×

Daha iyi bir kullanıcı deneyimi için internet tarayıcınızı tam ekran olarak kullanınız.


Sürdürülebilirlik

Sosyal Sorumluluk

Enerjisa Enerji olarak sorumlu kamu hizmeti sağlama sorumluluğu ile hareket ediyoruz. İşimizin özünde topluma en iyi hizmeti sunmayı amaçlıyoruz. Ek olarak, Çevresel, Sosyal ve Yönetişim (ÇSY) performansımızı geliştirmek üzere sosyal sorumluluk çalışmalarımızla da toplumsal değer yaratmaya büyük önem veriyoruz. Gerek çalışanlarımızın gönüllülük faaliyetleriyle, gerekse doğrudan finansal destek sağlayarak sosyal sorumluluklarımızı yerine getiriyoruz.

GÖNÜLLÜ KATILIMLAR

Enerjimi Koruyorum: Enerjisa olarak topluma değer katacak ve geleceğimizin elçileri olan çocuklara ve halka enerji tasarrufu konusunda bilinçli farkındalık geliştirecek çalışmalara değer veriyoruz. Bu doğrultuda, enerji tasarrufu farkındalığı yaratmak adına 2010 yılında T.C. Milli Eğitim Bakanlığı’yla bir protokol imzalayarak Enerjimi Koruyorum isimli sosyal sorumluluk projesini başlattık. 2019 yılında, proje kapsamında 6.100 çocuğa enerji verimliliği eğitimi verdik. Proje başlangıcından bugüne kadar 14 ilde, 580 okuldan toplamda 250 binden fazla öğrenciye eğitim verdik ve projede bugüne kadar 380 enerjik Enerjisa Enerji çalışanı gönüllü olarak rol aldı.


Mesleki Eğitim İş Birliği Protokolü: 2017 yılı sonunda T.C. Milli Eğitim Bakanlığı ile yapılan protokol çerçevesinde 1.000’den fazla meslek lisesi ve üniversite öğrencisine hem Enerjisa Enerji Teknik ve Mobil Eğitim merkezlerinde, hem de Mobil Eğitim Merkezi’nde ağırlayarak temel sektörel eğitimler verdik.

FİNANSAL DESTEK

Bağışlar: Topluma bağışlarımızla destek olmaya devam ediyoruz. Her yıl, topluma sosyal ve kültürel açıdan katkıda bulunarak, Sabancı Grubu’nun sektörel ve ekonomik gücüne ortak olan Sabancı Vakfı’na bağışta bulunuyoruz. 2019 yılında, Sabancı Vakfı’na çoğunluğu Türkiye’deki eğitim ve kültür projelerinde kullanılmak üzere 10.441.985 TL bağışta bulunduk.

Sponsorluklar: Bağışların yanı sıra, sektörde dijitalleşme, yenilik ve enerji verimliliği gibi çeşitli konularda fikirlerini paylaşmak üzere Türkiye’deki ve dünyanın dört bir yanındaki paydaşları birleştiren ve değer yaratan projelere de sponsor oluyoruz. 2019 yılında, bu kapsamdaki desteklerimiz 1 milyon TL’ye yaklaştı. Ayrıca Türkiye Enerji ve Doğal Kaynaklar Zirvesi, Türkiye Enerji Zirvesi ve Financial Times Dijital Enerji Zirvesi’ne de sponsor olduk.
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. AYRINTILARI İNCELEYİN