enerji tünelinde dijital bir yolculuğa çıkarak yepyeni bir deneyim elde edebilecekler.
  Devamını Oku
 • Enerjisa Enerji’nin ‘’ Yapay Zekâsı’’ sektörü dönüştürüyor
  ‘Herkes için Daha İyi Bir Gelecek’ vizyonuyla çalışmalarını sürdüren Türkiye’nin lider elektrik dağıtım, perakende satış ve müşteri çözümleri şirketi Enerjisa Enerji, 7/24 sağladığı hizmet ve dijital çözümlere ‘Yapay Zekâyı’ da ekleyerek müşteri deneyimini iyileştirmeye devam ediyor.
  Devamını Oku
 • Enerjisa Enerji’nin Desteğiyle Şirketleşen İlk Girişim MIOTE Oldu
  Sürdürülebilirliği stratejisinin merkezine koyarak, insan ve teknoloji odağıyla daha akıllı ve yeşil bir dünyaya katkı sunmak için projeler üreten Enerjisa Enerji’nin desteklediği girişimlerden Mobil Enerjim (MIOTE) şirketleşerek yoluna başarıyla devam ediyor.
  Devamını Oku
 • Eşarj, Aynı Anda 20 Araca Hizmet Veren Şarj İstasyonunu Ankara’da Açtı
  Türkiye’nin ilk ve en fazla hızlı şarj istasyonuna sahip ve Enerjisa Enerji’nin hisselerinin tamamına sahip olduğu elektrikli araç şarj istasyonu operatörü Eşarj, elektrikli araç sayısının her geçen gün arttığı Ankara’da, şarj istasyonu ihtiyacına aynı anda en fazla araca hizmet verebilen şarj alanını Armada AVM’de kurarak yanıt verdi.
  Devamını Oku
 • Eşarj’dan Türkiye’de bir ilk: Deşarj Noktası
  Türkiye’nin ilk ve en fazla hızlı şarj istasyonuna sahip ve Enerjisa Enerji’nin yüzde yüz iştiraki olan araç şarj istasyonu operatörü Eşarj, sürücülere seyahatlerinde konforlu bir deneyim sağlayacak dinlenme noktası ‘Deşarj’ı hizmete sundu.
  Devamını Oku
 • İlklerin Şarj Operatörü Eşarj ve Dünyanın Lider Elektrikli Araç Üreticisi BYD Güçlerini Birleştirdi
  Türkiye’nin ilk ve en fazla hızlı şarj istasyonuna sahip ve Enerjisa Enerji’nin %100 iştiraki olan elektrikli araç şarj istasyonu operatörü Eşarj ile Dünyanın lider elektrikli araç üreticisi BYD (Build Your Dreams) ile güçlerini sürdürülebilir bir gelecek için birleştiriyor.
  Devamını Oku
 • Enerjisa Enerji’den İlk Dokuz Ayda 9 Milyar TL’lik Yatırım
  Türkiye’nin lider elektrik dağıtım, perakende satış, müşteri çözümleri ve emobilite şirketi Enerjisa Enerji, karlı büyüme stratejisiyle 2023 yılının ilk dokuz ayında güçlü finansal ve operasyonel performansını sürdürdü.
  Devamını Oku
 • Enerjisa Enerji sürdürülebilir balıkçılık projesiyle Karataş için seferber oluyor
  Türkiye’nin en geniş katılımlı sosyal sorumluluk hareketi Sabancı Cumhuriyet Seferberliği kapsamında gerçekleştirilen Adana Karataş sürdürülebilir balıkçılık projesinin etkinliği geniş bir katılım ile gerçekleşti.

  Enerjisa Enerji ev sahipliğinde CarrefourSA, Enerjisa Üretim ve Sabancı Holding’in desteklediği proje ile Cumhuriyet’in 100’üncü yılının coşkusu 300 Sabancı Gönüllüsü’nün tüm gün deniz, sahil ve liman temizliği için çalışmasıyla kutlandı.
  Devamını Oku
 • Enerjisa Enerji, “Enerjimi Koruyorum” İle Çocukları Bilinçlendirmeye Devam Ediyor
  Enerjisa Enerji, 2010 yılından bu yana süren uluslararası ödüllü sosyal sorumluluk projesi Enerjimi Koruyorum ile enerji verimliliği ve tasarruf bilincini çocuklara kazandırmaya yeni sezonda da devam ediyor. Bugüne kadar 15 ilde, 750 okulda, 300 binden fazla öğrenciyle buluşan Enerjisa Enerji, projenin 14. yılında Küsmesin Yıldızlar tiyatro oyunu, Enerji Koruyucuları eğitimleri ve öykü yarışması ile daha iyi bir gelecek için çocukları bilinçlendirecek.
  Devamını Oku
 • Eşarj İstasyonları Cumhuriyetin 100. Yılında 3 Gün Boyunca Ücretsiz
  Türkiye’nin ilk ve en fazla hızlı şarj istasyonuna sahip ve Enerjisa Enerji’nin hisselerinin tamamına sahip olduğu elektrikli araç şarj istasyonu operatörü Eşarj, Cumhuriyetimizin 100. yılına özel 3 gün boyunca tüm Eşarj istasyonlarında ücretsiz şarjlanma hizmeti veriyor.
  Devamını Oku
 • Enerjisa Enerji, Saygın Finans Ödülü Bonds & Loans Sahibi Oldu
  Etki odaklı bir sürdürülebilirlik yaklaşımı ile Türkiye'nin lider şirketi Enerjisa Enerji, sermaye piyasaları ile finans sektörünün en saygın ödüllerinden biri olarak kabul edilen 2023 Türkiye Bonds, Loans & ESG Capital Markets CEE, CIS & Türkiye Ödülleri kapsamında ‘Yılın Yerel Para Birimi Tahvili İşlemi Ödülü’nün sahibi oldu.
  Devamını Oku
 • Enerjisa Enerji’ye Kurumsal Sosyal Sorumluluk Alanında Uluslararası İki Ödül
  Etki odaklı bir sürdürülebilirlik yaklaşımı ile Türkiye’nin enerji dönüşümüne öncülük eden elektrik dağıtım, perakende satış ve müşteri çözümleri sektöründe Türkiye'nin lider şirketi Enerjisa Enerji, her yıl uluslararası platformda yaratıcı ve ilham verici projelerinin değerlendirildiği Muse Creative Awards’dan iki ödülle döndü.
  Devamını Oku
 • Enerjisa Enerji ve Çimsa’dan Eskişehir’de atık ısı geri kazanım projesi
  Sabancı Topluluğu’nun global markası Çimsa, Türkiye’nin net sıfır emisyon hedefi ve yeşil dönüşüm yolculuğuna önemli katkı sağlayacak çalışmalara imza atan Enerjisa Enerji ile Afyon’da devreye aldığı güneş enerjisi santralinin ardından yine Enerjisa Enerji iş birliğinde 54 ay süre ile imzalanan Enerji Performans Sözleşmesi sayesinde Eskişehir Fabrikası’nda da Atık Isı Geri Kazanımı (Waste Heat Recovery-WHR) yatırımı için düğmeye basıyor.
  Devamını Oku
 • Enerjisa Enerji ve TEMSA’nın Oyungezer Otobüsü Deprem Bölgesinde
  Sürdürülebilirliği stratejisinin merkezine koyarak, insan ve teknoloji odağıyla daha akıllı ve yeşil bir dünyaya katkı sunmak için projeler üreten Enerjisa Enerji ve dünyanın önde gelen otobüs üreticilerinden olan TEMSA, güçlerini Hatay’daki depremzede çocuklar için birleştirdi. Enerjisa Enerji’nin, TEMSA’nın sağladığı otobüsü bir oyun merkezine dönüştürdüğü ‘Oyungezer’, Hataylı çocuklara moral olacak.
  Devamını Oku
 • Enerjisa Enerji, Yılın İlk Yarısında Yatırımlarına Devam Etti
  Sürdürülebilirliği stratejisinin merkezine koyarak, insan ve teknoloji odağıyla daha akıllı ve yeşil bir dünyaya katkı sunmak için projeler üreten Türkiye’nin lider elektrik dağıtım, perakende satış ve müşteri çözümleri şirketi Enerjisa Enerji, 2023 yılının ilk yarısında güçlü finansal performans sergiledi.


