×

Daha iyi bir kullanıcı deneyimi için internet tarayıcınızı tam ekran olarak kullanınız.


Medya Merkezi

Başkent Elektrik Dağıtım A.Ş. Aydınlatma Sistemlerini Yeniledi!

Başkent Elektrik Dağıtım A.Ş., müşterilerine daha kaliteli hizmetler sunabilmek hedefiyle, mevcut aydınlatma sistemlerinde bakım ve onarım çalışmaları gerçekleştiriyor.

Enerjisa Grubu’nun 2009 yılında devraldığı Başkent Elektrik Dağıtım A.Ş. (Başkent EDAŞ), daha kaliteli ve kalıcı elektrik hizmeti sunmak için yürüttüğü iyileştirme ve geliştirme çalışmalarına bir yenisini daha ekledi. Çevre ve trafik güvenliğinin artırılmasının yanı sıra, şehirlerin daha estetik bir görünüme kavuşarak aydınlatılabilmesi amacıyla başlatılan Aydınlatma Sistemlerinin İyileştirilmesi Projesi tamamlandı.

Türkiye’nin en büyük elektrik dağıtım bölgelerinden biri olan Başkent EDAŞ, ekonomik ömrünü dolduran aydınlatma ekipmanlarını yenileriyle değiştirirken, henüz ekonomik ömrünü doldurmamış, kullanılır durumda olan fakat dış etkenlerden etkilenerek arızalanan aydınlatma armatürlerini ise bakım ve onarımdan geçirdi.

14 Haziran 2010 – 14 Temmuz 2010 tarihleri arasında, Başkent EDAŞ bölgesi genelinde yürütülen çalışmada, olumsuz hava koşulları, hava kirliliği gibi nedenlerden ötürü kirlenen ve aydınlatma kalitesi düşen armatür camları sökülerek temizlenip tekrar monte edildi. Dış etkenler nedeniyle kırılan ve kullanılamaz duruma gelen armatürler ise yenileriyle değiştirilerek yanar duruma getirildi.

İlerleyen dönemlerde ise bakım ve onarım çalışmalarının periyodik olarak planlı bir şekilde yürütülmesi ile problemlerin birikmeden çözümlenebilmesi mümkün olabilecek.

Rakamlarla Aydınlatma Sistemlerinin İyileştirilmesi Projesi;

3,2 milyon müşteriye hizmet veren Başkent EDAŞ genelinde yürütülen projede;

• 6334 adet yeni armatür montajı yapılmıştır.
• 16277 adet armatür onarımı yapılmıştır.
• Toplam 76670 adet armatür yanar hale getirilmiştir.
• 1348 adet mahalle ve köyün aydınlatma ekipmanına bakım yapılmıştır.
• Ankara genelinde 2290 km’lik cadde ve bulvardaki aydınlatma sistemine bakım ve onarım yapılmıştır.


Başkent Elektrik Dağıtım A.Ş.


Başkent Elektrik Dağıtım A.Ş., Türkiye’nin en büyük elektrik dağıtım bölgelerinden biri olarak, başta Ankara olmak üzere, Çankırı, Kırıkkale, Karabük, Zonguldak, Kastamonu, Bartın merkezlerinde 3.2 milyon müşteriye hizmet vermektedir.

Türkiye’nin en büyük sanayi ve finans topluluklarından Sabancı Holding ve Avusturya’nın enerji lideri Verbund ortaklığında faaliyetlerini sürdüren Enerjisa Elektrik Dağıtım A.Ş., 28.01.2009 tarihi itibariyle Başkent Elektrik Dağıtım A.Ş.’nin, %100 oranındaki hissenin blok satışıyla, işletme hakkını devralmıştır.

Enerjisa, hizmet kalitesini artırarak, Başkent Elektrik Dağıtım A.Ş.’yi, müşteri memnuniyeti ve operasyonel kalite olarak Avrupa’ya örnek teşkil edecek bir hizmet kuruluşu yapmayı hedeflemektedir.