×

Daha iyi bir kullanıcı deneyimi için internet tarayıcınızı tam ekran olarak kullanınız.


Medya Merkezi

Enerjisa, Enerji Tasarrufu Yapan Dijital Reklam Hazırladı.

27.03.2017
Enerjisa’nın Tasarruf Modu uygulaması, banner reklam yayınlarının gerçekleştiği tüm cihazlarda enerji tasarrufu sağlıyor. Uygulamayla sitede kalınan süre boyunca cihazların işlemcisini yoran servisler durduruluyor


“Enerjini Koru” sloganıyla yola çıkan Enerjisa, 2016 yılı sonunda başlattığı tasarruf hareketiyle kullanıcıların bu konudaki bilincini artırma yönündeki uygulamalarına bir yenisini daha ekledi. Web sitesinde kullandığı ‘tasarruf modu’ uygulaması ile cihazın ekran parlaklığını optimum seviyeye düşürerek enerji tasarrufu sağlayan Enerjisa, bu uygulamasını genişletti. Dünyanın ilk enerji tasarrufu yapan dijital reklamını hazırlayan Enerjisa, ‘Tasarruf Modu’ uygulamasıyla kullanıcılara dijital mecralarda hem masa üstü hem de mobil reklam alanları üzerinden interaktif şekilde enerji tasarrufu imkanı sunuyor.

Cihazlardaki en az enerji tüketimini sağlayacak şekilde siyah fon ağırlıklı renklerden hazırlanan banner reklamlarla tasarrufun daha da artırıldığı uygulama, bu modeli desteklemeyen cihazlarda da ekran parlaklığını azaltarak tasarrufa katkı sağlıyor. Uygulama kapsamındaki tüm reklamlar, projeye özel geliştirilen web servis üzerinden her yayınlanan banner’ın hangi cihazda yayınlandığını ve bu cihazın ortalama ne kadar enerji harcadığını hesaplayan bir data da içeriyor. Böylece her yayınlanan reklamdan ne kadar enerji tasarruf edildiği hesaplanabiliyor.

BİR OKULUN 2 AYLIK ELEKTRİĞİ KADAR TASARRUF

Enerjisa’nın #enerjnikoru hareketi kapsamında kampanya döneminde hem markanın web sitelerinde hem de erişimi yüksek mecralarda uygulanan Tasarruf Modu uygulaması ile toplam 25 milyon görüntülenme üzerinden 5 milyon tekil kullanıcıya erişildi. Böylece toplam 750 kilovat saat enerji tasarrufu sağlanarak, kullanıcıların reklam yayınları üzerinden bir okulun yaklaşık 2 aylık aydınlatma elektrik bedeli kadar tasarruf sağlandı. Enerjisa’nın enerji tasarrufu bilincine ve bilinirliği için fark yaratacak projeleri önümüzdeki dönemde de devam edecek.