×

Daha iyi bir kullanıcı deneyimi için internet tarayıcınızı tam ekran olarak kullanınız.


Teknoloji ve İnovasyon

Yenilikçi Uygulamalar

Enerjisa Mobil uygulamasını App Store, Google Play veya App Gallery’den hemen indirin, tüm işlemlerinizi kolayca yapın.

Birkaç tık ile abonelik işlemlerinizi* ve ödemelerinizi yapabiliyor, fatura bilgilerine ulaşabiliyor, başvuru aracı olarak kullanabiliyor ve anlık/planlı kesintilerden haberdar olabiliyorsunuz.

  • Hesap bilgileriniz ve tarifeniz hakkındaki her şeye ulaşabilir, Abonelik Yaptırma ve Abonelik İptali işlemlerinizi kolayca gerçekleştirebilir,
  • Elektrik tüketimlerinizi grafikler üzerinden inceleyebilir, dahası bölgenizdeki kullanıcılarla kendi tüketiminizi karşılaştırabilir,
  • Faturalarınızı ödeyebilir ya da size en yakın ödeme noktasını bulabilir,
  • Enerjisa Hizmet Noktaları için online randevu alabilir,
  • Enerjisa'nın Pozitif Dünyası alanında tasarruf önerilerini inceleyebilir,
  • Bölgenizdeki anlık ve planlı enerji kesintilerini takip edebilirsiniz.

Tüm özelliklerinden faydalanabilmek için online üyelik gerçekleştirmeyi unutmayın.

*Bireysel başvurular haricinde (Gerçek kişiler, şahıs şirketleri ve ortak kullanımlar hariç) bu kanaldan işlem yapılamamaktadır.

    

             

Uygulamayı indirebilmek için akıllı telefonunuzun işletim sistemi iOS 13 veya Android 7.0 ve üzeri olmalıdır.

Enerjisa Enerji A.Ş. Enerjisa Mobil içinde yer alan hizmet ve kampanyaları değiştirme hakkına sahiptir.

Enerjimi Koruyorum
Çocuklarla geçirilen her anın ne kdaar değerli olduğunu biliyoruz. Bu kiymetli anlarda da enerjimizi korumak için "Enerjimi Koruyorum" mobil oyunu hazırladık, içine de Pozitip ile beraber eğlenceli bilgiler kattık.

Bu oyunla çocuklar kendi şehirlerini inşa edebilir, evlerini verimli hale getirebilir, tasarruf ipuçları ile görevleri tamamlayarak enerjilerini koruyabilir.

Sen de oyun hemen indir, çocuklarla paylaş, enerji tasarrufunu öğrenmelerine yardımcı ol.

Enerjimi Koruyorum Mobil Uygulaması

       

186 Mobil Uygulaması
Alanında Türkiye’de bir ilk olan, IOS ve Android işletim sistemli mobil cihazlardan erişilebilen 186 Mobil uygulaması ile Başkent, Ayedaş ve Toroslar elektrik dağıtım bölgelerindeki 14 il için kolayca arıza kaydı oluşturulabilir, bölgenizdeki tüm planlı kesintiler hakkında detaylı bilgi sahibi olabilir ve başvuru numarası ile sorgu yapabilirsiniz.

Ayrıca, kesme-açma işlemleriniz için talep oluşturabilir, endeks girişi yapabilir, sayacınızla ilgili arıza ihbarında bulunabilir ve yaptığınız taleplerle ilgili güncel bilgileri anlık olarak takip edebilirsiniz.

Enerjisa Bilgi Sistemleri tarafından geliştirilen ve İstanbul Anadolu Yakası, Ankara, Bartın, Kastamonu, Karabük, Zonguldak, Çankırı, Kırıkkale, Adana, Gaziantep, Mersin, Hatay, Kilis ve Osmaniye illerinde geçerli olan mobil uygulamada aşağıdaki özelliklerden faydalanabilirsiniz;

Zaman Çizelgesi & Bildiri Alanı
Bölgenizi veya tesisatınızı ilgilendiren planlı kesintilerden önceden haberdar olabilir, tüm taleplerinizi kolayca bırakabilir ve yaptığınız başvuruların son durumlarıyla ilgili anlık bilgi sahibi olabilirsiniz.

