×

Daha iyi bir kullanıcı deneyimi için internet tarayıcınızı tam ekran olarak kullanınız.


Fatura & Ödeme

Fatura ve Ödeme Hakkında Bilgilendirme

Elektrik faturanız, 25 ila 35 gün arasında oluşturulur ve size ulaştırılır. Size ulaşan faturaların son ödeme tarihleri de, fatura kesilme tarihinin 10 gün sonrası olarak belirlenir ve faturanıza da bu şekilde yansıtılır.


Faturanızda yer alan kalemler hakkında bilgi edinmek için ‘Fatura Okuma Rehberi’ videomuzu izleyebilirsiniz:Faturanızdaki bedellerin açıklamalarını öğrenmek için tıklayınız.

*Yukarıda gösterilen Rulo ve Merkezi Fatura bilgileri temsilidir.

Rulo Fatura

El terminali aracılığı ile genellikle abonenin adresinde yapılan saha okumaları sırasında ilgili mevzuat ve izinlere uygun şekilde basılan elektrik tüketim faturasıdır.

Merkezi Fatura

Aydınlatma müşterileri, resmi daireler ve yüksek tüketimli müşteriler için ilgili mevzuat ve izinlere uygun şekilde fatura basım merkezlerinden oluşturulan elektrik tüketim faturasıdır.

Fatura Nasıl Ödenir?

Fatura elinize ulaştıysa;

Online Kanallarımız
Fatura ödemelerinizi Online Hizmetler Merkezimiz, Enerjisa Mobil, Tek Tıkla Öde bağlantısı, e-Devlet ve 444 4 372 Çağrı Merkezimiz üzerinden yapabilirsiniz.
Diğer Ödeme Kanalları
Enerjisa İşlem Merkezleri
Anlaşmalı Bankalar & PTT
Faturanızı Kaybettiyseniz;
444 4 372 numaralı Enerjisa Çağrı Merkezimizi arayabilir, daha önceki faturanızın üzerinde bulunan 10 haneli Sözleşme Hesap No ile borç sorgulamanızı yapabilirsiniz.
Faturanız elinize ulaşmadıysa;

444 4 372 numaralı Enerjisa Çağrı Merkezimizi arayabilir, sayacınızın üzerinde bulunan endeks değerlerini bildirerek faturanızın düzenlenmesini sağlayabilirsiniz.

  • Sayacını elektronik ise
  • Sayacınız mekanik ise

Endeks değerlerine ulaşamıyorsanız; çağrı merkezimizi arayarak sayaç okuma talebinde bulunabilirsiniz.

Faturanıza ulaşamamaktan kaynaklı bir elektrik kesintisi yaşamamak için;

Faturanız elinize ulaşmadıysa 444 4 372 numaralı Enerjisa Çağrı Merkezimizi arayarak bilgilerinizi güncelleyebilir ve E-arşiv fatura onayı vererek, faturanızın SMS ve E-Posta yolu ile size ulaşmasını talep edebilirsiniz.
Fatura ve ödeme işlemleri ile ilgili merak edilenler

Elektrik faturalarınızla ve ödeme işlemleriyle ilgili tüm merak ettiklerinize tek tıkla ulaşın.