×

Daha iyi bir kullanıcı deneyimi için internet tarayıcınızı tam ekran olarak kullanınız.


Enerjisa Enerji A.Ş. Üst Yönetimi
MURAT PINAR - CEO

Murat Pınar Karadeniz Teknik Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmuş ve MBA diplomasını London School of Commerce & University of Wales’ten almıştır.

Profesyonel kariyerine 1998 yılında Siemens’te başlamış olan Pınar, 2005’ten 2010 yılına kadar Nokia NSN’de 13 farklı ülkede sorumlu Saha Operasyon Müdürlüğü ve Telekomünikasyon, Fiber Optik, Altyapı, İnşaat ve Entegrasyon süreçlerinde program yöneticiliği görevlerini üstlenmiştir. Murat Pınar, 2010 yılında Enerjisa bünyesine dahil olmuş ve 2015 yılına kadar 14 il 9 milyon müşteri ve 21 milyon kişiye elektrik dağıtım hizmeti veren Enerjisa dağıtım bölgeleri Başkent, AYEDAŞ ve Toroslar organizasyonlarında çeşitli üst yönetici rollerinde bulunmuştur. Özellikle operasyonel mükemmellik çalışmalarının yürütülmesi, iş modellerinin olgunlaştırılması, sektör dinamiklerinin gelişiminde rol alınması ve yatırım programlarının oluşturulması sorumluluklarını üstlenerek Enerjisa dağıtım şirketlerinin entegrasyon, büyüme ve ilerlemesi süreçlerine büyük katkısı olmuştur.

Pınar, 2015 yılında Enerjisa dağıtım şirketleri Genel Müdürü, 2016 yılında ise Enerjisa Enerji Dağıtım İş Birimi Başkanı olarak atanmıştır. 1 Kasım 2019 tarihinden itibaren Enerjisa Enerji CEO’su olarak görevine devam etmektedir. ELDER (Elektrik Dağıtım Hizmetleri Derneği) Yönetim Kurulu Üyesi olan Murat Pınar, ayrıca Emobilite Operatörleri Derneği Başkanlığı ve EUROGIA Başkanlığı görevlerini yürütmektedir.

DR.PHILIPP ULBRICH - CFO

Dr. Philipp Ulbrich, Eichstätt-Ingolstadt Üniversitesi'nde İşletme alanında yüksek lisans, Muhasebe / Finansal Kontrol alanında doktora eğitimini tamamlamıştır.

2006'dan beri E.ON'da, aralarında farklı uluslararası pozisyonlar olmak üzere, 2009-2013 yılları arasında Fransa operasyonları için Finans Başkanlığı, 2016-2019 yılları arasında Küresel Girişim Başkanlığı, grup çapında Çalışma Sermaye Optimizasyonu Programı Liderliği (2014-2015) ve 2019'un sonlarından 2021 başlarına kadar ERP S4HANA Dönüşüm Liderliği görevlerini yürütmüştür.

Haziran 2023'te Enerjisa Enerji'ye CFO olarak katılmadan önceki en son pozisyonunda, iki yıl boyunca E.ON'un finansal dijital faaliyetlerinden sorumluydu.

OĞUZHAN ÖZSÜREKCİ - DAĞITIM İŞ BİRİMİ BAŞKANI (GM)

Oğuzhan Özsürekçi Orta Doğu Teknik Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği bölümünde lisans, Gazi Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği bölümünde yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır.

Çalışma hayatına 2002 yılında Barmek Holding’te başlayan Oğuzhan Özsürekçi, 2003 senesinde mühendis olarak Başkent Elektrik Dağıtım A.Ş.’ye katılmıştır. 2003 – 2013 yılları arasında Başkent Elektrik Dağıtım A.Ş.’de birçok yöneticilik pozisyonlarında görev almıştır. 2013-2019 yılları arasında sırasıyla Müşteri Operasyonları Direktörlüğü ve Saha Operasyonları Direktörlüğü görevini üstlenmiş olup, Kasım 2019 tarihinden itibaren Enerjisa Dağıtım Şirketleri Saha Operasyonları Grup Direktörü olarak görev almıştır.

