×

Daha iyi bir kullanıcı deneyimi için internet tarayıcınızı tam ekran olarak kullanınız.


Ayesaş

Şirket Profili

Enerjisa İstanbul Anadolu Yakası Elektrik Perakende Satış A.Ş. şirketinin hisselerinin Enerjisa’ ya devri, 31 Temmuz 2013 tarihinde hisse satış sözleşmesinin imzalanmasıyla birlikte tamamlanmıştır.

Devir tarihinden önce başlatılan entegrasyon süreci sayesinde devir işlemi, işletme ve finansal performans üzerinde hiçbir olumsuz etki doğurmadan, sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilmektedir.

İstanbul’un Anadolu Yakası’nda yaşayan 2,5 milyon mesken ve ticarethane müşteri grubuna hizmet veren Enerjisa İstanbul Anadolu Yakası Elektrik Perakende Satış A.Ş.’nin sahip olduğu sistemin yenilenmesi ve özellikle müşteri hizmetlerinin gelişimi amacıyla yapılmaktadır.

Enerjisa İstanbul Anadolu Yakası Elektrik Perakende Satış A.Ş., bölgesinde bulunan serbest olmayan tüketicilere, serbest tüketici niteliğine haiz olup bu hakkını kullanmayan tüketicilere ve son kaynak tedarikçisi olarak serbest tüketicilere Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu tarafından belirlenen düzenlemeye tabi perakende satış tarifesi üzerinden elektrik satmakla görevlendirilmiştir. Bunun dışında bölgedeki serbest tüketicilere, şartları tamamıyla serbest piyasa koşullarına göre belirlenmiş elektrik enerjisi tedarikini ikili anlaşma yoluyla sağlamaktadır.

Ana hissedarlarımız Sabancı ve E.ON’un markamıza sağladığı güçle müşterilerimizin elektrik tedarikinde güvencesiyiz. Milyarlarca liralık yaptığımız yatırımlarla ülkemizin elektrik tedarikinin en büyük yatırımcısı olarak bugünün ve yarının enerjisinin karşılanmasında her zaman varız.