×

Daha iyi bir kullanıcı deneyimi için internet tarayıcınızı tam ekran olarak kullanınız.


Sürdürülebilirlik

Sosyal Sorumluluk

Topluma değer katmayı ve ilerlemeye katkıda bulunmayı amaçlıyoruz. Çalışanlarımızın gönüllü katılımları ve sosyal toplum kuruluşlarına yaptığımız doğrudan finansal desteklerle sosyal sorumluluk projeleri gerçekleştiriyoruz. Sosyal etkimizi dikkate alıyor, toplum güvenliği, çeşitlilik ve enerji verimliliği ile ilgili eğitimlerle farkındalık artırmak üzere aksiyon alıyoruz.


 

KURUMSAL SOSYAL SORUMLULUK PROJELERİ

Enerjimi Koruyorum: Enerji kullanımında davranışsal değişiklikler enerji sektörünün bütünsel dönüşümü ve karbon emisyonlarındaki azalmayı hızlandırmak için temel unsurlar arasındadır. Tüketicilerin enerjiyi nasıl kullandığı ile ilgili günlük seçimlerini değiştirmek için eğitim ve bilinçlendirme kampanyalarına artan bir şekilde ihtiyaç duyulmaktadır. Enerji sağlayan bir şirket olarak, toplumun enerjiyi verimli kullanmasını hedeflemekteyiz ve bunun da çocuklara eğitim vermekle başlayabileceğine inanıyoruz. 2010 yılından bu yana Enerjimi Koruyorum projesi çocuklarda enerji verimliliği konusunda farkındalık oluşturmaktadır. 7 ila 10 yaşları arasındaki çocuklara enerji verimliliği eğitimi veriyoruz. Bu kapsamda projeye 420 enerjik çalışanımız katılmış ve 14 ilde, 650 okuldan 300.000’den fazla öğrenciye eğitim verilmiştir.

2020 yılında Türkiye çapında 7-13 yaş arası yaklaşık 1.000 çocuk ile enerji tasarrufu farkındalığını ve davranışsal duyarlılıklarını ölçmek amacıyla araştırma gerçekleştirilmiş ve araştırmanın sonucunda çocuklarımızın %51’inin enerji tasarrufu hakkında çok az bilgi sahibi olduğunu gösteren verilere ulaşılmıştır. Bu verilerden hareketle pandemi sebebi ile 2020 yılında ülke genelinde daha fazla öğrenciye ulaşmak için projeye dijital kanalların kullanımı entegre edilmiştir. Proje internet sitesi ve güncellenmiş mobil uygulama üzerinden çocuklar, enerji verimliliği oyununu oynayabilmekte, dünyanın enerji kaynaklarıyla ilgili bilgi edinirken keyifli bir şekilde kısıtlı kaynakları nasıl koruyabileceklerini öğrenmektedirler. Yeni ara yüzü sayesinde gün içinde en fazla bir saat oyun oynayabilmeye izin veren uygulama ile çocuklar yeni bir şehir inşa ederken her adımda enerji tasarrufu sağlayacak yöntemleri öğrenmektedirler. Dijital uygulama 2020 yılında yaklaşık 6 milyon etkileşim almıştır.