Özsürekci, 2022 yılından itibaren üstlendiği Enerjisa Enerji Dağıtım İş Birimi Genel Müdürlüğü görevinde; 14 farklı ilde, 21 Milyondan fazla kişiye kaliteli ve kesintisiz enerji sunmayı hedefleyen 11 bin kişiden oluşan ekibe liderlik etmektedir.

ERSİN ESENTÜRK - PERAKENDE İŞ BİRİMİ BAŞKANI (GM)

Ersin Esentürk, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Metalurji ve Malzeme Mühendisliği ve Indiana Üniversity of Pennsylvania İşletme Yüksek Lisans programında eğitimini tamamlamıştır.

2020 yılından itibaren Enerjisa Perakende Satış Şirketleri Genel Müdürü görevini yürütmekte olan Ersin Esentürk, kariyerine 2000 yılında Dışbank'ta başlamış, Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş. ve General Motor - Opel şirketlerinde satış ve iş geliştirme alanında çeşitli rollerde yer almıştır. 2009 senesi itibarıyla Enerjisa ailesine katılmış ve Genel Müdürlük rolüne kadar bireysel ve kurumsal kanallardaki satış fonksiyonlarına liderlik ederek, Perakende iş birimi fonksiyonunda yaptığı çalışmalarla müşteri deneyimi ve sektörün gelişimi için önemli katkılarda bulunmuştur. Enerjisa bünyesinde 14 ilde 9 milyon müşteriye ulaşan bir elektrik satış operasyonunu yönetmesinin yanı sıra yenilenebilir enerji ve enerji verimliliği alanındaki yatırımların oluşması ve sürdürülmesinde büyük rol oynamıştır.

Sn. Esentürk, bilim ve teknoloji alanında fırsat eşitliğini sağlayarak sürdürülebilir kalkınmaya önemli katkılarda bulunan Teknolojide Kadın Derneği’nde yönetim kurulu üyesi olarak görev almaktadır. Sürdürülebilir kalkınma ve fırsat eşitliğine katkıda bulunacak önemli projelere liderlik etmektedir.

MEHMET FIRAT - BT VE DİJİTAL İŞ YÖNETİMİ BÖLÜM BAŞKANI

2001 yılında ODTÜ-Matematik bölümünden mezun olan, 2002 yılında İngiltere’de Bilişim Sistemleri Yönetimi lisansüstü programını bitiren Mehmet Fırat, 2019 yılında Oxford Üniversitesi Yapay Zeka Programını ardından 2023 yılında Northwestern Üniversitesi “Chief Digital Officer” programını tamamlamıştır.

İş hayatına Havelsan’da başlayan Fırat, SAP projelerinde danışman, proje yöneticisi ve program yöneticisi rollerinde çalışmıştır.

2009 yılında Başkent Elektrik Dağıtım Şirketinde Proje Yöneticisi olarak göreve başlayan Fırat, 2011 yılından sonra Enerjisa’da sırasıyla Bilgi Teknolojileri Müdürü, Proje Yönetim Ofisi Grup Müdürü, Bilgi Sistemleri Direktörü olarak çalışmış, son 4 yıldır ise Bilgi Teknolojileri ve Dijital İş Yönetimi Başkanı olarak görev almaktadır.

Mevcut icra görevlerine ek olarak yönetim kurullarında da faaliyet gösteren Mehmet Fırat, Sabancı iştiraklerinden yapay zekâ üzerine çalışan Zack AI’In Yönetim Kurulu Başkan Vekili, aynı zamanda elektrikli araçlar şarj istasyonu ağı Eşarj şirketinin de yönetim kurulu üyesidir. Ek olarak 2023 yılından itibaren Teknosa yönetim kurulu üyesi olarak atanmıştır.