  Devamını Oku
 • Eşarj ve Voltify, Türkiye’nin ilk ve tek elektrikli araç kiralama platformunun şarjlanması için anlaştı
  Türkiye’nin ilk ve en fazla hızlı şarj istasyonuna sahip ve Enerjisa Enerji’nin hisselerinin tamamına sahip olduğu elektrikli araç şarj istasyonu operatörü Eşarj ile ilk ve tek elektrikli araç kiralama platformu Voltify, güçlerini sürdürülebilir bir gelecek için birleştirdi. Eşarj sayesinde enerji kaynağını güneş ve rüzgârdan alacak Voltify araçları, doğa dostu sürüş keyfini fiyat avantajlı abonelik ile sunabilecek.
  Devamını Oku
 • Enerjisa Enerji öncülüğündeki kurumlar verimlilik için ‘Daha İyi Bir Gelecek’ platformunda buluştu
  Kamu, iş dünyası, akademi ve sivil toplumdan birçok paydaşın da yer aldığı platformun lansman toplantısında, Türkiye’deki işletmelerin verimlilik raporu ile Türkiye Verim Haritası kamuoyu ile paylaşıldı.
  Devamını Oku
 • Enerjisa Enerji, Eşarj’ın Tamamını Satın Aldı
  Sürdürülebilirliği stratejisinin merkezine koyarak, insan ve teknoloji odağıyla daha akıllı ve yeşil bir dünyaya katkı sunmak için projeler üreten Enerjisa Enerji, Türkiye’nin ilk ve en fazla hızlı şarj istasyonuna sahip elektrikli araç şarj istasyonu operatörü Eşarj’ın tamamını satın alarak bünyesine kattı.
  Devamını Oku
 • Enerjisa Enerji, işlemlerini daha hızlı ve kolay hale getirebilmek için mobil uygulamasını yeniledi
  İnsan ve teknolojiyi odağına alarak daha akıllı ve yeşil bir dünyaya katkı sunmak için projeler üreten Türkiye’nin lider elektrik dağıtım, perakende satış ve müşteri çözümleri şirketi Enerjisa Enerji, müşterilerinin hayatlarına dokunmaya devam ediyor. Enerjisa Enerji, müşteri hizmet kanallarından olan Enerjisa Mobil uygulaması ve Enerjisa Online Hizmetler Merkezinin tasarım ve altyapısını tamamen yenileyerek müşterilerinin hizmetine yeniden sundu. Bu sayede online işlemlerin çok daha hızlı ve kolay hale gelmesi ile aktif kullanıcı sayısının iki katına çıkması hedefleniyor.
  Devamını Oku
 • TEMSA otobüsleri Enerjisa Enerji’nin güneş enerjisi çözümü ile üretilecek
  Enerjisa Enerji, ‘İşimin Enerjisi’ çatısı altında hayata geçirdiği uygulamalarla enerji tüketiminde tasarrufu ve verimliliği sağlamak, karbon salımını en aza indirmek için çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda Enerjisa Enerji’nin TEMSA’nın Adana’daki otobüs fabrikasında hayata geçirdiği 850 kWp kurulu gücündeki Çatı Üzeri Güneş Enerjisi Santrali Projesi ile yıllık 1.194 MWh elektrik üretilecek ve 398 hanenin elektrik tüketimine eşdeğer yeşil enerji ile yıllık yaklaşık 774 ton karbon salımı önlenecek.
  Devamını Oku
 • Eşarj, Türkiye’nin En Hızlı Şarj İstasyonunu Kurdu
  Türkiye’nin ilk ve en fazla hızlı şarj istasyonuna sahip ve Enerjisa Enerji’nin çoğunluk hisselerine sahip olduğu elektrikli araç şarj istasyonu operatörü Eşarj, Türkiye’de bir ilke imza atarak 360kW gücündeki ilk ve en hızlı şarj istasyonunu kurdu.
  Devamını Oku
 • Enerjisa Enerji, Yılın İlk Çeyreğinde Güçlü Bilanço Yapısını Korumaya Devam Etti
  Sürdürülebilirliği stratejisinin merkezine koyarak, insan ve teknoloji odağıyla daha akıllı ve yeşil bir dünyaya katkı sunmak için projeler üreten Türkiye’nin lider elektrik dağıtım, perakende satış ve müşteri çözümleri şirketi Enerjisa Enerji, 2023 yılının ilk çeyreğinde sağlam finansal performansını sürdürdü.
  Devamını Oku
 • Organize Sanayi Bölgelerine Eşarj Tarafından Yüksek Hızlı Şarj İstasyonları Kurulacak
  Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu (OSBÜK) ve Eşarj Elektrikli Araçlar Şarj Sistemleri A.Ş. arasında iş birliği protokolü imzalandı. İmzaları OSBÜK Başkanı Memiş Kütükcü ve Eşarj Genel Müdürü Barış Altınay tarafından atılan protokole göre; OSB’ler elektrikli sarj istasyonları için yer sağlayacak, istasyonların tüm kurulumları ise yüklenici firma Eşarj tarafından yapılacak. 
  Devamını Oku
 • Enerjisa Enerji’den girişim projelerine 4.2 milyon TL destek
  Sürdürülebilirliği stratejisinin merkezine koyarak, insan ve teknoloji odağıyla daha akıllı ve yeşil bir dünyaya katkı sunmak için projeler üreten Enerjisa Enerji; İVME ve İTÜ Çekirdek kapsamı altında 51 projeyi 4.2 milyon TL kaynak ayırarak destekledi.
  Devamını Oku
 • Enerjisa Enerji’den yeşil bir dünya bilinci için çizgi hikâye serisi: Geleceğin Kahramanı
  Enerjisa Enerji, ‘Herkes için Daha İyi Bir Gelecek’ sağlamak üzere sürdürülebilir bir dünya yaratmak için çalışmalarını sürdürüyor. Enerjisa Enerji bu doğrultuda tüm nesillerin daha yeşil bir dünya bilinci ile hareket etmesine katkı sağlamak amacıyla ‘Geleceğin Kahramanı’ 2D çizgi hikâye serisini çocuklarla buluşturuyor. Serinin Youtube’ta yayınlanan ilk altı bölümü 6,5 milyona yakın izlenme ile büyük ilgi gördü.
  Devamını Oku
 • Brisa ve Enerjisa’dan enerji verimliliğinde 2,4 milyar TL’lik tasarruf sağlayan dev iş birliği
  Brisa fabrikalarında, Enerjisa Enerji’nin İşimin Enerjisi çatısı altında uygulanacak olan enerji verimliği uygulamalarının ekonomik ömrü boyunca toplamda 2,4 Milyar TL’lik tasarruf sağlaması bekleniyor. Brisa’nın bu yatırımı ile sağlanacak yıllık tasarruf 4 kişilik 6 bin 666 hanenin yıllık ısınma ihtiyacına, 458 hanenin ise yıllık su ihtiyacına denk geliyor.
  Devamını Oku
 • Türkiye’nin ilk ve en fazla hızlı şarj istasyonuna sahip elektrikli araç şarj ağı Eşarj, yarım milyon şarjlanma ile sektör lideri
  Sürdürülebilirliği stratejisinin merkezine koyarak, insan ve teknoloji odağıyla daha akıllı ve yeşil bir dünyaya katkı sunmak için projeler üreten Türkiye’nin lider elektrik dağıtım, perakende satış ve müşteri çözümleri şirketi Enerjisa Enerji’nin yüzde 94 oranında çoğunluk hisselerine sahip olduğu Eşarj, Türkiye’nin 57 ilinde yer alan 546 şarj istasyonunun 383 adedinde yüksek hızlı şarj deneyimi sunuyor.
  Devamını Oku
 • Enerjisa Enerji, FTSE4Good Endeksi'ne üst üste 2. kez girme başarısı gösterdi.
  Etki odaklı sürdürülebilirliği stratejisinin merkezine koyan Türkiye’nin enerji dönüşümüne öncülük eden elektrik dağıtım, perakende satış ve müşteri çözümleri şirketi Enerjisa Enerji, insan hakları, iklim değişikliği ve yolsuzlukla mücadele politikaları dahil olmak üzere belirli çevresel, sosyal ve yönetişim (ESG) kriterlerini de karşılanması gereken FTSE4Good Endeksi'ne üst üste ikinci kez dahil olarak aynı zamanda enerji sektöründe derecelendirilen tek şirket olma başarısını elde etti.
  Devamını Oku
 • Enerjisa Enerji’nin Olağan Genel Kurul Toplantısı Gerçekleştirildi
  Sürdürülebilirliği stratejisinin merkezine koyarak, insan ve teknoloji odağıyla daha akıllı ve yeşil bir dünyaya katkı sunmak için projeler üreten Türkiye’nin lider elektrik dağıtım, perakende satış ve müşteri çözümleri şirketi Enerjisa Enerji’nin Olağan Genel Kurul Toplantısı’nda deprem gündeminin yanı sıra şirketin 2022 yılına ait finansal sonuçları, strateji ve operasyonlarına dair konular görüşüldü.
  Devamını Oku
 • Enerjisa Enerji’nin tüm hizmet kanalları Toroslar bölgesinde kesintisiz hizmet vermeye devam ediyor
  Türkiye’nin 11 şehrini etkileyen depremlerin ardından ilk günden itibaren, büyük bir hasar alan elektrik şebekesinin yeniden enerjilendirilmesi ve bölge halkının ihtiyaçlarının giderilmesi için var gücüyle sahada çalışmalar yürüten Enerjisa Enerji, depremden etkilenen ve yoğun göç alan illerde müşterilerine sunduğu hizmetlerin en hızlı ve kesintisiz şekilde ilerlemesi için tüm imkanlarını seferber ediyor.
  Devamını Oku
 • Enerjisa Enerji’den 15 Milyar Lira Yatırım
  Enerjisa Enerji, 2023 yılında yapacağı 15 milyar liralık yatırımın önemli bir bölümünü depremden etkilenen Toroslar bölgesine yapacak.
  Devamını Oku
 • Enerjisa Enerji, sektöründe bir ilki gerçekleştirerek Bloomberg Cinsiyet Eşitliği Endeksi’nde yer aldı
  Sürdürülebilirliği stratejisinin merkezine koyarak, insan ve teknoloji odağıyla daha akıllı ve yeşil bir dünyaya katkı sunmak için projeler üreten Türkiye’nin lider elektrik dağıtım, perakende satış ve müşteri çözümleri şirketi Enerjisa Enerji; çeşitlilik, eşitlik ve kapsayıcılık ilkesi doğrultusunda kurum içinde yarattığı uygulamalarla Bloomberg Cinsiyet Eşitliği Endeksi’ne (GEI ) yer alma başarısını gösterdi.
  Devamını Oku
 • Enerjisa Enerji, Kurumsal Sürdürülebilirlik Alanındaki Üstün Performansıyla BIST Sürdürülebilirlik 25 Endeksi’nde
  Sürdürülebilirliği stratejisinin merkezine koyarak, insan ve teknoloji odağıyla daha akıllı ve yeşil bir dünyaya katkı sunmak için projeler üreten Türkiye’nin lider elektrik dağıtım, perakende satış ve müşteri çözümleri şirketi Enerjisa Enerji, Borsa İstanbul tarafından oluşturulan BIST Sürdürülebilirlik 25 Endeksi’nde yer alma başarısını gösterdi.
  Devamını Oku
 • Enerjisa Enerji, ‘İşimin Enerjisi’ uygulamalarıyla tasarruf sağlıyor ve çevreyi koruyor

  Enerjisa Enerji, ‘İşimin Enerjisi’ çatısı altında hayata geçirdiği uygulamalarla enerji tüketiminde enerji tasarrufu ve verimliliği sağlamak ,karbon salımını en aza indirmek için çalışmalarını sürdürüyor. 2022 yılında başlanan ve 2023 yılında devreye alınacak yenilenebilir enerji ve verimlilik projeleriyle 68 bin tonun üzerinde karbon salımının önüne geçilecek. GES projeleriyle yaklaşık 19 bin hanenin yıllık elektrik tüketimine eş değer 57.5 milyon kWh’lık yenilenebilir enerji sağlanması beklenirken; enerji verimliliği uygulamalarıyla yıllık enerji tasarrufu 55.5 milyon kWh’yi geçecek.

