×

Daha iyi bir kullanıcı deneyimi için internet tarayıcınızı tam ekran olarak kullanınız.


Enerji İzleme

Enerji izleme nedir, nasıl çalışır, faydaları nelerdir, kurulumu nasıl işler, Enerjisa nasıl bir rol üstlenir?

Enerjisa İle Enerji İzleme & Yönetim Platformu

Enerjisa olarak, size özel tasarlanmış, gerçek zamanlı bir enerji izleme ve yönetim platformu sunarak işletmenizdeki enerji maliyetlerinizi azaltıyor ve ekipmanlarınızı çok daha verimli kullanmanızı sağlıyoruz.

İşletmenize özel sunduğumuz bu çözümümüz ile tükettiğiniz enerjiyi kendiniz
yönetebilirsiniz.

Çözüm Bizde, Kontrol Sizde

Enerji İzleme ve Yönetim Platformu sayesinde, bir veya birden çok noktada bulunan işletmelerinizde enerjinizi kendiniz yönetebilirsiniz. Nerede olursanız olun, platform üzerinden tüketimlerinizi cihaz bazında takip edebilir, lokasyonlar arası kıyaslamalı raporlama yapabilir, lokasyona göre özelleştirilebilen tercihlerle enerji giderlerinizin kontrolünü ele alabilirsiniz.

Gerçek Zamanlı Enerji Yönetimiyle Tasarruf

Enerji İzleme ve Yönetim Platformu ile işletmenize ait tüm enerji tüketiminizi tek bir ekran üzerinden izleyip, operasyonel süreçlerinize göre tüketiminizi yöneterek azaltabilir; gereksiz tüketim olan noktaları cihaz bazında tespit ederek tasarruf sağlayabilirsiniz.

İlk Yatırım Finansmanı Bizden

Enerji İzleme ve Yönetimi için ihtiyaç duyacağınız yatırım finansmanı arayışınıza Enerji Performans Modeli ile çözüm sunuyoruz. Nakit akışınızı etkilemeden, birden çok yatırımı aynı anda yapmanıza olanak sağlarken; Enerji Performans Modeli sayesinde tasarrufa endeksli ödeme planları ile finansal ihtiyaçlarınıza göre fırsatlar sunuyoruz. Bir başka deyişle, verimlilik artışı sayesinde elde edeceğiniz tasarrufu baz alarak oluşturduğumuz iş modelimizle, ödemelerinizi gerçekleşen tasarruf üzerinden yapabilmenizi sağlıyoruz.

Enerjide 360 Derece Çözüm Ortağı

Enerjisa olarak, ihtiyaçlarınızın hepsini tek bir çatı altında topluyor ve size enerjideki farklı ihtiyaçlarınızı kapsayan 360 derece çözüm ortağı oluyoruz.

İşletmenize yapacağımız keşif ziyaretiyle birlikte başlayan süreçte ihtiyaçlarınızı analiz ediyor, size özel olarak geliştirdiğimiz enerji tasarrufu odaklı platformumuz için gerekli olan ekipman ve yazılımı sağlıyor, kurulum ve devreye alma süreçlerini yürüterek platformla ilgili vereceğimiz eğitim dahil tüm süreci baştan sona yönetiyoruz. Gerek ekipmanlar gerek yazılım için periyodik bakım ve onarım hizmeti sunuyor, sözleşme süreci boyunca yanınızda oluyoruz.

Enerji İzleme & Yönetim Platformu Nedir?

İşletmenizde enerji verimliliğini artırmak için enerji tüketiminizi ölçmek, ölçtüğünüz verileri analiz etmek ve analiz sonuçlarına göre enerji verimliliğine yönelik önlemler almanız gerekmektedir.

Enerji İzleme & Yönetim Platformu’na yatırım yaparak, nesnelerin interneti (IoT) altyapısı ile enerji üretiminden tüketimine kadar tüm aşamalarda işletmenizi gerçek zamanlı izlerken; gelişmiş yapay zeka yöntemleriyle verinizi bilgiye dönüştüren platformumuzun size yol göstermesine fırsat verin.

Enerji İzleme ve Yönetim Platformunda

 • Enerji kalitesinin incelenmesi

 • Reaktif enerji takibi

 • Hava kalitesinin takibi ve kayıt altında tutulması

 • Enerji tüketiminin anlık ve geçmişe yönelik trendinin analiz edilmesi

 • Arıza bildirimi

 • Alarm oluşturma

 • Raporlama ve benzeri birçok fonksiyonda çözümler sunmaktadır.

Platformda hangi ürün ve hizmetler var?

02

İç Hava Kalitesi Takibi

Sıcaklık, nem, basınç, CO2 vb. değerlerin ölçüm ve
takibi

04

İklimlendirme

Isıtma, soğutma, havalandırma vb. tüketim noktalarının fonksiyonlarının uzaktan yönetilmesi

01

İzleme Modülü

Tüm tesis ve alt tüketim noktaları olmak üzere enerji tüketimlerinin izlenmesi

03

Reaktif Enerji Takibi

Reaktif enerji oranı takibi

05

Anlık ve Peridoyik Raporlama

Anlık veya periyodik detaylı raporlar

Enerji İzleme & Yönetim Platformu Nasıl Kurulur?

 • İşletmenin enerji tüketim noktalarına göre mevcut altyapısı analiz edilir.
  1
 • Enerji izleme ve yönetimi ile bu altyapıya uygun bir sistem tanımlanır.
  2
 • Bu sisteme göre sağlanacak enerji tasarrufu ve yatırım maliyeti belirlenerek işletmeye bir Enerji Performans Sözleşmesi teklifi iletilir.
  3
 • Teklifin kabul edilmesinin ardından tesise enerji izleme ve yönetimi platformu için gerekli olan ekipmanların montajı yapılır.
  4
 • Montaj sonrası donanım ve yazılımın haberleştirilmesi ile sistem devreye alınır ve işletmeye ilgili sistemin kullanımı ile ilgili eğitim verilir.
  5
 • Enerji Performans Sözleşmesi süresince sistemin bakım ve periyodik güncellemeleri yapılarak sorunsuz bir şekilde devamlılığı sağlanır.
  6

Enerji Performans Modeli Nedir?

Enerji Performans Modeli (EPM), proje uygulaması sonrasında sağlanacak enerji tasarrufuna dayanan bir sözleşmedir. Enerji Performansı Sözleşmesi, Enerji İzleme & Yönetim Platformu ile elde edeceğiniz tasarruf miktarını öngörür ve bu öngörü üzerinden ödeme planı çıkartır.

EPM ile imzalanan kontrat, elde edilen enerji tasarrufuna ve dolayısıyla performansa doğrudan bağlıdır. EPM ile sözleşme süresince Enerji İzleme & Yönetim Platformu’nun ön gördüğü enerji tasarrufu oranına bağlı olarak Enerjisa’ya aylık ödemeleriniz belirlenir. Şirketimiz, sözleşme süresince operasyonların sorumluluğunu üstlenir.

Ürün Broşürü

Enerji İzleme Platformu hakkında bilgi alabileceğiniz broşürümüzü incelemek için tıklayabilirsiniz.

Sizi Arayalım

Talebiniz alınmıştır. En kısa sürede sizinle iletişime geçeceğiz.
Teşekkürler.