Enerjisa'da Kariyer
MENU

Enerjisa'da Kariyer

Liderlik ettiğimiz enerji sektörünün en kritik oyuncularından biri olarak, her yıl En Çok Tercih Edilen İşveren olmak ve ülkemizdeki tüm sektörler içinde İlk 15 şirket arasında yer almak vizyonuyla hareket ediyoruz. Küresel gelişmeleri takip ediyor, İnsan Kaynakları süreç ve uygulamalarında da en iyi ve en etkin çözümleri çalışanlarımıza sunmayı hedefliyoruz.

Hedefimiz, takım arkadaşlarımız olan çalışanlarımıza işe başladıkları günden itibaren keyifli ve anlamlı bir kariyer yolculuğu sunmak. Bu hedefe ulaşmak için var gücümüzle çalışıyoruz.

.

 Rota Kariyer Yönetimi Programı

Çalışanlarımıza çeşitlendirilmiş kariyer yolları sunarak farklı alanlarda ilerleyebilme imkânını sunmak, bizim için hayati değer taşıyor. ROTA Kariyer Yönetimi programımızla bu imkânı her bir çalışanımıza sağlıyoruz. Program kapsamında Enerjisalıların kariyer beklentileri ile organizasyonun ihtiyaçlarını bir arada göz önünde bulundurarak, onlara yönetsel yol ve bireysel katkı sağlayan yol olmak üzere iki farklı kariyer yolu sunuyoruz.

Böylelikle çalışanlarımız kariyer hedefleri doğrultusunda bireysel katkı sağlayan yolda ilerleyip uzmanlıklarını derinleştirebiliyorken; yönetsel yolda da ekip yönetimi konusunda kendilerini geliştiriyorlar.

Çalışanlarımızın ihtiyaçlarının değişmesinden kaynaklı olarak seçtikleri kariyer yolları da zaman içinde değişebilir. ROTA programı kapsamında, bu kariyer yolları arasında paralel geçiş imkânı sunarak onlara alan tanıyoruz.

 

Tanıma, Takdir ve Ödül Yönetimi

Ödül Yönetimi stratejimiz doğrultusunda adil, şeffaf, esnek ve rekabetçi bir yaklaşımla; çalışanlarımızın işe katkısını, yüksek performansı ve yetkinliklerini ödüllendirmeyi amaçlıyoruz.

Enerjisa’nın büyüme stratejisine katkıda bulunan çalışanlarımız ve aileleri için maddi ve sosyal güvence sağlayan, yüksek performansı ve başarıyı ayrıştıran Tanıma, Takdir ve Ödüllendirme Sistemi ve Ücret & Yan Hak uygulamaları ile çalışanlarımızı destekliyoruz.

 

İŞ VE STAJ OLANAKLARI

Enerjisa'da İşe Alım

Biz Enerjisalılar, takım arkadaşı olmanın önemine inanıyoruz. Bu doğrultuda da büyük Enerjisa takımına katılan arkadaşlarımızın, Enerjisa değerleriyle örtüşen kişisel özelliklere sahip olmasına, ilgili pozisyonun gerektirdiği teknik ve davranışsal yeterlilik kadar önem veriyoruz.

Bu anlamda işe alımlarımızda da fırsat eşitliği ilkemiz çerçevesinde, gerekli yetkinlikler ve teknik bilgilerin yanı sıra, işin niteliklerine ve kurum kültürüne uygun özelliklere sahip kişilerin aramıza katılmasını sağlamaya özen gösteriyoruz.

Bu öncelikler doğrultusunda büyük bir çoğunluğu dijital olarak yürütülen işe alım sürecimizde; ihtiyaca yönelik farklı envanterler, yetkinlik bazlı mülakat, yabancı dil sınavı, vaka çalışması sunumu, değerlendirme merkezi uygulamaları gibi çeşitli araçlardan yararlanıyoruz.

Enerjisa'da Staj

Türkiye’nin Enerjisi olarak içinde bulunduğumuz topluma hizmet etmeyi önemsiyoruz. Yaşı, cinsiyeti, görevi ne olursa olsun herkesin katkısıyla bu güce ulaşıyoruz. Bu nedenle staj programımızı sadece yeni nesillere iş hayatını tanıma imkânı sunduğu için değil, ülkemize sağladığımız katkı nedeniyle de önemsiyoruz.

Staj deneyimini yalnızca bir kariyer basamağı olarak değil, bireysel gelişiminin de bir parçası olarak gören tüm genç yetenekleri aramızda görmek istiyoruz.

ENTER Aday Mühendis Programı

Yeni nesil yetenek yönetimi programımız Enter’da, 4. Sınıf lisans öğrencileri ile Elektrik Elektronik Mühendisliği yüksek lisans öğrencilerine, enerji sektörünü ve Enerjisa Dağıtım süreçlerini deneyimleyebilecekleri fırsatlar sunuyoruz. Bir yıl boyunca devam eden ve Yatırım Yolu, Müşteri Yolu ve Şebeke Yolu olarak adlandırılan bölümlerde rotasyonlu olarak görev alan aday mühendisler, dağıtım bünyesindeki tüm mühendislik görevleri hakkında bilgi edinirken; kendilerine atanan yetenek koçları aracılığıyla hem mentorluk desteği alıyor, hem de ilgi alanlarını keşfedebilme olanağı yakalıyor. Bir yılın sonunda ise birçok aday mühendis, kariyer yoluna Enerjisa çalışanı olarak devam ediyor.

Açık pozisyonlarımızı Kariyer.net ve Linkedin’den takip edebilirsiniz.