×

Daha iyi bir kullanıcı deneyimi için internet tarayıcınızı tam ekran olarak kullanınız.


Müşteri İşlemleri

Kademeli Tarife

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’nun 28.02.2022 Tarih ve 10820 sayılı Kararı ile 01.03.2022 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere; Kamu ve Özel Hizmetler Sektörü İle Diğer abone grubunda Kademeli Tarife eklenmiş ve 01 Ocak 2022 itibarıyla tüm Mesken Tek Zamanlı Alçak Gerilim aboneliklerinde yürürlüğe alınan Kademeli Tarife uygulaması için geçerli olan günlük ortalama tüketim limiti, 01 Mart 2022 tarihi itibarıyla 8 kWh’a çıkarılmıştır.

"Kademeli Tarife" hakkındaki detaylı bilgilere aşağıdaki videomuzu izleyerek ulaşabilirsiniz.


 

Abonelerin tüketim miktarları baz alınarak hesaplama yapılan bu tarifede, Mesken Alçak Gerilim Tek Zamanlı abone grubunun 8 kWh’a kadar olan günlük ortalama tüketimleri ile Kamu ve Özel Hizmetler Sektörü İle Diğer Alçak Gerilim Tek zamanlı abone grubunun 30 kwh’a kadar olan günlük ortalama tüketimleri Düşük Tüketimli Kademe Tarifesi’nden, bu limitlerin üzerinde kalan tüketimler ise Yüksek Tüketimli Kademe Tarifesi’nden hesaplanarak faturalandırılmaktadır.

Mesken grubu müşterileri için limit değişikliği 01 Mart 2022 tarihinden itibaren oluşturulacak faturalarda uygulanacak olup, 01 Mart 2022 öncesinde oluşturulan faturalara yönelik herhangi bir düzeltme veya iade uygulanmayacaktır.

Yürürlükte olan güncel Ulusal Tarife tablolarına ulaşmak için tıklayınız.

Kademeli Tarife ile ilgili sorularınız için, Sıkça Sorulan Sorular sayfamızı ziyaret edebilir veya 444 4 372 numaralı Enerjisa Çağrı Merkezimiz aracılığıyla detaylı bilgi alabilirsiniz. Dilerseniz, Enerjisa Mobil Uygulaması üzerinden de bu bilgilere kolayca ulaşabilirsiniz.