×

Daha iyi bir kullanıcı deneyimi için internet tarayıcınızı tam ekran olarak kullanınız.


Şirket Profili

Şirket Profili

Enerjisa Enerji olarak; etki odaklı bir sürdürülebilirlik yaklaşımı ile Türkiye’nin enerji dönüşümüne öncülük ediyor elektrik dağıtım, perakende satış ve müşteri çözümlerinden oluşan üç ana iş kolumuzu operasyonel mükemmellik odaklı yürütüyoruz. 14 ilde 10.6 milyon müşteriye ulaşarak yaklaşık 22.1 milyonu aşkın kullanıcıya hizmet veriyoruz.

Tüm canlıların yaşam hakkına duyduğumuz saygı ile hizmetlerimizin ve ürünlerimizin etkilerine odaklanıyor, işimizin merkezinde yer alan sürdürülebilirlik yaklaşımımız sayesinde düşük karbonlu, daha temiz ve daha yeşil bir enerji sektörü için hep birlikte çalışıyoruz.Faaliyetlerimizi sürdürürken sektördeki yeni fırsatları da değerlendirerek ortaklarımıza, müşterilerimize, çalışanlarımıza, tedarikçilerimize ve topluma değer yaratmayı amaçlıyoruz.

Çatı şirketimiz olan Enerjisa Enerji A.Ş.* bünyesindeki Başkent Elektrik Dağıtım A.Ş., İstanbul Anadolu Yakası Elektrik Dağıtım A.Ş., Toroslar Elektrik Dağıtım A.Ş., Enerjisa Başkent Elektrik Perakende Satış A.Ş., Enerjisa İstanbul Anadolu Yakası Elektrik Perakende Satış A.Ş., Enerjisa Toroslar Elektrik Perakende Satış A.Ş. ile elektrik dağıtımı ve perakende satışı ile ilgili faaliyetlerimizi ve Enerjisa Müşteri Çözümleri A.Ş. ile de müşteri odaklı pazarlama hizmetlerinin sağlanması, sektöre uygun ürün ve hizmetlerin geliştirilmesi, enerji yönetimi, enerji danışmanlığı gibi faaliyetlerimizi sürdürüyoruz.

Enerjisa olarak elektrik endüstrisinin her alanında müşterilerimize en iyi hizmeti sunmak ve yenilikçi çözümler üretmek en büyük hedeflerimizden birisi. Bu doğrultuda Temmuz 2023’de elektrikli araç şarj istasyonları ağı kurulumu ve işletmeciliği alanında faaliyet gösteren ve bu alanda Türkiye’de pazar lideri konumunda bulunan Eşarj Elektrikli Araçlar Şarj Sistemleri A.Ş. hisselerinin tamamı Enerjisa tarafından alınmıştır.

Türkiye’nin lider ve yenilikçi enerji şirketi olarak herkes için daha iyi bir gelecek sağlayabilmek için çalışmaya ve tüm ürün ve hizmetlerimizi bu çerçevede geliştirmeye devam edeceğiz.

*Enerjisa Enerji, Türkiye’nin en büyük özel sektör halka arzını gerçekleştirerek 8 Şubat 2018 tarihinde hisselerinin yüzde 20’sini halka açmış ve Borsa İstanbul’da işlem görmeye başlamıştır.