İşimin Enerjisi

Kojenerasyon

Enerjisa Enerji A.Ş. olarak verimlilik ve tasarrufu her zaman ön planda tutan müşteri odaklı bir anlayışla hareket ediyoruz. Enerjinin tüketildiği yerde üretilmesinin sağlandığı ticari ve teknik faydayı müşterilerimize sunabilmek için kapsamlı bir hizmet gerçekleştiriyoruz.

Kojenerasyon ve Trijenerasyon Nedir?

Yerinde üretim, enerjinin tüketildiği yerde üretilmesini ifade eden bir tesis anlayışıdır. Kojenerasyon, birleşik ısı - güç üretimi anlamına gelirken; Trijenerasyon, birleşik ısı ve güç üretiminde soğutma faydası da sağlar.

Kojenerasyon sistemleri ile elektrik ve ısı aynı yerde üretilir, bu sayede teknik ve ekonomik verimlilik sağlanır. Ayrıca açığa çıkan atık ısı kullanılabilecek duruma getirilebilir ve çeşitli ısıtma ya da buhar ihtiyaçlarının çözümü için kullanılabilir.

Trijenerasyon sistemleri ile elektrik ve ısıya ek olarak soğutmanın da aynı yerde üretilmesi sağlanır. Bu yöntem ile enerji maliyetleri büyük oranda azalır.

imageEnerjisa İle İş Modeli
Her iki ürün için de sunduğumuz uçtan uca hizmette, müşterilerimizin yatırım yükünü hafifletecek finansal çözümlerle birlikte, uzman ekiplerimiz tarafından tasarlanan ve kurulumu hiçbir yatırım ihtiyacı duymaz. Müşterilerimiz, uzman ekiplerimiz tarafından tasarlanan ve kurulumu gerçekleştirilen sistemden sağlayacağı verimlilik sayesinde enerji maliyetlerini büyük oranda düşürür.
Tüm fizibilite, tasarım, satın alma, yatırım, kurulum, işletme ve bakım süreçlerinin Enerjisa olarak tarafımızdan yürütüleceği bir iş modeli sunuyoruz.
Bu iş modelinde yapılan etüt ve fizibilite çalışmaları sonrasında müşterilerimizin ihtiyaçlarını onlara özel olarak tespit edip, gerekli tüm mühendislik çalışmalarını Enerjisa olarak uzman ekiplerimizle gerçekleştiriyoruz.
Teknoloji ve ekipman seçimini üstlenerek, her bir müşterimizin ihtiyacına en uygun kojenerasyon veya trijenerasyon çözümüne ulaşmasını sağlıyoruz.
Bununla birlikte alternatif sözleşme süreleri ve finansman çözümleri sunuyoruz.
Uçtan uca sunduğumuz hizmetler ile müşterilerimizin kendi iş alanlarındaki odağını kaybetmeden ve yatırım yükü hafifletilerek kojenerasyon ve trijenerasyon tesisine sahip olmasını sağlıyoruz.
Uygulama ile Gelen Kazanımlar
  • Sağladığımız hem teknik hem de finansal destek sayesinde, müşterilerin teknik kaynaklarını ve yatırım gücünü kendi iş alanlarına odaklamasına aracı olunur.
  • İhtiyaç ve talebe bağlı sistem tasarımı yapılarak, arz güvenliği sağlanır.
  • Elektrik, ısı ve soğutmanın aynı yerde üretilmesi ile maliyet avantajı elde edilir.
  • Konvansiyonel enerji üretimine göre çok daha verimli olması nedeni ile karbon salınımı azaltılır ve karbon ayak izi düşürülür.
Uygulama ve Hizmet Alanları
Yüksek elektrik, ısıtma ve soğutma tüketimi olan,
Tüketimin dengeli bir şekilde yayıldığı
Yıl içerisinde mevsime bağlı olarak ısıtma ve soğutma tüketimin sürekliliği olan tesislerde maksimum fayda sağlanır.
Apply Now
  • Please enter first and last name.
  • Invalid cell number.
  • Invalid Email Address.
Sent Successfully.
Thanks.
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. AYRINTILARI İNCELEYİN