Liste veya Harita Halinde Detaylı Planlı Kesinti Gösterimi
Bölgenizi veya tesisatınızı ilgilendiren planlı kesintileri liste ve harita görünümlerinde takip edebilir, takviminize ekleyerek kendinize hatırlatmalarda bulunabilirsiniz.

Başvuru Sorgulama İşlemleri

Tüm kanallardan yaptığınız başvurularınızı, 186 Mobil uygulamaları üzerinden kolayca sorgulayabilir ve güncel durumlarını öğrenebilirsiniz.

Duyurular
Size özel fırsatları ve bizimle ilgili en güncel haberleri bu bölümden takip edebilirsiniz.

Sayaç İşlemleri

Sayacınızla ilgili arıza ihbarında bulunabilir, yapacağınız taleplerle ilgili önceden bilgi sahibi olabilirsiniz.

Endeks İşlemleri
Endeks taleplerinizle ilgili ihbarda bulunabilir, sayacınıza ait endeks değerlerinin girişini yapabilirsiniz.

Kesme & Açma İşlemleri
Tesisatınızın güncel enerji durumunu takip edebilir, kesme ve açma ile ilgili işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Widget Bildirim Özelliği
Uygulamayı açmadan widget bildirimleri ile tesisatınızla ilgili ya da belirlediğiniz bir adresle ilgili planlı kesinti durumunu kontrol edebilirsiniz.

Profil İşlemleri
Kayıtlı tesisatınıza ait detaylı bilgileri bu alandan takip edebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular
“Yeni Bağlantı”, “Müşteri İlişkileri”, “Endeks Okuma”, “Sayaç Operasyonları”, “Arıza”, “Kaçak”, “Kesme/Açma” konularıyla ilgili sıkça sorulan sorulara bu bölümden erişebilirsiniz.

Yeni Bağlantı & Yetkili Elektrikçi İşlemleri
Yetkili elektrikçiyseniz projelerinizin durumlarını anlık olarak sorgulayabilir, eksik evraklarınızı görüntüleyebilir ve operasyon merkezine gitmeden proje randevularınızı alabilirsiniz.       

 

Volti – Chatbot Uygulaması
Sizlere daha iyi ve ulaşılabilir bir hizmet sağlamak için başvuru kanal sayımızı arttırırken, süreçlerimizi de dijitalleştirmeye devam ediyoruz.

Mart 2020’de devreye aldığımız VOLTİ Chatbot uygulamamız sayesinde taleplerinizi hızlı bir şekilde web sitemiz üzerindeki chatbot uygulaması aracılığı ile bize iletebilirsiniz. Yapay zeka tabanlı çalışan VOLTİ; planlı kesinti ve anlık arıza sorgulama, elektrik kesintisi bildirimi ve başvuru sorgulama işlemleriniz için üç dağıtım şirketimizin de web siteleri üzerinden hizmet vermektedir. İlgili taleplerinizi VOLTİ Chatbot uygulamamız sayesinde kolay ve hızlı bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

 

Whatsapp Müşteri Özel İletişim Hattı

WhatsApp müşteri iletişim kanalı sayesinde çağrı merkezi içerisinde özel olarak kurulan ekiplerimiz taleplerinizi takip edecek ve siz müşterilerimize 7 gün 24 saat hizmet verecek.

Tüm iletişim sürecinin Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'nun dikkate alınarak tasarlandığı yeni dijital başvuru kanalımızda görüşmeleriniz aydınlatma metnine onay vermenizi takiben başlayacak.

Ayedaş bölgemiz için 0216 186 0000, Başkent dağıtım bölgemiz için 0312 186 0000, Toroslar dağıtım bölgemiz için ise 0322 186 00 numaralı WhatsApp destek hatlarımız üzerinden 7/24 hizmet alabilirsiniz. Ayrıca aşağıdaki linklere tıklayarak doğrudan talebinizi iletmek için görüşme başlatabilirsiniz;

Başkent WhatsApp yönlendirme linki için tıklayınız.
Ayedaş WhatsApp yönlendirme linki için tıklayınız.
Toroslar WhatsApp yönlendirme linki için tıklayınız.

WhatsApp iletişim kanalımız sayesinde dijitalleşme yönündeki çalışmalarımızı daha da hızlandırmayı amaçlıyor ve müşteri deneyimini en iyi seviyeye çıkarabilmek için çalışmalarımıza devam ediyoruz.