×

Daha iyi bir kullanıcı deneyimi için internet tarayıcınızı tam ekran olarak kullanınız.


Medya Merkezi

6. Dünya Enerji Düzenleme Forumu

6. DÜNYA ENERJİ DÜZENLEME FORUMU’NDA ENERJİSA’NIN DAĞITIM ALANINDAKİ ÖNCÜ VE ÖRNEK UYGULAMALARI PAYLAŞILDI.

ENERJİSA CEO’SU YETİK K. MERT: “DÜNYA ENERJİ PİYASALARININ TAKİP ETTİĞİ BU BÜYÜK ORGANİZASYONUN BU SENE EPDK’NIN EV SAHİPLİĞİ İLE ÜLKEMİZDE YAPILMASI TÜRKİYE ENERJİ SEKTÖRÜNÜN POTANSİYELİNİ GLOBAL SEKTÖR OYUNCULARINA ANLATMAK ADINA ÇOK DEĞERLİ” DEDİ.

Enerji düzenlemesi alanında dünyanın önde gelen konferansı olan 6. Dünya Enerji Düzenleme Forumu 25 Mayıs 2015, Pazartesi günü başladı. Kamu ve özel sektörün yabancı ve yerli tüm paydaşlarını, üst düzey temsilcilerin, enerji düzenleyicilerinin yanı sıra enerji şirketlerinin, uzmanların, akademisyenlerin, politikacıların da katıldığı etkinlikte önümüzdeki dönem için kısa ve uzun vadede enerji ve enerji düzenlemesi konusunda politikalar ve vizyonlar hakkında konuşuldu.

Dünya enerji piyasalarında oldukça saygın bir yere sahip olan konferansın altın sponsorlarından biri olan Enerjisa’nın CEO’su Yetik K. MERT konferans hakkında: “Dünya enerji piyasalarının takip ettiği bu büyük organizasyonun bu sene Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK)’nın ev sahipliği ile ülkemizde yapılması Türkiye enerji sektörünün potansiyelini global sektör oyuncularına anlatmak adına değerli. Sektörün öncü oyuncularından biri olarak, enerjiye erişim hakkı, yatırım ortamının iyileştirilmesi, düzenleyici kurallar ve düzenlemelerin şeffaflığı gibi tüm sektör oyuncularını ilgilendiren bu önemli başlıkların ele alındığı WFER’i destekliyoruz.” dedi.

26 Mayıs 2015 tarihinde düzenlenen gala yemeğinde EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz konferansa gösterdiği destekten ötürü Enerjisa CEO’su Yetik Kadri MERT’e teşekkür plaketi verdi.

Program içeriğindeki “Dağıtım Şirketlerinin Gelecekteki Rolü” başlıklı oturuma Türkiye’de elektrik dağıtım alanında öncü ve örnek uygulamaları hayata geçiren Enerjisa’nın Dağıtım Şirketleri (Başkent, AYEDAŞ, Toroslar) Genel Müdürü Kıvanç ZAİMLER bu alandaki deneyimleri paylaşmak üzere konuşmacı olarak katılım gösterdi. Zaimler konuşmasında Türkiye’nin elektrik dağıtım sektörünün akıllı şebekeler konusunda temel gereksinimi olan SCADA, Uzaktan Sayaç Okuma Sistemi, Coğrafi Bilgi Sistemleri gibi uygulamaları büyük ölçüde tamamladığını belirterek, Türkiye’nin akıllı şebekeler yol haritası ve haberleşme altyapısının şebekeye entegrasyonunun önemine ve önümüzdeki dönemde atılması gereken adımlara da değindi.

28 Mayıs 2015 tarihine kadar sürecek olan konferansta Enerjisa standında ziyaretçilerini bekliyor olacak.