  İşletmelere dağıtım bölgesi sınırı olmaksızın Türkiye’nin herhangi bir yerinde GES veya lisanssız yenilenebilir enerji santrali kurabilme ve üretim tesisleriyle ilişkilendirilerek mahsuplaştırılabilme imkânı sağlayan yeni mevzuat sayesinde, Enerjisa Enerji daha fazla işletmeyi sürdürülebilir enerji ile buluşturacak.

  Devamını Oku
 • Enerjisa Enerji, CDP 2022 Karbon Saydamlık Projesinde Yönetim Seviyesi olan “B” notunu aldı
  Sürdürülebilirliği stratejisinin merkezine koyarak, insan ve teknoloji odağıyla daha akıllı ve yeşil bir dünyaya katkı sunmak için projeler üreten Türkiye’nin lider elektrik dağıtım, perakende satış ve müşteri çözümleri şirketi Enerjisa Enerji, uluslararası raporlama platformu Karbon Saydamlık Projesi (CDP) İklim Değişikliği ve Su Güvenliği programlarında “B” notu ile değerlendirildi.
  Devamını Oku
 • Eşarj’ın elektrikli araç istasyon ağına Erenköy Vertical da dahil oldu
  Enerjisa Enerji’nin yüzde 94 oranında çoğunluk hisselerine sahip olduğu Eşarj, Türkiye’deki elektrikli araç şarj istasyon ağını genişletmeye devam ediyor. Vertical ile gerçekleştirilen iş birliği kapsamında Eşarj’ın Türkiye’nin 81 ilinde 1.000’in üzerinde yüksek hızlı şarj istasyonu hedefine uygun olarak 120KW yüksek hızlı (DC) 2 soketli şarj cihazı kuruldu.
  Devamını Oku
 • Enerjisa Enerji ‘Herkes için Daha İyi Bir Gelecek’ diyor
  Enerjisa Enerji, sürdürülebilirliği stratejisinin merkezine koyarak, insan ve teknoloji odağıyla daha akıllı ve yeşil bir dünyaya katkı sunmak için projeler üretiyor. Türkiye’nin dört bir yanında daha fazla insana sürdürülebilir bir gelecek yaratmak amacıyla çalışmalarını yürüten Enerjisa Enerji ‘Herkes için Daha İyi Bir Gelecek’ kampanyası ile kitleleri hedefine ortak ediyor.
  Devamını Oku
 • Enerjisa Enerji, Plug and Play ile Silikon Vadisi’ne adım atıyor
  Enerjisa Enerji, insanı ve teknolojiyi odağına alarak daha akıllı ve yeşil bir dünyaya katkı sunmak için çalışmaları devam ederken Silikon Vadisi'ndeki girişimler ve şirketler için en büyük küresel inovasyon platformu olan Plug and Play ile iş birliğine imza attı. Atılan imza ile Enerjisa Enerji, Türkiye’de faaliyet gösteren Plug and Play’in İstanbul Ofisi Akıllı Şehirler Dikeyin kurucu üyelerinden biri olurken bu girişimle beraber ekosistemindeki bilgi ve deneyim alışverişini hızlandırarak sahada proje, iş birliği ve yatırım fırsatları yaratmayı hedefliyor.
  Devamını Oku
 • EBRD’den Türkiye'de elektrikli araçların yaygınlaşmasını desteklemek için kredi
  Elektrik dağıtım şebekesini iyileştirmek ve elektrikli araçlar için şarj altyapısını yaygınlaştırmak üzere Enerjisa'ya 110 milyon dolarlık kredi
  Devamını Oku
 • Enerjisa Enerji SENTRUM ile uluslararası basında
  Enerjisa Enerji, Sabancı Üniversitesi ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) iş birliğiyle gerçekleşen SENTRUM projesinin ilk durağı olan “Ayvalık Küçükköy yeşil destinasyon modeli” uluslararası basında ilgiyle karşılandı.
  Devamını Oku
 • Enerjisa Enerji, dijital sözleşme ve fatura dönemini başlattı
  ‘Herkes için Daha İyi Bir Gelecek’ vizyonuyla çalışmalarını sürdüren Türkiye’nin lider elektrik dağıtım, perakende satış ve müşteri çözümleri şirketi Enerjisa Enerji, sunduğu dijital çözümlerle müşteri deneyimini iyileştirmeye devam ediyor. Sektörde ilk kez sözleşme ve faturayı dijitalleştiren Enerjisa, satış sürecindeki bazı operasyonlarını bulut sistemine taşıdı.
  Devamını Oku
 • E-MOD büyümeyi ve sektörü geliştirmeyi sürdürüyor
  E-mobilite şarj teknolojisinin geliştirilmesi için enerji sektöründe faaliyet gösteren sektör liderlerin bir araya gelmesiyle kurulan E-mobilite Operatörleri Derneği (E-MOD) etki ağını genişletmeye devam ediyor.
  Devamını Oku
 • Enerjisa Enerji, Ayvalık Küçükköy’ü yenilenebilir enerji çözümleri ve Eşarj ile buluşturdu
  Enerjisa Enerji, İşimin Enerjisi çatısı altında kurumlara yatırım maliyeti olmadan performans ve verim odaklı çözümler sunuyor. Bu kapsamda yerel ekonomik kalkınmayı desteklemek ve sürdürülebilir turizmi teşvik etmek amacıyla hayata geçirilen Sürdürülebilir Enerji Temelli Uygulama Merkezi (SENTRUM) Ayvalık Küçükköy’de, güneş enerjisi sistemi, ısı pompası ve elektrikli araç sarj istasyonu kuruldu.
  Devamını Oku
 • Enerjisa Enerji Gönülleri, Cumhuriyet Seferberliği Kapsamında 5.5 Ton Atık Topladı
  Elektrik dağıtım, perakende satış ve müşteri çözümlerinde Türkiye'nin lider şirketi Enerjisa Enerji, ‘Sabancı Cumhuriyet Seferberliği’ etkinlikleri kapsamında gönüllü çalışanlarıyla sahaya indi. Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) ile birçok şehirde düzenlenen etkinliklerde yaklaşık 5.5 ton atık toplandı.
  Devamını Oku
 • Eşarj ve Kadoil İş birliği ile Türkiye’nin Elektrikli Araç Şarj İstasyon Ağını Genişliyor
  Enerjisa Enerji’nin yüzde 94 oranında çoğunluk hisselerine sahip olduğu Eşarj, Türkiye’nin önde gelen akaryakıt dağıtım şirketlerinden Kadoil ile Türkiye’deki elektrikli araç şarj istasyon ağını genişletiyor. İş birliği kapsamında Eşarj’ ın Türkiye’ nin 81 ilinde 1.000’ in üzerinde yüksek hızlı şarj istasyonu hedefine uygun olarak 50 ilde 100 adet yüksek performanslı şarj cihazı kurulması hedefleniyor.
  Devamını Oku
 • Eşarj ve Visa'dan Ödeme Kolaylığı
  Enerjisa Enerji’nin çoğunluk hisselerine sahip olduğu Eşarj ve Visa, Türkiye’de önemli bir yeniliğe imza atarak halka açık olan tüm Eşarj istasyonlarında Visa’nın yeni nesil kart saklama altyapısı “Visa Tek Tıkla Öde”yi kullanıma sundu.
  Devamını Oku
 • Enerjisa Enerji’den ‘Herkese Eşit Erişim’
  ‘Herkes için Daha İyi Bir Gelecek’ vizyonuyla çalışmalarını sürdüren Türkiye’nin lider elektrik dağıtım, perakende satış ve müşteri çözümleri şirketi Enerjisa Enerji, kapsayıcılık ilkesi doğrultusunda tüm kullanıcılarına “Eşit Erişim” fırsatı sunuyor. Müşteri hizmetleri kapsamındaki uygulamaları tüm engelli bireyler için erişilebilir kılan Enerjisa Enerji, tüm müşterilerinin hayatlarını ve kullanıcı deneyimlerini kolaylaştırmayı hedefliyor.
  Devamını Oku
 • Enerjisa Enerji, UNDP ve Sabancı Üniversitesi Küçükköy’de yeşil destinasyon modeli oluşturmak için güçlerini birleştirdi
  18 ay süren çalışmaların ve 10 milyon liralık yatırımın ardından Küçükköy sürdürülebilir turizmde örnek oluyor.
  Devamını Oku
 • Enerjisa Enerji’nin Yatırımları Üçüncü Çeyrekte Hız Kazandı
  Elektrik dağıtım, perakende satış ve müşteri çözümlerinde Türkiye'nin lider şirketi Enerjisa Enerji, yılın ilk dokuz ayında güçlü bir finansal performans yakaladı.


