Enerjisa'da Kariyer
MENU

Enerjisa'da Kariyer

Enerjisa'da İşe Alım
 • Enerjisa olarak ‘en yetkin insan kaynağıyla çalışma’ stratejimiz ve  fırsat eşitliği ilkemiz çerçevesinde işe alımlarımızda, gerekli yetkinlikler ve teknik bilgilerin yanı sıra, işin niteliklerine ve kurum kültürüne uygun özelliklere sahip kişilerin seçimini sağlamaya özen gösteririz.

  Çünkü büyük Enerjisa takımına katılan arkadaşlarımızın, Enerjisa değerleriyle örtüşen kişisel özelliklere sahip olması bizler için pozisyonun gerektirdiği teknik ve davranışsal yeterlilik kadar önemli.

  İşe alım sürecinde  mesleki deneyimin yanısıra  yetkinlik kriterine ayrıca odaklanırız. Bu süreçte kişilik envanteri, yetkinlik bazlı mülakat, yabancı dil sınavı, vaka çalışması sunumu, değerlendirme merkezi uygulamaları gibi çeşitli araçlardan yararlanırız.

  Açık pozisyonlarımızı Kariyernet ve Linkedin’den takip edebilirsiniz.

   

Enerjisa'da Staj
 • Her yıl çok sayıda öğrenci Enerjisa dünyasıyla tanışıyor; enerji sektörünü ve kurumsal hayatı tanıma şansı elde ediyor. Sen de ileride bu dünyanın bir parçası olmak istersen, staj başvuruları için bizi Kariyer.net’ten ve sosyal medyadan takip edebilirsin.

  ORHAN YILMAZER, Dağıtık Üretim Grup Müdürlüğü 2015 Yaz Stajyeri

  “ Enerjisa'da yaptığım staj sayesinde Türkiye'deki enerji sektörü ve özellikle yenilenebilir enerji alanında bilgi sahibi oldum. Aynı zamanda kurumsal bir şirketteki çalışma koşullarını ve iş atmosferini görmem de tecrübe açısından bana çok katkı sağladı.”

   

   

   

  MERT KETENCİ, İş Mükemmelliği Süreç Müdürlüğü 2015 Yaz Stajyeri

  “Enerjisa’daki staj deneyimim bana sıcak ve samimi bir ortamda kendimi geliştirme fırsatı verdi. Bir stajyer için en önemli iki unsur, staj süresi boyunca deneyim kazanmak ve firmaya ufak da olsa bir şeyler verebildiğini görmektir. Enerjisa’ya stajyerlerine değer verdiği ve böyle bir deneyim sunduğu için içtenlikle teşekkür ederim.”

   

   

   EDA NUR GÜLER, Bilgi Sistemleri Müdürlüğü 2015 Yaz Stajyeri

  “Enerjisa’da yaptığım staj boyunca gerçek iş hayatının nasıl olduğunu deneyimleme fırsatı buldum. Öğrendiğim teknik bilgilerin yanı sıra Enerjisa’nın çalışanlarına gösterdiği değer ve çalışanların birbirileri ile sıcak tutumu beni çok etkiledi. Böylesine büyük ve köklü bir şirkette staj yapma fırsatı bulduğum için kendimi ayrıca şanslı hissediyorum. Teşekkürler Enerjisa”

Enerjisa'da Kariyer Yolculuğu
 • En iyi insan kaynağı ile çalışma stratejimiz doğrultusunda, Enerjisalılar'a kariyer yolculuklarında çeşitli fırsatlar sunarak; hem kendileri için hem de Enerjisa ve Türkiye için değer yaratmalarını amaçlıyoruz.

   

  • Rota

  ROTA Kariyer Planlama programımız kapsamında hem çalışanlarımızın kariyer beklentilerini, hem de organizasyonumuzun ihtiyaç ve beklentilerini göz önünde bulundurur, bu nedenle çalışanlarımıza idari yol ve profesyonel yol olarak iki farklı kariyer yolu sunarız.

  Enerjisa çalışanları  profesyonel yolda ilerleyerek süreç yönetimi kapsamında uzmanlığını geliştirebilir ve süreçleri yöneterek iş sonuçlarına etki ederken, idari yolda kendisine bağlı ekipler aracılığıyla iş sonuçlarına etki ederler.

  ROTA dahilinde çalışanlarımız, bir üst seviyeye aday olabildikleri gibi aynı zamanda kariyer yolları arasında karşılıklı geçişe izin veren bir sisteme dahil edilirler.

   

  • Gelişim Programları

  Enerjisalılar, kariyer yolculukları boyunca ihtiyaçlarına ve rollerine uygun çeşitli gelişim programlarına dahil olarak, mesleki ve profesyonel gelişim fırsatları elde ederler.

  Enerjisa'nın farklı çalışan profillerini göz önünde bulundurarak dizayn edilen gelişim programlarını incelemek için burayı tıklayın. 

   

  • Mobilite

  Enerjisa Türkiye'de geniş bir coğrafyada enerjinin üretim, dağıtım, perakende ve toptan satış gibi farklı alanların faaliyet gösterir. Bununla birlikte enerji devi E.ON ile ortaklık yapısı sayesinde çalışanlarımız, enerji değer zincirinin bir çok farklı halkasında, birçok lokasyonda ve çeşitlilik içeren bir çalışma ortamında görev alma ve gelişme imkanı bulabilirler.

   

  • Toplam Ödül Yönetimi

  Toplam Ödül Yönetimi stratejimiz gereği, rekabetçi bir yaklaşım doğrultusunda yüksek performansı, çalışanlarımızın  işe katkısını ve yetkinliklerini ödüllendiririz.

Enerjisa'da Ödül Yönetimi
 • Enerjisa olarak Ödül Yönetimi Stratejimiz;

  • Adil,
  • Şeffaf,
  • Esnek,
  • Rekabetçi bir yaklaşım doğrultusunda yüksek performansı, çalışanlarımızın  işe katkısını ve yetkinliklerini ödüllendirmek üzerine kuruludur.

  Hedefimiz; Enerjisa’nın büyüme stratejisine katkıda bulunacak, çalışanlarımız ve aileleri için maddi ve sosyal güvence sağlayacak, yüksek performansı ve başarıyı ayrıştıracak Ücret ve Yan Hak uygulamaları ile çalışanlarımızı desteklemektir.

  Enerjisa’da yapılan tüm işlerin büyüklükleri Sabancı İş Ailesi modeli kullanılarak ölçülür. Ölçülen iş büyüklükleri kademeler bazında sıralanır ve ücret politikaları belirlenir.

  Her yıl çeşitli ücret araştırmalarına katılarak ücret ve yan haklar stratejileri gözden geçirilir. Ücret artışları, makroekonomik göstergeler, piyasa ve iç denge analizleri, bireysel performans sonuçları doğrultusunda yılda 1 kez yapılır.