Sürdürülebilirlik | Enerjik Gönüller
MENU

Sürdürülebilirlik | Enerjik Gönüller

 •  Toplumda sürdürülebilir değer yaratmak için eğitim, çevre ve enerji alanlarında hayata geçirdiğimiz sosyal sorumluluk çalışmalarımıza çalışanlarımızı da dahil ediyoruz.

  Enerjik Gönüller platformu ile hayata geçirdiğimiz bu projelerde gönüllü Enerjisalılarla çalışıyor, onların katkıları ile KSS çalışmalarımızı daha da zenginleştiriyoruz.

   

  Bugüne kadar Enerjik Gönüllerimiz ile gerçekleştirdiğimiz önemli çalışmalardan bazıları:

   

  • ‘Dünyanın Enerjisini Ben Koruyorum!’ sloganıyla ilköğretim çağındaki çocuklar için 2010 yılından itibaren hayata geçirdiğimiz ‘Enerji Verimliliği Eğitimleri’ sosyal sorumluluk projemizde bu sene Enerjik Gönüller sahneye çıkıyor. Oyunculuk eğitimi gören gönüllülerimiz, enerji verimliliği üzerine mesajlar içeren tiyatro gösterisini bu sene çalışanlarımızın çocuklarına bizzat kendileri sergiliyor. 

   

  • Enerjik Gönüllerimiz, Eli Ekrem ve onun gibi ilik bağışı
    bekleyen binlerce hasta için kolları sıvadı ve Kızılay’ın Türkök projesine destek kampanyası başlattı. Adana, Ankara ve İstanbul ofislerimizde yürütülen çalışma, Enerjisalılar tarafından büyük ilgiyle karşılandı.

   

  • Enerjisalılar, Babalar Günü’nde kadına yönelik şiddete hayır diyerek Özgecan’ın babası Mehmet Aslan’ın aynı umutlarla kurmak istediği Özgecan Aslan Biliçlendirme, Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi için bağış kampanyası başlattı. Enerjik Gönüllerin de desteğiyle, merkeze önemli miktarda bağış sağlandı.

   

  • 2015 yılında başlattığımız ‘Enerjinle Kitabın Sesi Ol’ projemiz ile Enerjik Gönüller görme engelliler için kitap okuyor. Getem iş birliği ile yürütülen projede, kitaplar ses kaydı alınarak okunuyor ve görme engelli insanlara okumaları için ulaştırılıyor.

   

  • Çalışanlarımızın gönüllü desteği ile yenilediğimiz okullardaki öğrencilerin daha uygun şartlarda eğitim almalarını sağlıyor, onların okul ihtiyaçlarına destek olmaya çalışıyoruz. Bugüne kadar yenilenen okullarımızda toplam 13.000 öğrenciye kırtasiye malzemeleri ile dolu okul çantaları ulaştırdık.

   

  • 'Enerjik Gönüller' platformu ile yenilediğimiz okullara 500’e yakın kitap toplayarak kütüphaneler kurduk.

   

   

  • Çocuklarımız için adanmış en anlamlı günde, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda Enerjik Gönüllerimiz bir oldu. Kutular dolusu oyuncağı hasta çocuklarımızı mutlu etmek için topladık.

   

  • Sürdürülebilir yaban hayatının devamı amacıyla kekliklerin doğaya salınması projesine destek veriyoruz. Doğal hayatın korunmasına yönelik yürüttüğümüz bu çalışmada, Enerjik Gönüllerimizin desteğiyle 5 yılda 5 bin kekliği doğaya kavuşturduk.

   

  • Hayatın devamlılığı, doğal kaynaklarımızın sürekliliğini sağlamaya bağlı. Bu bilinçle, yılda 2 kere düzenlediğimiz Geleneksel Enerjisa Fidan Dikim Günleri’nde her sene binlerce fidan dikiyoruz. Paydaşlarımız ve Enerjik Gönüllerimizin katılımı ile bugüne kadar 30.000’i aşkını fidanı doğaya kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

   

  • Kış aylarında -30 derece soğukların yaşandığı Muş’ta, çocuklarımız üşümesin, eğitimlerine sağlıkla devam edebilsinler diye, Enerjik Gönüllerimiz kışlık kıyafetler topladı. Toplanan yeni kışlık kıyafetleri 200'ün üzerinde ilkokul öğrencisine karne gününde hediye olarak verdik.