  Devamını Oku
 • Enerjisa Enerji Sürdürülebilirlik Raporu “Enerjimiz Geleceğimiz İçin” mottosuyla yayınlandı
  Yüzde 20’si halka açık ve ana sermayedarları Sabancı Holding ve E. ON SE olan Türkiye’nin lider elektrik dağıtım, perakende satış ve müşteri çözümleri şirketi Enerjisa Enerji, İklim Değişikliği ve Karbon Yönetimi başlığının öne çıktığı 4. Sürdürülebilirlik Raporu’nu yayımladı.
  Devamını Oku
 • Enerjisa Enerji’ ye Kurumsal Sosyal Sorumlulukta Mükemmellik alanında 3 Uluslararası Ödül
  Enerjisa Enerji’nin Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) ve Sabancı Üniversitesi desteği ile yürütülen ‘’ SENTRUM ‘’ ve yine Enerjisa Enerji’ nin Sabancı Cumhuriyet Seferberliği kapsamında uygulamaya koyduğu ‘’ KOZALAK’’ projeleri Communitas Awards’ ın ‘’Kurumsal Sosyal Sorumlulukta Mükemmellik ‘’ kategorisinden toplam 3 ödüle layık görüldü.
  Devamını Oku
 • SENTRUM ile Küçükköy’de başlayan dönüşüm hikayesini Cem Seymen Anlatıyor
  Enerjisa Enerji, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) ve Sabancı Üniversitesi tarafından Ayvalık Küçükköy’ü sürdürülebilir enerji temelli bir turizm uygulama merkezi ve yeşil destinasyon haline getirmek için yapılan çalışmaları anlatmak üzere başarılı gazeteci Cem Seymen ile iş birliğine imza atıldı. Geçtiğimiz yılın Ağustos ayında lansmanı yapılan SENTRUM projesi kapsamında yapılanları anlatmak üzere hazırlanan ve 4 bölümden oluşan video serisi Enerjisa Youtube hesabı üzerinden izleyicilerle buluşturuluyor.
  Devamını Oku
 • Eşarj ve Stellantis’den Türkiye Şarj İstasyon Ağına 200 İstasyonluk Katkı
  Enerjisa Enerji’nin yüzde 94 oranında çoğunluk hisselerine sahip olduğu Eşarj, Dünya’nın en önde gelen otomobil üreticilerinden ve mobilite sağlayıcılarından biri olan Stellantis ile Türkiye’deki elektrikli araç şarj istasyon ağını genişletiyor. Sektörde öncü olan anlaşmaya göre Eşarj 200’den fazla istasyonluk bir ortaklıkla Türkiye’de yer alan Stellantis bayilerine hizmet verecek.
  Devamını Oku
 • Enerjisa Enerji onbinlerce metrekare orman arazisini KOZALAK sistemi sayesinde yangından koruyacak
  Enerjisa Enerji destekleyicisi olduğu girişimlerden biri olan orman yangın erken tespit sistemi KOZALAK ile orman arazilerindeki yangınlarının erken tespiti hedefliyor. İlk olarak Muğla Orman Bölge Müdürlüğü sınırları içerisinde pilot olarak uygulanmaya başlayan KOZALAK yangın erken tespit sistemi sayesinde onbinlerce metrekarelik bölge olası yangınlara karşın korunacak.
  Devamını Oku
 • Enerjisa Enerji Stevie Awards’tan Kazandığı 21 Ödülle Dünyanın En İyileri Arasına Girdi
  Elektrik dağıtım ve perakende satış sektöründe Türkiye'nin lider şirketi Enerjisa Enerji, dünyanın önde gelen ödül programlarından biri olan ve iş dünyasının Oscar’ları olarak bilinen Stevie Awards ödül programından kazandığı 21 ödülle Türkiye’nin en çok ödül kazanan şirketi olurken Dünya’da ise en çok ödül alan ilk 3 şirket arasında yer aldı.
  Devamını Oku
 • Enerjisa Enerji ve Çimsa, 52 milyon TL yatırım ile çimento sektörünün en büyüklerinden biri olan güneş enerjisi santralini Afyon’da kuruyor
  Enerjisa Enerji ve Çimsa iş birliğinde Türkiye çimento sektörünün en büyüklerinden biri olan güneş enerjisi santrallerinden biri hayata geçiyor. Çimsa’nın Afyon Fabrikası’na 52 milyon TL yatırım ile kurulacak santral, yıllık 4,2 milyon kWh elektrik enerjisi üretecek. Bu sayede tesis 1.416 hanenin yıllık elektrik tüketimine eşdeğer bir enerjiyi doğal kaynaktan sağlayacak.
  Devamını Oku
 • Eşarj’dan 495 Yüksek hızlı şarj istasyonu ile karbon nötr geleceğe dev adım
  Eşarj, Türkiye’de elektrikli araçların şarj altyapısını oluşturmak için başlatılan “Elektrikli Araçlar İçin Hızlı Şarj İstasyonları Programı” kapsamında 53 ilde, 495 adet yüksek hızlı şarj istasyonu kurmaya hak kazandı.

  Enerjisa Enerji’nin yüzde 94 oranında çoğunluk hisselerine sahip olduğu Eşarj, istasyon ağına yaklaşık 300 milyon TL’lik yatırım yapacak. Yeni yatırımlar ile Eşarj kurulu güç açısından Türkiye’nin en büyük ve en hızlı elektrikli araç şarj istasyon ağına sahip olacak.
  Devamını Oku
 • Brisa ve Enerjisa Enerji iş birliği ile Brisa’nın Aksaray Fabrikası’nın enerji ihtiyacının 5’te 1’i güneşten karşılanacak
  Brisa ve Enerjisa Enerji yenilenebilir enerji kullanımı ile karbon ayak izinin azalmasına katkı sağlayacak bir iş birliğine imza attı. Bu iş birliği ile İşimin Enerjisi çatısı altında sürdürülebilirlik ve tasarruf odaklı ürünlerle yenilenebilir enerji kullanımını arttıran çözümler geliştiren Enerjisa Enerji, Brisa Aksaray Fabrikası’nın çatısına 10.400’ün üzerinde güneş paneli kurulumu gerçekleştirdi. Bu sayede tesis mevcut ihtiyacının yaklaşık 5’te 1’ini güneşten karşılayacak.

  Aksaray bölgesindeki en büyük çatı güneş enerji santrali yatırımı olan santral ile
  Brisa ve Enerjisa Enerji 2050 yılı Net Sıfır Emisyon hedefleri doğrultusunda önemli bir adım attılar. Yaklaşık 2.075 hanenin yıllık elektrik ihtiyacına denk gelen 6.226 MWh’lik üretim kapasitesi ile yılda 3.000 ton CO2 salımının da önüne geçecek.
  Devamını Oku
 • Enerjisa’ nın düzenlediği ‘’ İşimin Enerjisi Buluşması’’ Adana’da Gerçekleşti
  İşimin Enerjisi çatısı altında verimlilik ve tasarruf odaklı ürünlerle yenilenebilir enerji kullanımını artırarak müşterilerinin sürdürülebilirlik hedeflerini önemseyen çözümler geliştiren Enerjisa Enerji, Adana’da gerçekleştirdiği etkinlikte iş insanlarıyla bir araya gelerek ürünlerini anlattı.
  Devamını Oku
 • Enerjisa Enerji, 222 milyon dolarlık marka değeri ile Türkiye’nin en değerli 21. Markası oldu
  Elektrik dağıtım ve perakende satış sektöründe Türkiye'nin lider şirketi Enerjisa Enerji, her yıl güçlü markaların listelendiği dünyanın önde gelen bağımsız marka değerleme danışmanlık şirketi olan Brand Finance listesine geçtiğimiz seneye göre 9 sıra yükselerek Türkiye’nin en değerli 21. Markası oldu. Enerjisa Enerji’nin marka notu marka notu AAA olarak belirlenirken marka değeri ise 222 milyon dolara yükseldi.
  Devamını Oku
 • Teknosa ve Enerjisa Enerji iş birliğiyle Adana’da temiz enerji üretimi başladı
  İşimin Enerjisi çatısı altında sürdürülebilirlik ve tasarruf odaklı ürünlerle yenilenebilir enerji kullanımını artıran çözümler geliştiren Enerjisa Enerji ile Türkiye teknoloji perakendeciliğinin ve e-ticaretin öncü markası Teknosa iş birliğiyle Teknosa’ya ait olan Adana Sabancı İş Merkezi çatısına kurulan güneş panelleriyle enerji üretimi başladı.
  Devamını Oku
 • Enerjisa Enerji Akbank’a Blockchain teknolojisiyle dijital enerji hizmeti sunacak
  İşimin Enerjisi çatısı altında verimlilik ve tasarruf odaklı ürünlerle yenilenebilir enerji kullanımını artıran ve müşterilerinin sürdürülebilirlik hedeflerine uygun çözümler geliştiren Enerjisa Enerji dijital enerji hizmetine ilk kez Akbank ile başladı.

