×

Daha iyi bir kullanıcı deneyimi için internet tarayıcınızı tam ekran olarak kullanınız.


Şirket Profili

Stratejimiz

Enerjisa Enerji, yüksek kalite standartlarına sahip şebekesini genişletmeye, perakende operasyonlarını tüm ülkeye yaymaya ve müşterilerine yenilikçi ve enerji tasarruflu çözümler sunmaya devam etmektedir.

Elektrik dağıtım, perakende satış ve müşteri çözümlerine odaklanan ve aynı zamanda kamu hizmeti de sunan Enerjisa Enerji, Türkiye’nin lider enerji şirketidir. Sürdürülebilirliğe ve müşteri ihtiyaçlarına odaklanarak Türkiye’de ihtiyaç duyulan enerji altyapısını oluşturan Şirket, müşteri etkileşimlerinde ve yatırım faaliyetlerinde en yüksek kaliteyi gözetmektedir.

Enerjisa Enerji, dağıtım bölgelerinde yüksek kalite standartlarına sahip şebekesini genişletmeye, perakende operasyonlarını tüm ülkeye yaymaya ve ülke çapındaki müşterilerine yenilikçi ve enerji tasarruflu çözümler sunmaya devam etmektedir. Topluma karşı sorumluluğunun ve sektörde rol model olması gerektiğinin bilincinde olan Şirket, kârlı bir biçimde büyümeyi ve hissedarları için değer yaratmayı hedeflemektedir.

Enerjisa Enerji, uzun vadeli stratejilerini sürdürülebilir ve bütünsel bir yaklaşımla oluşturmakta ve Çevresel, Sosyal ve Yönetişim (ÇSY) faktörlerini stratejisine entegre etmektedir.

Enerjisa Enerji, konumunu ve görünümünü temel yetenekleri arasında yer alan paydaşlarına sunduğu değere ve gelecekte insanların enerjiye ihtiyaç duyma ve kullanma şeklini değiştiren dış trendlere göre oluşturmaktadır. Şirket, stratejisini sürekli olarak gözden geçirerek, dış gelişmeleri izler ve stratejisini, önümüzdeki on yıllarda enerji sektörünü etkileyecek küresel mega trendlere dayalı olarak belirler.

Enerjisa Enerji gelecekte, müşterilerinin hem enerji tüketicisi hem de üreticisi olarak hareket ederek enerji döngüsünde daha merkezi bir rol oynayacağı ve yalnızca dünyanın öz kaynaklarından üretilen enerji kaynaklarını kullanacağı yeni bir enerji dünyası öngörmektedir. Söz konusu yeni enerji dünyasında, vatandaşların ve şirketlerin enerji ile daha dijital, merkezden uzak ve deregüle bir şekilde etkileşime gireceği vurgulanmaktadır. Enerjisa Enerji, gelecek nesillere sürdürülebilir bir dünya bırakmak için kendisini bu yeni enerji dönüşümünün hızlandırıcısı olmaya adamıştır.

Enerjisa Enerji, mevzuatsal değişiklikleri desteklemekte ve sektördeki yeni fırsatları araştırmaktadır. Bu sayede Şirket, bahse konu köklü değişimlere hazırlıklı olmakta ve sürdürülebilir enerji çözümleriyle Yeni Enerji Dünyası’na öncülük etmektedir.