Öte yandan teknoloji ve enerji dünyasının kesiştiği derneklerde aktif rol alan Fırat, Blockchain Türkiye’de Yürütme Kurulu Üyeliği ve Enerji Çalışma Grubu Başkanlığı, Yapay Zekâ ve Teknoloji Derneği’nde Kurucu Üye ve Enerji Çalışma Grubu Başkanlığı, Enerjide Dijitalleşme Derneği’nde ise Yönetim Kurulu Üyeliği görevini yürütmektedir.

EBRU TAŞCIOĞLU - SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK VE KURUMSAL YETKİNLİKLER BÖLÜM BAŞKANI

Ebru Taşcıoğlu, lisans eğitimini Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi’nde tamamlamıştır. Profesyonel hayatına 1999 yılında Metiş Holding’te başlamış, Barmek Holding, ICC International gibi firmalarda birbirinden farklı insan kaynakları pozisyonlarında görev yapmıştır. 2010 yılında Enerjisa bünyesine katılan Taşcıoğlu, Enerjisa Dağıtım ve Enerjisa Perakende Satış Şirketlerinde çalışma ilişkileri ve insan kaynakları alanlarında yöneticilik yapmıştır. Taşcıoğlu, şu andaki görevine atanmadan önce Enerjisa Perakende Şirketlerinde daha sonra Enerjisa Dağıtım Şirketlerinde İnsan Kaynakları ve İdari İşler Direktörlüğü görevini sürdürmüştür. Eylül 2021 tarihinden itibaren ise sürdürülebilirlik, iletişim, müşteri ilişkileri ve İş Sağlığı, Güvenliği ve Çevre faaliyet ve raporlamalarından sorumlu olacak şekilde Sürdürülebilirlik ve Kurumsal Yetkinlikler Bölüm Başkanı olarak çalışmaya devam etmektedir. Aynı zamanda 2022 yılından bu yana Sürdürülebilirlik İcra Komitesi ile Çeşitlilik, Eşitlik ve Kapsayıcılık Komitesi Başkanlıklarını yürütmekte olup Enerjisa’nın Çeşitlilik ve Kapsayıcılık (Diversity and Inclusion Officer) sorumlusudur.

YAKUP AYDİLEK - İNSAN VE KÜLTÜR BÖLÜM BAŞKANI

Yakup Aydilek, ODTÜ İşletme bölümünden 2005 yılında mezun olmuş ve halen Pantheon-Sorbonne Üniversitesi’nde yüksek lisans eğitimine devam etmektedir.

Kariyerine 2005 yılında Deloitte başlayan Aydilek, 2005 – 2009 yılları arasında Deloitte Kıdemli Denetçi olarak, 2009 – 2010 yılları arasında CAF’de Finansal Kontrolör olarak görev almıştır.

Yakup Aydilek, 2010 yılında Enerjisa Enerji ailesine katılarak, Enerjisa Enerji’nin özelleştirme süreçlerinde, yeni elektrik dağıtım bölgelerinin devralınması, sistem geçişleri gibi kritik projelerde ve şirketin operasyonel mükemmellik çalışmalarında rol oynamıştır. 18 yıllık iş hayatının 13 yılını Enerjisa Enerji’de geçiren Yakup Aydilek, Perakende iş birimi kapsamında farklı fonksiyonlara ve ekiplere liderlik görevini üstlenmiştir.

Aydilek, 2021 itibarıyla İnsan ve Kültür Bölüm Başkanı olarak atanmıştır.

GYİAD (Genç Yönetici ve İş İnsanları Derneği) Yönetim Kurulu Üyesi olan Yakup Aydilek, dernek bünyesinde Dijital Çalışma Grubu Eş Başkanı olarak sektörün ve toplumun gelişimi için öncü politikalar ve stratejiler üzerine çalışmaktadır.