  Blockchain teknolojisi ile geliştirilen ve ilk kez müşterilerin kullanımına sunulan bu dijital enerji hizmeti sayesinde kullanıcılar, kendilerine sağlanan yenilenebilir enerji sertifikalarının kaynaklarını kendileri seçebilecek; saatlik bazda (7/24) tüketimlerini takip ederek hangi yenilenebilir enerji kaynağı ile eşleştiklerini raporlayabilecekler.
  Devamını Oku
 • Enerjisa ve Galatasaray’dan Bir Dünya Rekoru
  Enerjisa Enerji tarafından Ali Sami Yen Spor Kompleksi Nef Stadı’nın çatısına kurulan güneş enerjisi santrali Guinness Rekorlar Kitabı’na girdi. Rekorlar kitabına giren santral kurulu gücü bakımından dünyanın en büyük stadyum üstü güneş enerjisi santrali olarak tarihe geçti. Güneş Enerji Santrali Galatasaray’a 25 yıl sonunda 1 Milyar TL’den fazla katkı sağlayacak.
  Devamını Oku
 • Eşarj İki Yüz Bininci Şarjını Gerçekleştirdi
  Enerjisa Enerji’nin 2018 yılından beri çoğunluk hisselerine sahip olduğu, 2021 yılında ise hisse payını yüzde 94’e yükselterek hakim ortağı olduğu Türkiye’ nin ilk ve en hızlı elektrikli şarj istasyon ağı olan Eşarj, Şubat ayında iki yüz bininci şarj işlemini gerçekleştirdi. Bu sayıya ulaşan ilk şarj istasyon ağı olan Eşarj büyüme hedefleri ve karbon ayak izine olan katkısıyla da sürdürülebilir çözüm sunuyor.
  Devamını Oku
 • Enerjisa Enerji; Sabancı Holding, Sabancı Üniversitesi, Teknosa ile ‘Yeşil Enerji’ dönüşümünü başlattı
  İşimin Enerjisi çatısı altında verimlilik ve tasarruf odaklı ürünlerle yenilenebilir enerji kullanımını artıran ve müşterilerinin sürdürülebilirlik hedeflerini önemseyen çözümler geliştiren Enerjisa Enerji; Sabancı Holding, Sabancı Üniversitesi ve Teknosa ile ‘Yeşil Enerji’ kullanımı için anlaşma imzaladı. İş birliği sayesinde, 2022 yılında üç kurum toplamda 8.475 hanenin 1 yıllık elektrik enerjisi tüketimine denk gelen 25.425 MWh’lık enerjisini yenilenebilir enerji kaynaklarından kullanarak, toplam 14.110 ton CO2 salınımının önüne geçecek.
  Devamını Oku
 • Küçükköy’e SENTRUM ile 5 milyon TL kaynak aktarılacak
  SENTRUM projesi Küçükköy'de yeşil çözümler ve enerji verimli yatırımları teşvik ediyor
  Devamını Oku
 • Enerjisa Enerji Türkiye İklim Liderleri arasında yerini aldı.
  Dünyanın en büyük çevre raporlama platformu olan Karbon Saydamlık Projesinin (CDP - Carbon Disclosure Project ) 2021 yılı sonuçlarına göre Enerjisa Enerji, yer aldığı İklim Değişikliği ve Su Güvenliği programındaki başarı puanını B seviyesine yükseltti. 2002 yılından bu yana şirketlerin Karbon Saydamlık Beyanında bulunduğu program, şirketlerin yenilenebilir enerji kullanımı, bilime dayalı hedefler, karbon fiyatlandırması ve daha fazlası yoluyla iklim değişikliğiyle mücadele ve düşük karbon ekonomisine geçiş için halka açık bir şekilde taahhütte bulunmalarına yardımcı oluyor.
  Devamını Oku
 • Enerjisa Enerji, Eşarj’daki hisselerini yüzde 94’e yükseltti.
  Enerjisa Enerji, 2018 yılından beri çoğunluk hisselerine sahip olduğu Türkiye’nin ilk ve en hızlı elektrikli şarj istasyonu ağı Eşarj hisselerini yüzde 94’e yükseltti. Eşarj’daki payını yüzde 80’den yüzde 94’e yükselten Enerjisa Enerji, 42,4 milyon TL karşılığında hisseleri devraldı. Sürdürülebilir gelecek hedefiyle çalışan Enerjisa Enerji, Türkiye’nin ilk ve en hızlı şarj istasyonu ağını yönetmeye devam edecek.
  Devamını Oku
 • Enerjisa Enerji EBRD ile 110 milyon dolar karşılığı Türk Lirası Kredi Anlaşması imzaladı
  Enerjisa Enerji, elektrik şebeke ve teknoloji yatırımları ile operasyonlarında kullanmak üzere, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) ile 7 yıl vadeli 110 milyon dolar karşılığı Türk Lirası tutarında, “kapsayıcı ve yeşil” odaklı yeni kredi anlaşması imzaladı. Şirket bu yatırımlarıyla 21 milyon kişiye sürdürülebilir ve kaliteli enerji sağlama hedefine katkı sağlayacak.
  Devamını Oku
 • Enerjisa Enerji ve Teknosa LED Aydınlatma dönüşümünü başlattı
  İşimin Enerjisi çatısı altında verimlilik ve tasarruf odaklı ürünlerle yenilenebilir enerji kullanımını artıran çözümler geliştiren Enerjisa Enerji ile Türkiye teknoloji perakendeciliğinin ve e-ticaretin öncü markası Teknosa, enerji verimli aydınlatma dönüşümünü başlatıyor. İş birliği kapsamında ilk olarak İstanbul Canpark AVM’ deki Teknosa mağazasında LED dönüşüm uygulaması devreye alınırken, 2022 yılında 20 mağazada daha hayata geçirilmesi planlanıyor.
  Devamını Oku
 • 2021‘ in ilk dokuz ayında güçlü büyüme devam etti

  Elektrik dağıtım ve perakende satış sektöründe Türkiye'nin lider şirketi Enerjisa Enerji, yılın ilk dokuz ayında güçlü bir finansal performans yakaladı.

  Enerjisa Enerji’nin şebeke yatırımları 2021 yılının ilk 9 ayında yıllık bazda yüzde 60 artarak 2 milyar 78 milyon TL oldu. Konsolide Faaliyet Gelirleri yine aynı dönemde yıllık bazda yüzde 23 büyüyerek 5 milyar 154 milyon TL’ye ulaştı.

  Devamını Oku
 • Enerjisa Enerji, 800 milyon liralık tahvil ihracını Ak Yatırım aracılığıyla başarı ile gerçekleştirdi
  Sabancı Holding ve E.ON’un çoğunluk hisselerine sahip olduğu ve halka açık bir yapıda faaliyetlerini yürüten elektrik dağıtım ve satış sektörünün lider oyuncusu Enerjisa Enerji, başarılı bir tahvil ihracını Ak Yatırım aracılığıyla gerçekleştirerek yatırımcılardan gelen yüksek talebin 800 milyon TL’sini karşıladı. İki yıl vadeli, kupon ödemelerinin Türk Lirası Referans Endeksine bağlı gerçekleşeceği yeni tahvil ihracıyla birlikte Enerjisa Enerji’nin tedavüldeki toplam tahvili 1,7 milyar TL’ye ulaştı.
  Devamını Oku
 • Enerjisa Enerji ve Brisa, Türkiye’de elektrikli araçlar için hızlı şarj istasyonu sayısını artırmayı hedefliyor
  Enerjisa Enerji’nin çoğunluk hissesine sahip olduğu, Türkiye’nin ilk ve en hızlı elektrikli şarj istasyonu ağı Eşarj ile müşterilerine kesintisiz yolculuk deneyimi sunmak üzere sektöre öncülük eden lastik sektörü lideri Brisa’nın iş birliği kapsamında şu ana kadar 8 adet hızlı elektrikli şarj istasyonu devreye alındı. Brisa’nın hızlı bakım servis zinciri Otopratik mağazalarında devreye alınan istasyon sayısının yıl sonuna kadar, tamamıyla hızlı şarjı destekleyecek şekilde 17 adete çıkarılması hedefleniyor.
  Devamını Oku
 • Enerjisa Enerji Liderlik Takımında Üst Düzey Atamalar
  Elektrik dağıtım ve perakende satış sektöründe Türkiye'nin lider şirketi Enerjisa Enerji, organizasyon yapısını yeniden değerlendirerek, uzun vadeli değer yaratma ve geleceğin enerji dünyasını şekillendirme vizyonu doğrultusunda ‘Sürdürülebilir ve Kurumsal Yetkinlikler Bölüm Başkanlığı’, insan odağı ve geleceğe uyum vizyonu doğrultusunda ise ‘İnsan ve Kültür Bölüm Başkanlığı’nı yapılandırarak yeni atamalar gerçekleştirdi.
  Devamını Oku
 • Enerjisa Enerji, Türkiye ve Avrupa Komisyonu’nun yeşil mutabakat eylem planlarına destek veriyor
  BM Küresel İlkeler Sözleşmesi (UN Global Compact) imzacısı Enerjisa Enerji, Avrupa Komisyonu ile Türkiye Ticaret Bakanlığı tarafından karbon emisyonunun azaltılmasına yönelik olarak açıklanan iki yeni eylem planına da destek vereceğini açıkladı. Yeşil enerji kullanımının yaygınlaşmasına katkı sağlamayı hem topluma ve çevreye karşı sorumlulukları hem de kaçırılmayacak bir fırsat olarak gördüklerine dikkat çeken Enerjisa Enerji CEO’su Murat Pınar , “Türkiye gibi yüksek potansiyele sahip bir ülkede, bu eylem planlarının her açıdan derinlemesine incelenmesi gerektiğine inanıyorum. Biz Enerjisa Enerji olarak müşterilerimizi, iş dünyasının paydaşlarını ve şehirlerimizi eylem planlarının uygulamalarına dahil etmek adına var gücümüzle çalışacağız” dedi.
  Devamını Oku
 • Türkiye’de yeşil turizmi desteklemek için “başarı üçgeni”
  Enerjisa, Sabancı Üniversitesi ve UNDP, Küçükköy’ü çevresel sürdürülebilirlik modeline dönüştürmek için güç birliği yapıyor.
  Devamını Oku
 • 2021‘ in ilk yarısında güçlü büyüme devam etti

  Elektrik dağıtım ve perakende satış sektöründe Türkiye'nin lider şirketi Enerjisa Enerji, yılın ilk yarısında güçlü bir finansal performans ve nakit akışı yakaladı.

