×

Daha iyi bir kullanıcı deneyimi için internet tarayıcınızı tam ekran olarak kullanınız.


Faaliyetlerimiz

Satış

Enerjisa Satış Şirketleri, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu tarafından verilen tedarik lisansı çerçevesinde 3 bölgede, 14 ilde görevli tedarik şirketi olarak düzenlemeye tabi elektrik piyasasında faaliyet göstermektedir. Düzenlemeye tabi elektrik piyasasında tüketicilere sunulan ulusal tarifenin fiyat ve diğer tüm detayları için EPDK web sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Buna ek olarak Enerjisa Satış Şirketleri, Türkiye’nin her bölgesinde serbest tüketici olma hakkına sahip tüketicilere elektrik satışı yapabilmektedir. Serbest Tüketici tarifeleri ile ilgili bilgi almak tıklayınız.

Düzenlemeye tabi elektrik piyasasında faaliyet gösteren Enerjisa’nın görevli tedarik şirketleri ve faaliyet bölgeleri aşağıdaki gibidir:

Enerjisa Başkent Elektrik Perakende Satış A.Ş. - Ankara, Kırıkkale, Çankırı, Kastamonu, Karabük, Bartın, Zonguldak

https://enerjisabaskentepsas.com.tr/

Enerjisa İstanbul Anadolu Yakası Elektrik Perakende Satış A.Ş. - İstanbul Anadolu Yakası

https://enerjisaayesas.com.tr/

Enerjisa Toroslar Elektrik Perakende Satış A.Ş. - Adana, Mersin, Gaziantep, Hatay, Osmaniye, Kilis

https://enerjisatoroslarepsas.com.tr/

Enerjisa Enerji’nin çatısı altında faaliyet gösteren bu şirketler, görevli tedarik şirketleri olarak münhasıran Şirket’in dağıtım bölgelerinde bulunan serbest tüketici limiti altındaki tüketicilere ve serbest tüketici limiti üstünde kalıp farklı bir tedarikçi seçmemiş olan tüketicilere, perakende elektrik satış hizmeti vermektedir. Buna ek olarak hem kendi bölgelerindeki hem de Türkiye’nin diğer bölgelerindeki serbest tüketicilere, yani tedarikçisini seçme hakkına sahip tüketicilere, herhangi bir bölge kısıtlaması olmaksızın elektrik satışı yapabilmektedir.

Enerjisa Satış Şirketleri, müşterilerinin elektrik enerjisine erişimini sağlıyor, abonelik, sözleşme işlemleri, faturalama ve fatura tahsilatının yanı sıra müşterilerinin hayatını kolaylaştıracak projelere de yatırım yapmaya devam ediyor. Yenilikçi, pazar ve müşteri odaklı iş modeli ve yaklaşımı, uzmanlığı, yüksek teknolojiye dayalı altyapısı ile müşterilerinin talep ve ihtiyaçlarına uygun ürün, hizmet ve çözümler üretiyor.

Yaklaşık 10,6 milyon müşterisi ile 22 milyonu aşkın kullanıcıya fiziksel ve dijital kanallar üzerinden hizmet veren Enerjisa, müşterilerinin ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılamak, elektrik tedarikinde değer yaratmak ve satış sonrasında destek sağlamak için var gücüyle çalışıyor.

Yaygın satış ve satış sonrası hizmet ağı kapsamında 38 adet Enerjisa Müşteri Hizmetleri Merkezi, 76 adet Enerjisa İşlem Merkezi, 7/24 çalışan Çağrı Merkezi’yle geniş bir fiziksel hizmet ağı ile müşterilere kesintisiz hizmet sürdürüyor. Ayrıca web ve mobil platformlarda hem bireysel hem de kurumsal müşterilerin ihtiyaçlarına uygun dijital hizmet kanallarıyla yer almıştır.

Enerjisa, ana hissedarları olan Sabancı ve E.ON’un markaya sağladığı güçle müşterilerinin elektrik tedarikinde güvencesi konumundadır. Yaptığı yatırımlarla ülkemizin elektrik tedarikinin en büyük yatırımcısı olarak bugünün ve yarının enerjisinin karşılanmasında her zaman var olacaktır.