×

Daha iyi bir kullanıcı deneyimi için internet tarayıcınızı tam ekran olarak kullanınız.


Medya Merkezi

186’yı Arayın, Tek Numarayla Başkent Edaş’a Ulaşın!

Başkent Elektrik Dağıtım A.Ş., hizmet kalitesini geliştirdiği Alo 186 Çağrı Merkezi ile müşterilerine 7 gün 24 saat hizmet veriyor.

Alo 186 Çağrı Merkezi, Başkent EDAŞ’ın 3.2 milyon müşterisine arıza ve kaçak ihbarlarının alınması, elektrik açma ve kesme konusunda bilgilendirme, borç sorgulama, fatura itirazları, şikayet yönetimi ve bilgi güncelleme gibi konularda hizmet veriyor. Cep telefonlarından ve sabit hatlardan 186 tuşlanarak aranabilen Alo 186, Ankara, Zonguldak, Kastamonu, Bartın, Çankırı, Karabük ve Kırıkkale’den gelen çağrıları yanıtlıyor. Artık tek numara ile tüm merkezlerin sorununa yanıt verebilen Başkent EDAŞ, müşterilerinin çağrılarını merkezi olarak takip edebiliyor.

İnteraktif Sesli Yanıt Sistemi ile müşteriler, ihtiyaçlarıyla ilgili seçimi yaparak, doğrudan ilgili müşteri hizmetleri yetkilisine bağlanabiliyor. Başkent EDAŞ bölgesinde yürütülmekte olan planlı bakım çalışmaları ve/ya anlık oluşan arızalarla ilgili tüm güncel bilgileri öğrenilebiliyor. Geliştirilen telekom hat yapısı sayesinde, hattan düşme ya da müşteri hizmetleri yetkilisine ulaşamama gibi sorunlar yaşanmıyor. Hat kapasitesinin genişletilmesi ile aynı anda 120 aramaya cevap verilirken, çağrılar müşteri temsilcilerine otomatik olarak dağıtılabiliyor.

Modernleştirilen altyapısı sayesinde çağrı merkezinde yapılan görüşmeler müşteri memnuniyeti gözönüne alınarak performans ölçümlemeleri ve analizler yapılarak, raporlanıyor.

Başkent bölgesinde elektrik dağıtım hizmeti ile ilgili tüm soru ve sorunlarınız için ALO186 Çağrı Merkezimize 7 gün 24 saat ulaşabilirsiniz.


Başkent Elektrik Dağıtım A.Ş.
Başkent Elektrik Dağıtım A.Ş., Türkiye’nin en büyük elektrik dağıtım bölgelerinden biri olarak, başta Ankara olmak üzere, Çankırı, Kırıkkale, Karabük, Zonguldak, Kastamonu, Bartın merkezlerinde 3.2 milyon müşteriye hizmet vermektedir.

Türkiye’nin en büyük sanayi ve finans topluluklarından Sabancı Holding ve Avusturya’nın enerji lideri Verbund ortaklığında faaliyetlerini sürdüren Enerjisa Elektrik Dağıtım A.Ş., 28.01.2009 tarihi itibariyle Başkent Elektrik Dağıtım A.Ş.’nin, %100 oranındaki hissenin blok satışıyla, işletme hakkını devralmıştır.

Enerjisa , hizmet kalitesini artırarak, Başkent Elektrik Dağıtım A.Ş.’yi, müşteri memnuniyeti ve operasyonel kalite olarak Avrupa’ya örnek teşkil edecek bir hizmet kuruluşu yapmayı hedeflemektedir.