×

Daha iyi bir kullanıcı deneyimi için internet tarayıcınızı tam ekran olarak kullanınız.


Medya Merkezi

EUROGIA Topluluğu Genel Kurul Toplantısı Enerjisa Enerji CEO’su Murat Pınar Başkanlığında Yapıldı

Avrupa Birliği'nin yeni teknolojiler ve projeler geliştirilmesi için oluşturduğu EUREKA çatısı altında faaliyet gösteren EUROGIA Topluluğu , 3 yıldır Başkanlığını yürüten Enerjisa Enerji CEO’su Murat Pınar liderliğinde toplandı. Yenilenebilir enerji, elektrikli araçlar ve şarj altyapısı, akıllı şebeke, depolama teknolojileri, IOT, AI ve akıllı şehirler konularına odaklanan EUROGIA, inovatif teknolojik çözümlerin geliştirilmesi konusunda önemli çalışmalarda bulunuyor.
Yenilenebilir enerji, elektrikli araçlar ve şarj altyapısı, akıllı şebeke, depolama teknolojileri, IOT, AI ve akıllı şehirler konularına odaklanan EUROGIA, bu odak alanları için geliştirilen proje önerilerini değerlendirerek standartlarını yakalayan en iyi projelere uygunluk veriyor. Aynı zamanda projelerin fonlanması konusunda yerel fon kaynakları iletişim kurularak fonlanan projelerin takip ve değerlendirmesini gerçekleştiriyor.

EUROGIA Başkanı Murat Pınar: "Avrupa Birliği'nde enerji alanında Ar-Ge çalışmalarının lokomotifi konumunda olan EUROGIA, geleceğin şekillenmesinde çok önemli bir rol oynuyor. Yurtdışındaki başarılı Ar-Ge uygulamalarını ülkemize getirmek en önemli hedeflerimizden biri. Bu anlamda Enerjisa Enerji olarak Enerji verimliliği ve sürdürülebilirlik alanında sektördeki yenilikçi yatırımlara imza atıyoruz. Global trendleri , sürdürülebilirlik ve teknolojiyi odağımıza alarak yakından takip ediyoruz. Bu anlamda Türk ekosistemine yarar sağlayacak adımların öncüsü olmak istiyoruz. ’’

EUROGIA Hakkında

Uluslararası Şirketlerin ‘Düşük Karbonlu Enerji Teknolojileri’ geliştirme konusundaki iş birliklerini destekleyen EUROGIA, mevcut teknolojilerin yaygınlaştırılmasının sağlanması ve inovatif teknolojik çözümlerin geliştirilmesi konusunda çalışmalarda bulunuyor.

Avrupa Birliği ülkeleri başta olmak üzere 40 ülkenin kamusal olarak fonladığı ve hükümetler arası düzeyde kabul edilmiş uluslararası bir organizasyon olan EUROGIA, çalışmalarını KOBİ, kamu araştırma merkezleri, üniversiteler ve uluslararası şirketlerden oluşan paydaşları ile gerçekleştiriyor. Türkiye 2013 yılından bu yana EUROGIA’ye en fazla proje sunan ülke konumunda.

EUROGIA Topluluğu'nun odağında, çeşitli temiz enerji kaynakları geliştirmek, tüm tüketici ve endüstri uygulamalarında enerji verimliliğini geliştirmek, dünyanın büyüyen enerji ihtiyacını yenilenebilir kaynaklardan sağlamak ve teknoloji ile toplum arasındaki etkileşimde sürdürülebilir ve etkili bir enerji sistemi oluşturmak gibi Ar-Ge projeleri yer alıyor.