×

Daha iyi bir kullanıcı deneyimi için internet tarayıcınızı tam ekran olarak kullanınız.


Medya Merkezi

Başkent Edaş Çocukları Enerji Tasarrufu Konusunda Bilinçlendiriyor

Başkent EDAŞ, Polatlı Sevim Aras İlköğretim Okulu Ana Sınıfı öğrencilerine Enerji Tasarrufu ve Verimliliği konusunda bilgiler verdi.

Başkent EDAŞ, Polatlı’daki Sevim Aras İlköğretim Okulu Ana Sınıfı öğrencilerini enerji tasarrufu ve verimliliği konusunda bilinçlendirmek amacıyla bir etkinlik düzenledi.

Başkent EDAŞ’ın Polatlı’daki Operasyon Merkezi’nde düzenlediği ve 5-6 yaş grubu öğrencilerin katıldığı etkinlikte küçüklere, enerji kaynaklarının akılcı ve verimli kullanılmasının ve enerji tasarrufunun öneminin anlatıldığı bir sunum yapıldı.

Miniklere, enerjinin hayatımızdaki rolü ve öneminin yanı sıra; enerji kaynaklarının verimli ve bilinçli kullanılmasının yolları ile ilgili bilgiler de verildi.

Eğitimin ardından düzenlenen atölye çalışmasında ise çocukların evlerinde ve günlük yaşamlarında, ailelerini ve arkadaşlarını da bilinçli enerji tüketimine teşvik etmelerini sağlayıcı malzemeler hazırlatıldı. Küçük çocuklar bir boyama çalışması yaparak, evlerinde gereksiz yere çalışan cihazların yanlarına asabilmeleri için küçük uyarı notları hazırladılar.

Enerji tasarrufu konusunda çocuklarda erken yaşta bilinç oluşturmak ve alışkanlık kazandırmak amacıyla hazırlanan eğitimlerin, ilerleyen günlerde Başkent EDAŞ hizmet bölgesi geneline yayılması hedefleniyor.

Başkent Elektrik Dağıtım A.Ş.
Başkent Elektrik Dağıtım A.Ş., Türkiye’nin en büyük elektrik dağıtım bölgelerinden biri olarak, başta Ankara olmak üzere, Çankırı, Kırıkkale, Karabük, Zonguldak, Kastamonu, Bartın merkezlerinde 3.2 milyon müşteriye hizmet vermektedir.

Türkiye’nin en büyük sanayi ve finans topluluklarından Sabancı Holding ve Avusturya’nın enerji lideri Verbund ortaklığında faaliyetlerini sürdüren Enerjisa Elektrik Dağıtım A.Ş., 28.01.2009 tarihi itibariyle Başkent Elektrik Dağıtım A.Ş.’nin, %100 oranındaki hissenin blok satışıyla, işletme hakkını devralmıştır.

Enerjisa, hizmet kalitesini artırarak, Başkent Elektrik Dağıtım A.Ş.’yi, müşteri memnuniyeti ve operasyonel kalite olarak Avrupa’ya örnek teşkil edecek bir hizmet kuruluşu yapmayı hedeflemektedir.

İletişim:
Kurumsal İletişim Müdürlüğü
Başkent Elektrik Dağıtım A.Ş. 

Telefon :   0 312 573 54 20
 Fax :  0 312 573 50 30
 E-mail:  medya@baskentelektrik.com.tr