×

Daha iyi bir kullanıcı deneyimi için internet tarayıcınızı tam ekran olarak kullanınız.


Medya Merkezi

Enerjisa’ya bir küresel ödül daha!

ENERJİSA CEO’SU YETİK K. MERT, ALANINDA EN SAYGIN KÜRESEL ÖDÜLLERDEN BİRİ OLAN EUROFORUM “YILIN EN İYİ ENERJİ YÖNETİCİSİ” ÖDÜLÜNÜ KAZANDI.

Küresel düzeyde en saygın iş organizasyonlarından biri olan EUROFORUM’un düzenlediği All Energy Turkey ödüllerinde enerji alanında “Yılın En İyi Enerji Yöneticisi” ödülünü Enerjisa CEO’su Yetik K. Mert kazandı.

Sektörde öncü olan özel ve sivil toplum kuruluşlarının liderlerinin bulunduğu, hem ulusal hem de uluslararası üst düzey yöneticilerin de yer aldığı jüri; şirket performansı, başarıları ve hayata geçirdiği önemli projeleri değerlendirmesi sonucu Enerjisa CEO’su Yetik K. Mert’e bu değerli ödülü verdi.

En başarılı enerji şirketlerinin üst düzey yöneticilerinin aday gösterildiği bu ödülü kazanmasında, Yetik K. Mert’in tecrübeyi vizyoner bakışı ile harmanlayarak, başarı kültürünün şirketindeki tüm çalışanlar tarafından benimsenmesini sağlaması, öne çıkan yönetimsel yetkinlikler oldu.

12 Eylül 2013 tarihinde düzenlenen All Energy Turkey etkinliğinde ödülünü alan Enerjisa CEO’su Yetik K. Mert “Öncelikle bu saygıdeğer ödülü bana ve şirketime layık gören tüm değerli juri üyelerine teşekkür ederim. Bizler, Enerjisa’da başarıların ancak en iyi insan kaynağı ile kazanıldığına inanıyoruz. Dolayısıyla, bu ödülü yalnızca benim değil tüm Enerjisalıların emeği ile aldığımıza inanıyorum. Büyük Enerjisa takımının gerçekleştirdiği, sektör içinde uygulaması ile fark yaratan iki projemizle çok yakın bir zamanda Sürdürülebilir Kalkınma Derneği tarafından Sosyal ve Ekonomik İnovasyon kategorilerinde birincilik ödülü aldık. Bu prestijli ödüllerle Enerjisayı sürekli ileri taşıyan, yetenek ve deneyimleriyle geleceği yaratan büyük Enerjisa takımına sizlerin huzurunda teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

Sabancı Holding ve E.ON ortaklığında sektördeki öncü ve lider konumunu güçlendirerek bölgesel bir güç olmayı hedefleyen Enerjisa, Türkiye elektrik ve doğal gaz sektörlerinin her anlamda sürdürülebilirliğine katkıda bulunmaya devam edecek.

Enerjisa CEO’su Yetik K. Mert hakkında:
Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nden Makine Mühendisi olarak mezun olduktan sonra ABD’de Fairleigh Dickinson Üniversitesi’nde Finans alanında MBA derecesi almıştır.

Yetik K. Mert, profesyonel kariyerine çeşitli Orta Doğu ülkelerinde büyük ölçekli inşaat projelerinde başlamıştır. Sümertaş Şirketler Grubu’nda kariyerine devam eden Mert, burada son olarak başkan yardımcılığı görevini üstlenmiştir. Mert, ABD’de 1989 1995 arasında Ortech, 1995 de Türkiye’ye döndükten sonra sırasıyla Çamsan A.Ş. ve Çelik Halat A.Ş’ de Genel Müdürlük yapmıştır.

2003 yılında Sabancı Grubu’na Stratejik Planlama ve İş Geliştirme Daire Başkanı olarak katılan Mert, kariyerine Enerjisa’da Genel Müdür olarak devam etmiştir. Enerjisa kariyerine 1997 de 1 yıl ara verdikten sonra 2008 yılında Başkent EDAŞ’a CEO olarak katılarak devm etmiş, 2011 yılında ise Enerjisa’ya CEO olarak atanmıştır.

Bilgi İçin:
Kurumsal İletişim Müdürlüğü

 Tel :  0212 385 8382
 Email :  enerjisa.medya@enerjisa.com
   sosyal.medya@enerjisa.com