×

Daha iyi bir kullanıcı deneyimi için internet tarayıcınızı tam ekran olarak kullanınız.


Kariyer

Enerjisa'da Kariyer

Enerjisa'da Kariyer
“Kendi sektöründe sürekli Tercih Edilen İşveren olmak ve tüm sektörler içinde İlk 15 içinde yer almak” vizyonuyla alanında en iyi, etkin, müşterek olarak sahiplenilen ve insanlara dokunan İnsan Kaynakları süreç ve uygulamalarına odaklanıyoruz.
Bu uygulamalarla çalışanlarımıza, işe başladıkları günden itibaren keyifli ve anlamlı bir kariyer yolculuğu sunmayı hedefliyoruz.

Rota Kariyer Yönetimi Programı

Çalışanlarımıza çeşitlendirilmiş kariyer yolları sunarak farklı alanlarda ilerleyebilme imkanını ROTA Kariyer Yönetimi programımızla sunuyoruz. Program kapsamında çalışanlarımızın kariyer beklentileri ile organizasyonun ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak, Enerjisalılara yönetsel yol ve bireysel katkı sağlayan yol olmak üzere farklı kariyer yolları sunuyoruz.

Böylelikle çalışanlarımız kariyer hedefleri doğrultusunda bireysel katkı sağlayan yolda ilerlerken uzmanlığını derinleştirebiliyorken, yönetsel yolda ekip yönetimi konusunda gelişiyorlar.
ROTA ile Enerjisa, çalışanlarına değişen ihtiyaçlar neticesinde kariyer yolları arasında paralel geçiş imkânı da sunuyor.

Tanıma, Takdir ve Ödül Yönetimi
Ödül Yönetimi stratejimiz doğrultusunda adil, şeffaf, esnek ve rekabetçi bir yaklaşımla yüksek performansı, çalışanlarımızın işe katkısını ve yetkinliklerini ödüllendirmeyi amaçlıyoruz.

Enerjisa’nın büyüme stratejisine katkıda bulunan çalışanlarımız ve aileleri için maddi ve sosyal güvence sağlayan, yüksek performansı ve başarıyı ayrıştıran Tanıma, Takdir ve Ödüllendirme Sistemi ve Ücret & Yan Hak uygulamaları ile çalışanlarımızı destekliyoruz.

İŞ VE STAJ OLANAKLARI

Enerjisa'da İşe Alım
Büyük Enerjisa takımına katılan arkadaşlarımızın, Enerjisa değerleriyle örtüşen kişisel özelliklere sahip olmasına pozisyonun gerektirdiği teknik ve davranışsal yeterlilik kadar önem veriyoruz.

Bu anlamda işe alımlarımızda, fırsat eşitliği ilkemiz çerçevesinde, gerekli yetkinlikler ve teknik bilgilerin yanı sıra işin niteliklerine ve kurum kültürüne uygun özelliklere sahip kişilerin seçilmesini sağlamaya özen gösteriyoruz.

Aday deneyimini ön planda tuttuğumuz, büyük bir kısmı dijital olarak yürütülen ve uluslararası ödül programlarında ödüller alan işe alım sürecimizde; ihtiyaca yönelik farklı envanterler, yetkinlik bazlı mülakat, yabancı dil sınavı, vaka çalışması sunumu, değerlendirme merkezi uygulamaları gibi çeşitli araçlardan yararlanıyoruz.

Enerjisa'da Staj
Türkiye’nin Enerjisi olarak içinde bulunduğumuz topluma hizmet etmeyi önemsiyoruz. Yaşı, cinsiyeti, görevi ne olursa olsun herkesin katkısıyla bu güce ulaşıyoruz. Bu nedenle staj programımızı sadece yeni nesillere iş hayatını tanıma imkanı sunduğu için değil, ülkemize sağladığımız katkı nedeniyle önemsiyoruz.

Staj deneyimini yalnızca bir kariyer basamağı olarak değil, bireysel gelişiminin de bir parçası olarak gören tüm genç yetenekleri aramızda görmek istiyoruz.


ENTER Aday Mühendis Programı:
Yeni nesil yetenek yönetimi programımız Enter ile üniversitelerin, dördüncü sınıf ve yüksek lisans elektrik elektronik mühendisliği öğrencilerine enerji sektörünü ve Enerjisa Dağıtım süreçlerini deneyimleyecekleri fırsatlar sunuyoruz. Bir yıl boyunca devam eden Yatırım Yolu, Müşteri Yolu ve Şebeke Yolu olarak adlandırılan bölümlerde rotasyonlu olarak görev alan aday mühendisler, dağıtım bünyesindeki tüm mühendislik görevleri hakkında bilgi edinirken, kendilerine atanan yetenek koçları aracılığıyla hem mentorluk desteği alıyor hem de ilgi alanlarını keşfedebilme olanağı yakalıyor. Bir yılın sonunda birçok aday mühendis yoluna Enerjisa çalışanı olarak devam ediyor.

Açık pozisyonlarımızı Kariyer.net ve Linkedin'den takip edebilirsiniz.