×

Daha iyi bir kullanıcı deneyimi için internet tarayıcınızı tam ekran olarak kullanınız.


Sürdürülebilirlik

Enerjisa Hakkında

Türkiye’nin lider elektrik dağıtım ve perakende satış şirketi olarak, 10 binden fazla çalışanımız ile üç faaliyet bölgesinde yer alan 14 ilde 10,1 milyona yakın müşteriye ulaşarak, 21,6 milyon kişiye hizmet sağlıyoruz. 1996 yılından bu yana şebeke yatırımlarımız, yenilikçi ve fark yaratan uygulamalarımız, verimlilik ve sürdürülebilirlik odaklı iş modelimiz sayesinde, Türkiye’nin gelişen elektrik piyasasındaki lider oyuncular arasında yer almaktayız.

2018 yılındaki başarılı halka arzımızı takiben, uzun vadeli değer yaratacak ekonomik, çevresel ve sosyal faktörler ile ilgili stratejik ve bütünsel bir yaklaşım geliştirmek üzere Kurumsal Sürdürülebilirlik konusuna odaklandık. Haziran 2018’den beri FTSE All-World Endeksine, Kasım 2018’den beri ise de MSCI Small Cap Endeksine dâhiliz. Borsa İstanbul’da işlem gören ve kurumsal sürdürülebilirlik alanında en iyi performans gösteren şirketlerin yer aldığı BİST Sürdürülebilirlik Endeksine 2019 yılında dâhil olduk. 2020 yılında 10 üzerinden 9,46 puan ile en yüksek kurumsal yönetim derecelendirme notuna sahip şirketlerden biri olarak, BİST Kurumsal Yönetim Endeksindeki yerimizi koruduk.

2019 yılından bu yana dünyanın en büyük gönüllü kurumsal sürdürülebilirlik inisiyatifi olan Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesinin (UN Global Compact) ve yine Birleşmiş Milletler Kadının Güçlenmesi İlkelerinin (WEPs) imzacısıyız. 2021 yılında, yüksek etik standartlara bağlı kalma kararlılığımızı göstermek için Uluslararası Şeffaflık Örgütünün (Transparency International) ilkelerine uyum taahhüdünde bulunduk.