  Covid-19 pandemisinin küresel ve yerel piyasalarda yarattığı etkiler devam etmesine rağmen, Enerjisa Enerji’nin şebeke yatırımları 2021 yılının ilk yarısında yıllık bazda yüzde 95 artarak 1 milyar 110 milyon TL tutarında gerçekleşti. Konsolide Faaliyet Geliri geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 30 büyüme ile 3 milyar 326 milyon TL oldu.

  Devamını Oku
 • Enerjisa Enerji, YEK-G Sistemi ile Yeşil Enerji Sertifikalarına Bir Yenisini Daha Ekliyor
  Güneş enerjisi sistemleri, enerji verimliliği uygulamaları, kojenerasyon çözümleri, elektrikli araç şarj istasyonu ve yeşil enerji sertifikasyonuna kadar birçok çevre dostu ve sürdürülebilir enerji çözümlerini müşterileri ile buluşturan Enerjisa Enerji, Yenilenebilir Enerji Kaynak Garanti Sistemi (YEK-G) ile birlikte müşterilerine itfa yoluyla ilk sertifikalarını oluşturdu.
  Devamını Oku
 • Enerjisa Enerji, sektörünün tek temsilcisi olarak Türkiye’nin en değerli 30. Markası oldu
  Elektrik dağıtım ve perakende satış sektöründe Türkiye'nin lider şirketi Enerjisa Enerji, her yıl güçlü markaların listelendiği dünyanın önder bağımsız marka değerleme danışmanlık şirketi olan Brand Finance listesinde 4 sıra yükselerek 30. oldu. Geçen yıla oranla % 3.2 yükseliş yakalayan Enerjisa Enerji’nin marka notu A+ olarak belirlenirken, marka değeri 181 milyon USD olarak güncellendi. Sektörünün tek temsilcisi olarak bu başarıyı yakalayan Enerjisa Enerji’nin yükselişindeki en önemli etkenin ‘gücünü arttırmak için gerekli yatırımları gerçekleştirerek, paydaşlar nezdinde olumlu algı oluşturması’ olduğu belirtildi.
  Devamını Oku
 • Enerji Sektörü için Dünya’da İlk Patentli Dijital Dönüşüm Modeli Enerjisa Enerji’den
  Devamını Oku
 • Shell ReCharge Türkiye’de İlk Adımını E-Şarj ile Atıyor
  Devamını Oku
 • Yeni uygulama döneminin ilk çeyreğinde güçlü başlangıç
  Devamını Oku
 • Enerjisa Enerji, Müşteri İşlemlerini Mobil’e Taşıdı
  Devamını Oku
 • Enerjisa’dan Tam Kapanma Sürecinde Müşteri Memnuniyeti Tedbirleri
  Devamını Oku
 • Enerjisa ve Galatasaray’dan Avrupada Bir İlk
  Devamını Oku
 • Enerjisa Enerji 2020’de 1,8 Milyar TL yatırım yaparak tüm paydaşları için değer yaratmaya devam etti
  Elektrik dağıtım ve perakende satış sektöründe Türkiye'nin lider şirketi Enerjisa Enerji, 2020’de güçlü bir finansal performans göstererek yılın ikinci yarısında nakit akışında önemli bir toparlanma yakaladı. Covid-19 pandemisinin küresel ve yerel piyasalarda yarattığı belirsizlikler devam etmesine rağmen, Enerjisa Enerji 2020 yılında 1 milyar 790 milyon TL tutarında şebeke yatırımı gerçekleştirirdi. Konsolide Faaliyet Geliri geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 22 büyüme ile 5 milyar 609 milyon TL oldu.
  Devamını Oku
 • Eşarj İstasyonları Carrefoursa’da
  Türkiye’nin lider elektrikli şarj istasyonu ağı olan Eşarj ile CarrefourSA, sürdürülebilirlik hedefleri doğrultusunda Eşarj istasyonu kurulması için iş birliği yaptı. İş birliği kapsamında İstanbul’da yer alan üç CarrefourSA marketinin otopark alanına şarj istasyonu yerleştirildi. İstinye CarrefourSA Hiper, Anadolu Hisarı CarrefourSA Gurme ve Zekeriyaköy CarrefourSA Gurme marketlerinin otopark alanında yer alan ve halka açık olan şarj istasyonları, CarrefourSA müşterilerinin şarjlanma ihtiyaçlarını kolaylaştıracak.
  Devamını Oku
 • Artık İcra Ödemeleri İçin Hizmet Noktalarımıza Gitmek Zorunda Değilsiniz
  Değerli Müşterimiz,
  Devamını Oku
 • EUROGIA Topluluğu Genel Kurul Toplantısı Enerjisa Enerji CEO’su Murat Pınar Başkanlığında Yapıldı
  Avrupa Birliği'nin yeni teknolojiler ve projeler geliştirilmesi için oluşturduğu EUREKA çatısı altında faaliyet gösteren EUROGIA Topluluğu , 3 yıldır Başkanlığını yürüten Enerjisa Enerji CEO’su Murat Pınar liderliğinde toplandı. Yenilenebilir enerji, elektrikli araçlar ve şarj altyapısı, akıllı şebeke, depolama teknolojileri, IOT, AI ve akıllı şehirler konularına odaklanan EUROGIA, inovatif teknolojik çözümlerin geliştirilmesi konusunda önemli çalışmalarda bulunuyor.
  Devamını Oku
 • Enerjimi Koruyorum projesi ile enerji tasarrufunu oyunlaştırarak öğretiyor.
  Enerjisa Enerji, on yıl önce hayata geçirdiği, uluslararası ödüllü “Enerjimi Koruyorum” sosyal sorumluluk projesini geliştirerek sürdürüyor. Bugüne kadar 14 ilde, 580 okulda, 330 gönüllü çalışanı ile 250 binden fazla öğrenciyle buluşan, enerji verimliliği ve tasarruf bilincini çocuklara benimsetmek amacıyla yürütülen projenin mobil oyunu da kullanıcıların beğenisine sunuldu. Yenilenen mobil oyun sayesinde çocuklar, günde bir saatlerini ayırarak, enerji verimliliği ve tasarrufunu eğlenceli bir şekilde öğrenebilecek.

  Enerjisa Enerji tarafından bağımsız bir araştırma şirketi işbirliğiyle Türkiye’de çocukların enerji tasarrufu bilincini ölçmek üzere 7-13 yaş arası çocukların ebeveynleriyle görüşerek gerçekleştirilen pazar araştırması verilerindeki bulgular ise dikkat çekiyor. Buna göre çocukların yüzde 51’inin elektrik tasarrufu konusundaki bilincinin sınırlı seviyede olduğu görülüyor. En yüksek tasarruf farkındalığı ise 13 yaşta görülüyor. Tasarruf alışkanlıklarından özellikle ise su israfı ve bilinçli elektrik kullanımı, çocukların en çok dikkat ettiği konuların başında geliyor.
  Devamını Oku
 • Eşarj, İsveç’e Şarj İstasyonu Kuruyor.
  Enerjisa Enerji’nin 2018 yılından beri çoğunluk hisselerine sahip olduğu Türkiye’nin lider elektrikli şarj istasyonu ağı olan Eşarj, Türkiye’den sonra İsveç’te de şarj istasyonu kuruyor. Temsa’nın ürettiği elektrikli otobüslerin İsveç’e ihraç edilmesiyle birlikte trafiğe çıkan otobüslerin şarjlanmaları Eşarj istasyonları sayesinde olacak. Böylece Eşarj bölgesel bir oyuncu olma yolunda ilk adımını attı.
  Devamını Oku
 • Enerjisa Enerji 2020’nin ilk dokuz ayında 1,3 Milyar TL yatırım yaptı, büyüme ivmesini korudu
  Elektrik dağıtım ve perakende satış sektöründe Türkiye'nin lider şirketi Enerjisa Enerji, büyüme ivmesini Covid19 ile ortaya çıkan belirsizliklere rağmen üçüncü çeyrekte de korudu. Enerjisa Enerji, 2020 yılının ilk dokuz ayında 1 milyar 296 milyon TL tutarında şebeke yatırımı gerçekleştirirdi. Konsolide Faaliyet Geliri geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 20 büyüme ile 4 milyar 188 milyon TL olurken, aynı dönemde Baz Alınan Net Kâr da güçlü performans gösterdi.
  Devamını Oku
 • Bilgi Teknolojilerinde Enerji Sektörünün En Kapsamlı Çevik Dönüşüm Yolculuğu Tamamlanıyor
  Enerjisa Enerji, Bilgi Teknolojileri Çevik Dönüşüm Projesini bu yılsonuna kadar tamamlamak üzere çalışmalarını hızlandırdı. Proje sonunda sektörün en kapsamlı çevik dönüşüm hareketi tamamlanmış olacak.
  Devamını Oku
 • Enerjisa Enerji, “İşimin Enerjisi” ile ‘verimlilik ve yeşile dönüş’ için yenilikçi ürünler sunuyor
  Enerjisa Enerji, müşterilerinin enerji tüketiminde tasarruf sağlayarak karbon ayak izini azaltan ve yenilebilir enerji kullanımını arttıran ürünlerini “İşimin Enerjisi” ismiyle tanıttı. Doğa dostu olan yenilikçi ürünlerini “İşimin Enerjisi” çatısı altında yeniden yapılandıran Enerjisa Enerji, bu sayede kurumsal müşteri portföyü için katma değer zincirini genişleterek uçtan uca çözümler sunuyor.
  Devamını Oku
 • Enerjisa Enerji CFO’su Michael Moser Küresel Fikir Lideri Seçildi
  Elektrik dağıtım, perakende satış ve müşteri çözümleri alanlarında Türkiye’nin lider enerji şirketi Enerjisa Enerji’de CFO görevini üstlenen Dr. Michael Moser, ABD’li televizyon kanalı CBS tarafından Sürdürülebilirlik ve Geleceğin Altyapısına Yatırım kategorisinde Küresel Fikir Lideri seçildi
  Devamını Oku
 • Enerjisa Enerji ve Ümraniye Belediyesi Enerji Verimliliği Projesiyle Sektörde Bir İlki Gerçekleştiler
  Enerjisa Enerji, Enerji Performans Sözleşmelerine bir yenisini daha ekledi. Kamu-Özel Sektör işbirliğinin ilk uygulaması olan anlaşma ile Ümraniye Belediyesi ile LED Aydınlatma dönüşüm projesi gerçekleştirildi ve toplam elektrik enerjisi tüketiminden yıllık %13 tasarruf sağlandı.
  Devamını Oku
 • Ankara Ufuk Üniversitesi Dr. Rıdvan Ege Hastanesi, Enerjisa Enerji ile Yürüttüğü LED Aydınlatma Projesi Sayesinde Enerjisini Daha Verimli Kullanıyor.
  Enerjisa Enerji, Enerji Performans Sözleşmesi Modeli ile müşteri çözümlerini kamu kurum ve kuruluşları ve özel sektör ile buluşturmaya devam ediyor. Bu kapsamda, Ankara Ufuk Üniversitesi Dr. Rıdvan Ege Hastanesi ile 4 yıllık LED aydınlatma dönüşüm projesi gerçekleştirildi. Bu proje ile 345 konutun yıllık ihtiyacı kadar elektrik enerjisi tasarrufu sağlanması hedefleniyor.
  Devamını Oku
 • Eşarj, Uluslararası Yeşil Enerji Sertifikası (IREC) İle Bir İlki Daha Gerçekleştirdi
  Eşarj İstasyonlarında Yeşil Enerji Kullanılıyor

