×

Daha iyi bir kullanıcı deneyimi için internet tarayıcınızı tam ekran olarak kullanınız.


Medya Merkezi

Enerjisa Enerjimi Koruyorum Portalı Yayında

ÇOCUKLARIN İNTERNETTEKİ YENİ ADRESİ: ENERJİSA ENERJİMİ KORUYORUM PORTALI!

Enerjisa, 2010 yılından bugüne sürdürdüğü 'Enerji Verimliliği Eğitimleri' projesinin kapsamını genişleterek devam ediyor. Son olarak, enerjimikoruyorum.org web sitesini yayına alan şirket, çocuklarda enerji verimliliği bilincinin gelişmesi için çalışıyor.


Sabancı Holding ve dünyanın lider enerji uzmanı E.ON ortaklığı ile yakın dönemde sektöründe bölgesel bir bölgesel güç olmayı hedefleyen Enerjisa, bir yandan da topluma sürdürülebilir katkı sağlamak adına sosyal sorumluluk projelerine devam ediyor.

'Dünyanın Enerjisini Ben Koruyorum!' sloganıyla ilköğretim çağındaki çocuklar için 2010 yılından itibaren hayata geçen 'Enerji Verimliliği Eğitimleri' projesi enerjimikoruyorum.org sitesi oluşturulması ile internette taşındı. Yayına başlayan web portal, proje hakkında bilgilerin yanı sıra ile interaktif bir enerji verimliliği oyunu da içeriyor.

enerjimikoruyorum.org web sitesi aracılığı ile 'Enerji Verimliliği Eğitimleri' dâhilinde hayata geçirilen, çocuklar ile paylaşılan eğitimler keyifli bir oyun haline getirildi. Çocuklar, enerji verimliliği oyununu keyifle oynarken, dünyanın enerji kaynakları hakkında bilgi edinebiliyor ve sınırlı olan kaynakları nasıl koruyabileceklerini oyun eşliğinde öğreniyorlar. Çocuklar enerji verimliliği ve tasarrufu konusunda bilincin artmasına yönelik yapılan bu interaktif çalışma neticesinde çocuklar 'Dünyanın enerjisini ben koruyorum!' diyor ve sürdürülebilir büyümenin bir küçük elçileri oluyor. Ayrıca site içerisindeki paylaşım alanından oyunun görselini indirip evlerinde de oynayabiliyor.

Enerji Verimliliği Eğitimleri Hakkında

Gönüllü Enerjisa eğitmenleri tarafından verilen Enerji Verimliliği Eğitimleri, bugüne kadar 203 okulda 173 bin çocuğa ulaştı. Bu eğitimlerin çocuklara daha fazla dokunabilmesi amacıyla profesyonel tiyatro sanatçıları tarafından hazırlanan ve eğitim verilen çocuklara sahnelenen Enerji Verimliliği Tiyatrosu ise bu yıl hayata geçti. Enerji Verimliliği Tiyatrosu 7 binden fazla çocuğa ulaşarak enerji verimliliği bilinci yaratılmasına katkı sağladı.


Bilgi İçin:
Kurumsal İletişim Müdürlüğü

 Tel :  0212 385 8382
 Email :  enerjisa.medya@enerjisa.com
   sosyal.medya@enerjisa.com