×

Daha iyi bir kullanıcı deneyimi için internet tarayıcınızı tam ekran olarak kullanınız.


Medya Merkezi

ENERJİSA DAĞITIM ŞİRKETLERİ İLE 6.100 ÖĞRENCİ “DÜNYANIN ENERJİSİNİ BEN KORUYORUM!” DEDİ

Enerjisa dağıtım şirketleri Toroslar EDAŞ, Başkent EDAŞ ve AYEDAŞ, 5 ilde 29 ilkokuldan 6.100 öğrenciyi enerji verimliliği konusunda bilgilendirdi:

Enerjisa dağıtım şirketleri, enerji kaynaklarının verimli şekilde kullanılmasını desteklemek amacıyla 2010 yılından bu yana düzenlediği “Enerjimi Koruyorum” projesi ile ilkokul çağındaki öğrenciler arasında enerji tasarrufunun önemine dikkat çekmeye devam ediyor. Toroslar EDAŞ, Başkent EDAŞ ve AYEDAŞ’ın projesi kapsamında, 17-30 Nisan 2019 tarihleri arasında İstanbul, Ankara, Gaziantep, Mersin ve Kastamonu’da 29 ilkokuldan 6.100 öğrenci “Dünyanın Enerjisini Ben Koruyorum!” dedi.
Enerjisa dağıtım şirketleri Toroslar EDAŞ, Başkent EDAŞ ve AYEDAŞ, çocuklara enerji tasarrufunu eğlenceli ve öğretici bir yol ile anlatmaya devam ediyor. “Enerjimi Koruyorum” projesi kapsamında, 7-11 yaş grubu ilkokul öğrencileri bu yıl “Küsmesin Yıldızlar” isimli tiyatro oyunu ile enerji kaynaklarını kullanırken nasıl tasarruf edebileceklerine dair bilgi edindiler.

Toroslar EDAŞ, Başkent EDAŞ ve AYEDAŞ çalışanlarının gönüllülük esasıyla oluşturduğu “Enerjik Gönül”ler kapsamında 50 gönüllü çalışanının da rol aldığı, 17-30 Nisan 2019 tarihleri arasında İstanbul, Ankara, Gaziantep, Mersin ve Kastamonu’da gerçekleşen tiyatro gösterilerini 29 ilkokuldan toplamda 6.100 öğrenci izledi.

“Dünyanın Enerjisini Ben Koruyorum!” sloganı ile 2010 yılından bu yana devam eden proje kapsamında bugüne kadar 330 gönüllü çalışanın verdiği eğitimler ile 550 okulda 250 binden fazla ilkokul öğrencisi enerji verimliliği ve tasarrufu konusunda bilgilendirildi.

“Enerjimi Koruyorum” Projesi 2018 yılında dünyanın en önemli sosyal sorumluluk ödül programlarından olan ve “Kalbi Olan Şirketler” sloganıyla düzenlenen International CSR Excellence Awards “En İyi Enerji Yönetimi Ödülü”nün yanı sıra, yine 2018 yılında “Altın Pusula Ödülü”ne layık görülmüştür.