×

Daha iyi bir kullanıcı deneyimi için internet tarayıcınızı tam ekran olarak kullanınız.


Medya Merkezi

Enerjisa Adana'da elektrik dağıtım faaliyeti gösterdiği 14 ilde yaşayan 20 milyon kişiye hizmet edecek yeni bir çağrı merkezi açtı.

6 Ekim 2016

Enerjisa’nın yeni çağrı merkezi, Adana’da açıldı. Sabancı Holding Enerji Grup Başkanı ve Enerjisa Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Göçmen, yatırımların süreceğini belirterek, 2016-2020 yılları arasında Toroslar bölgesine 1.8 milyar liralık dağıtım yatırımı yapacaklarını söyledi.


Türkiye’nin enerjisi Enerjisa müşteri odaklı yatırımlarına devam ediyor. Adana’da hizmete açılan yeni çağrı merkezi ile Enerjisa, çok daha hızlı hizmet sağlayarak, müşteri memnuniyetini arttıracak. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Avrupa Birliği Bakanı Ömer Çelik, Sabancı Holding CEO'su Zafer Kurtul, Sabancı Holding Enerji Grup Başkanı ve Enerjisa Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Göçmen, Enerjisa CEO’su Kıvanç Zaimler, Enerjisa Dağıtım Şirketleri Genel Müdürü Murat Pınar ve Enerjisa Satış Şirketleri Genel Müdürü Hüseyin Çağlar tarafından açılışı gerçekleştirilen çağrı merkezi 300 kişiye istihdam sağlayacak.

AYEDAŞ, Başkent ve Toroslar elektrik dağıtım bölgelerinde 14 ilde elektrik dağıtım hizmeti sağlayan Enerjisa’nın yeni açtığı çağrı merkeziyle çağrı cevaplama oranını yüzde 95’e çıkarması, müşteri temsilcisine bağlanma süresini ise 45 saniyenin altına düşürmesi hedefleniyor.

Müşteri tercihlerini önceliklendirerek yeni hizmet kanalları yaratan Enerjisa’nın, bu kapsamda hayata geçirdiği IOS ve Android işletim sistemli mobil uygulamasıyla, 14 ildeki müşterileri arıza kaydı oluşturabiliyor ve planlı kesintiler hakkında detaylı bilgi alabiliyorlar. Bunun yanı sıra Enerjisa, yeni geliştirdiği SMS bilgilendirme hizmeti ile de planlı kesintileri müşterilerinin cep telefonlarına mesaj yoluyla iletiyor.

Sabancı Holding Enerji Grup Başkanı ve Enerjisa Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Göçmen, açılış töreninde gerçekleştirdiği konuşmada Enerjisa’nın Türkiye’ye ve enerji sektörüne yaptığı yatırımları anlattı.

‘TÜRKİYE’YE HİZMET İÇİN YOLA ÇIKTIK, YATIRIMLARIMIZ SÜRECEK’

Elektrik dağıtım sektöründe gerçekleştirilen özelleştirme sürecinin müşteriye sağladığı faydaya dikkat çeken Göçmen, Adana’nın da içinde bulunduğu Toroslar Elektrik Dağıtım Bölgesi’nin, Enerjisa’nın iş planlarında öncelikli olduğunu belirtti. Göçmen, “Toroslar bölgesini devraldığımız 2013 yılından 2015 sonuna kadar yaklaşık 900 milyon TL yatırım yaptık. Bu, kamu dönemindeki önceki 3 yılın yaklaşık üç katı. 2013 yılında yüzde 15’in üzerinde olan kayıp-kaçak oranını, Suriyeli mültecilerdeki artıştan kaynaklı operasyonel zorluklara rağmen 2015 yılında yüzde 12.5’a indirdik. Hız kesmeden devam ediyoruz, 2016-2020 döneminde Toroslar bölgesinde bugünkü fiyatlarla yaklaşık 1.8 milyar TL dağıtım yatırımı yapacağız” dedi.

Enerjisa önümüzdeki dönemde Rize’de bir yeni çağrı merkezi daha açacak.