×

Daha iyi bir kullanıcı deneyimi için internet tarayıcınızı tam ekran olarak kullanınız.


Medya Merkezi

SKD’den Enerjisa’ya İki Ödül

- İŞ DÜNYASI VE SÜRDÜRÜLEBİLİR KALKINMA DERNEĞİ TARAFINDAN DÜZENLENEN SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK VE İNOVASYON ÖDÜLLERİNDE ENERJİSA İKİ ÖZEL PROJESİ İLE SOSYAL VE EKONOMİK İNOVASYON KATEGORİLERİNDE BİRİNCİLİK ÖDÜLLERİNİ KAZANDI.

- ENERJİSA CEO’SU YETİK K.MERT: "ÖDÜL ALAN İKİ PROJEMİZ, TÜRKİYE ELEKTRİK VE DOĞAL GAZ SEKTÖRLERİNİN HER ANLAMDA SÜRDÜRÜLEBİLİRLİĞİNE KATKIDA BULUNMA YAKLAŞIMIMIZIN ÇOK ÖNEMLİ GÖSTERGELERİDİR." DEDİ.


Sabancı Holding ve E.ON ortaklığında, elektrik enerjisi sektöründe bütünleşik bir yapıda büyüyerek bölgesel bir güç olmayı hedefleyen Enerjisa, geliştirdiği öncü ve yenilikçi projelerle sektörde fark yaratmaya devam ediyor.

İş Dünyası ve Sürdürülebilir Kalkınma Derneği tarafından düzenlenen ve Türkiye’nin en başarılı kurumlarının sürdürülebilirlik ve inovasyon kategorilerindeki projelerinin değerlendirildiği yarışmada Enerjisa’nin üç projesi finale kalmıştı.

Elektrik dağıtım şebekesindeki riskleri minimize etmeyi amaçlayan ‘Hata İkaz Sistemi’ ile "Sosyal İnovatif Uygulama" ödülü, kullanılmayan elektrik dağıtım ekipmanlarının yeniden kullanılabilir hale gelmesini sağlayan 'Geri Dönüşüm ve Test Merkezi’'projesi ile de "Ekonomik İnovatif Uygulama" ödülünün sahibi Enerjisa oldu.

Enerjisa ekiplerinin kazandığı bu ödüller ile ilgili değerlendirmede bulunan Enerjisa CEO’su Yetik K. Mert "Enerjisa, yenilikçi uygulamalarıyla Türkiye elektrik ve doğal gaz sektörlerinin her anlamda sürdürülebilirliğine katkıda bulunmaya öncelik vermektedir ve bu kapsamda önemli yatırımlar yapmaktadır. Ödül alan iki projemiz de bu alanda öncü yaklaşımımızın ve sürdürülebilir çalışmalara verdiğimiz değerin çok önemli göstergeleridir. Türkiye’nin yenilikçi lider enerji şirketi olma hedefimize giden bu yolda, Enerjisa olarak çalışmalarımıza hız kesmeden devam edeceğiz." dedi.

Bilgi İçin:
Kurumsal İletişim Müdürlüğü

 Tel :  0212 385 8382
 Email :  enerjisa.medya@enerjisa.com
   sosyal.medya@enerjisa.com