Sosyal Sorumluluk

Sosyal Sorumluluk

Enerjisa olarak, verimlilik ile çevrenin korunması ve enerjinin sürdürülebilir kılınması yönünde çocukları bilinçlendirerek geleceği yeniden tesis ediyoruz.

Enerjisa’dan ‘Enerjimi Koruyorum’ Projesi

Enerjisa’nın ‘Dünyanın Enerjisini Ben Koruyorum!’ sloganıyla ilköğretim çağındaki çocuklar için 2010 yılından itibaren hayata geçirdiği ‘Enerji Verimliliği Eğitimleri’ sosyal sorumluluk projesi ile enerji verimliliğinin önemini tiyatro gösterisi ve oyunlar ile anlatılıyor. Sosyal sorumluluk platformumuz olan ve gönüllü çalışanlarımızdan oluşan “Enerjik Gönüller” in de destekleriyle verilen Enerji Verimliliği Eğitimlerimiz, bugüne kadar 550 okulda 250 bin öğrenciye ulaştı.

Bugüne kadar Zonguldak, Bartın, Karabük, Çankırı, Kastamonu, Ankara, Adana, Gaziantep, Hatay, Mersin ve İstanbul gibi birçok ilde verilen eğitim çalışmalarımız 2016 yılında da, Ekim ve Kasım aylarında Adana, Kırıkkale, Çankırı, Ankara, Mersin ve İstanbul illerinde gerçekleştirildi. Enerjik Gönüllerimiz tarafından enerji verimliliği ve tasarrufu eğitimi verilirken, profesyonel oyuncular tarafından da sergilenen tiyatro oyunu ile öğrendikleri bilgiler eğlenceli bir şekilde pekiştiriliyor.

Çocuklara aynı zamanda www.enerjimikoruyorum.org web sitesi aracılığı ile de ulaşıyoruz.  Websitesini ziyaret eden çocuklar, onlara özel hazırlanmış animasyon ve seslendirmeler sayesinde dünyanın enerji kaynakları hakkında bilgileri ve sınırlı olan kaynakları nasıl koruyabileceklerini oyun eşliğinde keyifle öğrenebiliyor. Enerjisa’nın yaptığı bu çalışmalar ile çocuklar “Dünyanın enerjisini ben koruyorum!” diyor ve sürdürülebilir büyümenin küçük elçileri oluyor.

2015 yılında, bu projemizle JCI'ın düzenlediği sosyal sorumluluk projeleri yarışmasında 'En İyi KSS Projesi Ödülü'nü alırken; bu sene de 2016 Stevie Ödülleri programında 'Yılın Sosyal Sorumluluk Projesi Ödülü'ne layık görüldük.