  Enerjisa Enerji’nin 2018 yılından beri çoğunluk hisselerine sahip olduğu Türkiye’nin lider elektrikli şarj istasyonu ağı olan Eşarj, Uluslararası Yeşil Enerji Sertifikası (IREC) alarak yenilikçi bakış açısını ve öncülüğünü bir kez daha tescilledi. IREC Sertifikası sayesinde 350’ye yakın Eşarj istasyonunda 1 Temmuz’dan itibaren % 100 oranında yenilenebilir enerji kullanılmaya başlandı. Bu sertifika ile elektrikli araç kullanımı için yenilenebilir enerji kaynaklarından üretilen elektrik kullanımı belgelenecek ve karbon salınımının azaltılmasına önemli bir katkı sağlanacak
  Devamını Oku
 • ENERJİSA ENERJİ MÜŞTERİ İŞLEMLERİNİ DİJİTALE TAŞIDI
  Abonelik, tahliye, fatura ödeme ve başvuru gibi hizmetlerini online ortamda da sunan Enerjisa Enerji’nin dijital kanalları koronavirüs salgını sürecinde 3 kat daha fazla kullanıldı.
  Devamını Oku
 • GARANTİ BBVA’DAN, ENERJİSA’YA 400 MILYON TL’LIK TLREF ENDEKSLİ KREDİ
  Devamını Oku
 • Enerjisa Enerji'nin İlk Sürdürülebilirlik Raporu’na Uluslararası Ödül
  Enerjisa Enerji, 2019 yılında yayımladığı ilk sürdürülebilirlik raporu ile Amerikan İletişim Profesyonelleri Ligi (LACP) 2019 Inspire Awards’ta altın ödüle layık görüldü.
  Devamını Oku
 • Enerjisa Enerji Uluslararası Ödüllerine Yenilerini Ekledi
  Enerjisa Enerji, “En İyi Çağrı Merkezi” ve “En İyi Müşteri Hizmetleri” Kategorilerinde Gümüş Madalya Kazandı

  Enerjisa Enerji’nin Perakende Çağrı Merkezi, çağrı merkezi sektörünün küresel ölçekte en büyük organizasyonlarından biri olan Contact Center World 2019’da, “En İyi Çağrı Merkezi” “En İyi Müşteri Hizmetleri” kategorilerinde dünya çapında gümüş madalyanın sahibi oldu.
  Devamını Oku
 • Enerjisa Enerji’nin Kurumsal Yönetim İlkelerine Uyum Derecelendirme Notu Belirlendi
  Enerjisa Enerji Kurumsal Yönetim İlkelerine uyum derecelendirme notu alan ilk enerji şirketi oldu.
  Devamını Oku
 • ENERJİSA ENERJİ BÜYÜME İVMESİNİ 2019’UN 3. ÇEYREĞİNDE DE DEVAM ETTİRDİ
  Elektrik dağıtım ve perakende satışta Türkiye'nin lider şirketi Enerjisa Enerji, 2019 yılının ilk dokuz ayında 798 milyon TL baz alınan net kâr elde ederek, 2018 sene sonu baz alınan net kâr rakamını aştı. Yıl sonu baz alınan net kârın 1 milyar TL’yi aşması ve faiz ve vergi sonrası nakit akışının pozitife dönmesi bekleniyor.
  Devamını Oku
 • ENERJİSA ENERJİ’DE BAYRAK DEĞİŞİMİ
  Sabancı Holding ve E.ON iştiraki olan Enerjisa Enerji A.Ş.’nin 2018 yılından bu yana CEO’luk görevini üstlenen Ziya Erdem, 31 Ekim 2019 tarihi itibarıyla görevinden ayrılma kararı aldı.
  Devamını Oku
 • Enerjisa Enerji ve TOBB ETÜ Hastanesi arasında enerji tasarrufunda örnek anlaşma
  Enerjisa Enerji, ‘Enerji Performans Modeli’ ülke ekonomisine katkıda bulunacak.

  Enerjisa Enerji’nin TOBB ETÜ Hastanesi ile imzaladığı anlaşma uyarınca Enerji Performans Modeli’nden yararlanan hastane, yılda ortalama 677 bin kWh elektrik ve 207 bin TL’lik tasarruf sağlayacak. Modele göre hastanenin eski aydınlatma ürünleri Enerjisa Enerji tarafından yeni ve yüksek verimli LED aydınlatma ürünleri ile değiştirilecek. 2017-2023 Ulusal Enerji Verimliliği Eylem Planı ile uyumlu olan Enerjisa Enerji modelinin yaygınlaşmasının, ülke ekonomisine de önemli katkıda bulunacağı öngörülüyor.
  Devamını Oku
 • ENERJİSA DAĞITIM ŞİRKETLERİ İLE 6.100 ÖĞRENCİ “DÜNYANIN ENERJİSİNİ BEN KORUYORUM!” DEDİ
  Enerjisa dağıtım şirketleri Toroslar EDAŞ, Başkent EDAŞ ve AYEDAŞ, 5 ilde 29 ilkokuldan 6.100 öğrenciyi enerji verimliliği konusunda bilgilendirdi:

