×

Daha iyi bir kullanıcı deneyimi için internet tarayıcınızı tam ekran olarak kullanınız.


Medya Merkezi

Başkent Edaş, Ankara’daki aydınlatmaları yaza hazırlıyor!

Başkent Elektrik Dağıtım A.Ş. müşterilerinin ihtiyaçlarını değerlendirerek bu ihtiyaçlar paralelinde hizmetler sunmaya devam ediyor. Mayıs ayı içerisinde başlatılan “Aydınlatma Bakım Kampanyası” ile Ankara’daki aydınlatmalara yönelik yenileme ve bakım çalışması yapılacak.

Başkent Elektrik Dağıtım A.Ş. (Başkent EDAŞ) müşterilerine Avrupa standartlarında elektrik dağıtım hizmeti verebilmek adına yürüttüğü iyileştirme ve geliştirme çalışmalarına hızla devam ediyor. Başkent EDAŞ, müşterilerinin ihtiyaç ve beklentileri doğrultusunda güvenlik ve estetik açıdan şehirlerin en önemli unsurlarından olan aydınlatma sistemlerine yönelik kapsamlı bir bakım kampanyası başlattı.

Kampanya ile ekonomik ömrünü dolduran aydınlatma ekipmanlarının yenileriyle değiştirilmesi, henüz ekonomik ömrünü doldurmamış, kullanılır durumda olan fakat dış etkenlerden etkilenerek arızalanan aydınlatma armatürlerinin ise bakım ve onarımdan geçirilmesi hedefleniyor.

1 Mayıs 2011 tarihinde başlayan ve bir ay sürecek olan kampanya kapsamında; Çankaya, Keçiören, Mamak, Yenimahalle, Altındağ, Pursaklar ve Elmadağ ilçelerinin genelinde bulunan cadde, bulvarların tamamı ve 210 adet Mahalle’de bulunan aydınlatma sistemlerine bakım yapılacak.

Bu süreçte, cadde ve bulvarlarda 1400 adet, mahallelerde ise 1000 adet armatür tamamen yenilenecek; yaklaşık 9000 adet armatür ise faal duruma getirilecek. Kampanya süresince, 51 kişiden oluşan 21 adet aydınlatma ve arıza-onarım ekipleri, 12 adet platformlu araç ile çalışmalarını yürütecek.

Sunduğu hizmetlerde sürdürülebilir kalite ve standartlaşma sağlamayı hedefleyen Başkent EDAŞ, müşteri beklentilerine ve sorumluluk bölgesinin ihtiyaçlarına yönelik yeni proje ve yatırımlar yapmaya bundan sonra da tüm hızıyla devam edecek.


Başkent Elektrik Dağıtım A.Ş.
Başkent Elektrik Dağıtım A.Ş., Türkiye’nin en büyük elektrik dağıtım bölgelerinden biri olarak, başta Ankara olmak üzere, Çankırı, Kırıkkale, Karabük, Zonguldak, Kastamonu, Bartın merkezlerinde 3.2 milyon müşteriye hizmet vermektedir.

Türkiye’nin en büyük sanayi ve finans topluluklarından Sabancı Holding ve Avusturya’nın enerji lideri Verbund ortaklığında faaliyetlerini sürdüren Enerjisa Elektrik Dağıtım A.Ş., 28.01.2009 tarihi itibariyle Başkent Elektrik Dağıtım A.Ş.’nin, %100 oranındaki hissenin blok satışıyla, işletme hakkını devralmıştır.

Enerjisa, hizmet kalitesini artırarak, Başkent Elektrik Dağıtım A.Ş.’yi, müşteri memnuniyeti ve operasyonel kalite olarak Avrupa’ya örnek teşkil edecek bir hizmet kuruluşu yapmayı hedeflemektedir.