  Enerjisa dağıtım şirketleri, enerji kaynaklarının verimli şekilde kullanılmasını desteklemek amacıyla 2010 yılından bu yana düzenlediği “Enerjimi Koruyorum” projesi ile ilkokul çağındaki öğrenciler arasında enerji tasarrufunun önemine dikkat çekmeye devam ediyor. Toroslar EDAŞ, Başkent EDAŞ ve AYEDAŞ’ın projesi kapsamında, 17-30 Nisan 2019 tarihleri arasında İstanbul, Ankara, Gaziantep, Mersin ve Kastamonu’da 29 ilkokuldan 6.100 öğrenci “Dünyanın Enerjisini Ben Koruyorum!” dedi.
  Devamını Oku
 • Enerjisa Enerji’nin 2018 yılı Olağan Genel Kurulu yapıldı
  Devamını Oku
 • Enerjisa Enerji Ve Başkent Edaş’ın AA (Tur) Kredi Notu Ve Durağan Görünümü Teyit Edildi
  Devamını Oku
 • Enerjisa Enerji 2019’un ilk çeyreğini güçlü sonuçlarla tamamladı
  Devamını Oku
 • Güvenliğiniz için Enerjisa'dan Önemli Hatırlatma
  Devamını Oku
 • Enerjisa Enerji’nin konsolide faaliyet gelirleri %58 arttı.
  Devamını Oku
 • Enerjisa’dan 7 Yeni İşlem Merkezi
  Devamını Oku
 • Enerjisa Fortune 500 listesine 19’uncu sıradan girdi
  Devamını Oku
 • Enerjisa’dan 6 Yeni İşlem Merkezi
  Devamını Oku
 • Sabancı Holding ve Enerjisa’da Üst Düzey Atamalar
  Devamını Oku
 • Enerjisa Enerji, Eşarj ile Türkiye’yi Elektrikli Araç Şarj İstasyonlarıyla Kaplayacak
  Devamını Oku
 • Enerjisa Enerji 2018 ilk çeyreğinde güçlü rakamlara ulaştı
  Devamını Oku
 • Enerjisa’dan Adana, Mersin ve Osmaniye’de 5 Yeni İşlem Merkezi
  Devamını Oku
 • Enerjisa’dan 162 Milyon Liralık Yeni Tahvil İhracı
  Devamını Oku
 • 2017’de Enerjisa Enerji’nin baz alınan net karı %30’dan fazla arttı.
  Devamını Oku
 • Yapılan Yatırım Türkiye’ye Güvenin Göstergesi
  Devamını Oku
 • Borsa İstanbul’da gong Enerjisa için çaldı
  Devamını Oku
 • Enerjisa’dan Başarılı Halka Arz
  Devamını Oku
 • Enerjisa Halka Açılıyor
  Devamını Oku
 • Enerjisa Üç Kristal Elma Ödülünün Sahibi Oldu
  Devamını Oku
 • Enerjisa Dağıtım Şirketleri Sektördeki İlk Stevie Awards Müşteri Hizmetleri Ödülünün Sahibi Oldu
  Devamını Oku
 • Enerjisa Türkiye’deki En Uzun Vadeli Özel Sektör Tahvil İhracını Gerçekleştirdi.
  Devamını Oku
 • Fitch’ten Enerjisa Enerji A.Ş.’ye Yüksek Not
  Devamını Oku
 • Enerjisa İTÜ Çekirdek ile Sektöründeki Girişimcileri Destekliyor.
  Devamını Oku
 • Fitch, Başkent EDAŞ’in Ulusal Uzun Vadeli Kredi Notunu AA Olarak Belirledi.
  Devamını Oku
 • Enerjisa 8’inci Kez Enerji Sektörünün En Beğenilen Şirketi Seçildi.
  Devamını Oku
 • Enerjisa, Dijital Pazarlama ve Reklamcılık Alanında Uluslararası İki Ödülün Sahibi Oldu.
  Devamını Oku
 • Enerjisa, 23 Nisan’da Miniklerin Şiirlerini Türkiye ile Paylaştı.
  Devamını Oku
 • Dünyanın İlk Tasarruf Ettiren Dijital Reklamı Haberlerde!
  Devamını Oku
 • Akıllı Şehirler Kongresi’nde Enerjisa’ya Ödül
  Devamını Oku
 • ‘Tasarruf Modu’ Enerjisa’ya Ödül Getirdi.
  Devamını Oku
 • Enerjisa, Enerji Tasarrufu Yapan Dijital Reklam Hazırladı.
  Devamını Oku
 • Enerjisa Geleceğe Hazırlanıyor.
  Devamını Oku
 • Enerjisa Saha Satış Danışmanlarıyla İlgili Duyuru
  Devamını Oku
 • Enerjisa Ak Yatırım İşbirliği ile Türkiye’nin En Büyük Reel Sektör Tahvil İhracı Gerçekleşti.
  Devamını Oku
 • Çocuklar Pozitip’le Eğlenirken Öğrenecek.
  Devamını Oku
 • Capital Dergisi ile CEO Röportaj / Ocak 2017
  Devamını Oku
 • Enerjisa’dan Verimlilik Kampanyası!
  Devamını Oku
 • Enerjisa’ya İtibar’lı Ödül
  Devamını Oku
 • Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ve Enerjisa işbirliği ile ‘Akıllı Şehir Gaziantep Projesi’
  Devamını Oku
 • Serbest Piyasa Yapısına Geçiş Sürecini Hızlandıracak Adımları Destekliyoruz.
  Devamını Oku
 • Fitch, Enerjisa’nın dağıtım şirketlerinin uzun vadeli kredi notunu AA olarak belirledi.
  Devamını Oku
 • Evlerdeki Elektrik Tüketiminde Yüzde 1’lik Tasarruf Yaklaşık 130 Milyon Lira Katma Değer Sağlıyor.
  Devamını Oku
 • Enerjisa, Çocuklara Enerji Verimliliğini Anlattı.
  Devamını Oku
 • Türkiye’de Özelleşen Enerji Sektörüne 70 Milyar Dolarlık Yatırım Yapıldı.
  Devamını Oku
 • Enerjisa Adana'da elektrik dağıtım faaliyeti gösterdiği 14 ilde yaşayan 20 milyon kişiye hizmet edecek yeni bir çağrı merkezi açtı.
  Devamını Oku
 • Enerjisa Satış Şirketleri Genel Müdürü Hüseyin Çağlar oldu.
  Devamını Oku
 • Enerjisa İnsan Kaynakları ve Kurumsal Yetkinlikler Başkanlığı’na Hakan Timur getirildi.
  Devamını Oku
 • Enerjisa’ya sektörün ilk uluslararası KSS Stevie Ödülü
  Devamını Oku
 • Enerjisa, Türkiye’de özel sektörün ilk TÜFE’ye endeksli tahvil ihracını yaptı.
  Devamını Oku
 • Enerjisa’nın Marka Yolculuğuna Effie’den Gümüş Madalya
  Devamını Oku
 • EPDK Saat Değişikliği Duyurusu
  Devamını Oku
 • Telefon Dolandırıcılığı ile İlgili Duyuru
  Devamını Oku
 • Kişisel Verilerin Korunması Hakkında Enerjisa Politikası
  Devamını Oku
 • Müşteri Deneyiminde Oyun Kurucu Olacağız
  Devamını Oku
 • Enerjisa Yönetiminde Bayrak Değişimi
  Devamını Oku
 • Elektrik Faturaları Hakkında Duyuru
  Devamını Oku
 • Dünyanın Enerjisini Koruyorum
  Devamını Oku
 • Enerjisa'ya Bir Ödül de Sürdürülebilir Kalkınma Derneği'nden
  Devamını Oku
 • Türk Halkının Elektrikle Olan İlişkisini Yeniden Şekillendirmek
  Devamını Oku
 • Türkiye’de Bir İlk: 186 Çağrı Merkezi Artık Cepte!
  Devamını Oku
 • 6. Dünya Enerji Düzenleme Forumu
  Devamını Oku
 • Enerjisa’nın Enerjik Gönülleri Enerji Verimliliği İçin Görev Başında!
  Devamını Oku
 • Enerjisa, ABD Ticaret Geliştirme Ajansından Yeni Bir Destek Fonu Aldı
  Devamını Oku
 • Altın Voltaj Ödülü Bu Yıl Da Enerjisa’nın
  Devamını Oku
 • 7. LOGITRANS – TRANSPORT Lojistik Fuarı’ndaki Enerjisa Standımıza Bekliyoruz
  Devamını Oku
 • Selahattin Hakman, Wec Dünya Enerji Kongresinde Konuştu
  Devamını Oku
 • Enerjisa’ya bir küresel ödül daha!
  Devamını Oku
 • SKD’den Enerjisa’ya İki Ödül
  Devamını Oku
 • Enerjida Capital 500’de Yükselmeye Devam Ediyor
  Devamını Oku
 • Enerjisa Enerjimi Koruyorum Portalı Yayında
  Devamını Oku
 • E.ON Resmi Olarak Enerjisa’ya Ortak
  Devamını Oku
 • Enerjisa E.ON’la Birlikte Hedef Büyütüyor
  Devamını Oku
 • Türkiye Enerji Borsasının Yol Haritası Çizildi
  Devamını Oku
 • Elektrik Faturalarında Yer Alan Bedeller Hakkında Bilgilendirme
  Devamını Oku
 • 2012 Brandon Hall Mükemmelliyet Ödülleri
  Devamını Oku
 • Enerjisa Başkent Kilimli'deki Yatırımlarını ve Diğer Projelerini Zonguldak Basın Mensupları ile Paylaştı
  Devamını Oku
 • Başkent Bölgesi'nin Elektrik Dağıtım Ve Tedariği Güvencemiz Altında
  Devamını Oku
 • Viyana Filarmoni orkestrası tarihinde ilk kez İstanbul’da konser verdi.
  Devamını Oku
 • 2015 Hedefimiz İçin Yatırımlarımız Kararlılıkla Devam Ediyor
  Devamını Oku
 • Güler Sabancı'ya, Avusturya’nın en üst düzey devlet nişanı verildi.
  Devamını Oku
 • Verbund 2008 Faaliyet Raporu
  Devamını Oku
 • Başkent Edaş Artık Enerjisa’nın…
  Devamını Oku
 • Başkent Edaş'ın Özelleştirmesinde En Yüksek Teklif Enerjisa'dan
  Devamını Oku
 • Enerjisa’dan yatırım atağı; “Hedef 2015"
  Devamını Oku
 • Sabancı-Verbund işbirliğinde yeni bir adım...
  Devamını Oku
 • Başkent Edaş Spor Kulübü Ankara Şampiyonu Oldu.
  Devamını Oku
 • Başkent Edaş Çocukları Enerji Tasarrufu Konusunda Bilinçlendiriyor
  Devamını Oku
 • 186’yı Arayın, Tek Numarayla Başkent Edaş’a Ulaşın!
  Devamını Oku
 • Başkent Edaş, Ankara’daki aydınlatmaları yaza hazırlıyor!
  Devamını Oku
 • Başkent Elektrik Dağıtım A.Ş. Aydınlatma Sistemlerini Yeniledi!
  Devamını Oku
 • Başkent Edaş’tan Çevreci Ve Arıza Riskini Azaltan Bir Uygulama
  Devamını Oku
 • Başkent Edaş’tan İncek Bölgesi Elektrik Şebekesine Yeni Yatırım
  Devamını Oku