Basın Bültenleri
MENU

Enerjisa, 2013 yılında yaklaşık 600 mw’lık yedi hidroelektrik santralını devreye aldı.

ENERJİSA, 2013 YILINDA YAKLAŞIK 600 MW’LIK YEDİ HİDROELEKTRİK SANTRALINI DEVREYE ALDI.
 
ENERJİSA, YENİLENEBİLİR ENERJİ PORTFÖYÜNÜ GENİŞLETİYOR
 
ENERJİSA CEO’SU YETİK K. MERT: “2013’DE YENİLENEBİLİR ENERJİNİN KURULU GÜCÜMÜZDEKİ PAYINI YÜZDE 23’DEN YÜZDE 51’E YÜKSELTTİK.”
 
Enerjisa, 2015 yılı için belirlediği 5.000 MW kurulu güç hedefi doğrultusunda üretim santrallarını devreye almaya devam ediyor.
 
Türkiye’nin elektrik enerjisi ihtiyacını en güvenilir ve çevreyle uyumlu bir şekilde karşılamak için kaynak çeşitliği yaratan Enerjisa, yenilenebilir enerji portföyünü genişletiyor.
 
Enerjisa, geçtiğimiz aylarda Dağdelen HES (8 MW), Kandil HES (207 MW), Kuşaklı HES (20 MW), Köprü HES (156 MW), Sarıgüzel HES (103 MW) santrallarını devreye almıştı. Son olarak, 20 Aralık 2013’te tüm üniteleri ile Çambaşı HES (45 MW) ve 1. ünitesi ileKavşak Bendi HES (62 MW) santrallarını devreye alan Enerjisa, bugün geldiği noktada 2435 MW kurulu güce ulaşmıştır.
 
Enerjisa CEO’su Yetik K. Mert, konuyla ilgili yaptığı açıklamada; “Devreye aldığımız tüm projelerde, Türkiye’nin enerji ihtiyacını yenilikçi teknolojiler ile karşılamaya yardımcı olmayı amaçlıyoruz. Bu kapsamda, karbon salınımının azaltılmasına katkıda bulunuyor ve yenilenebilir enerji kaynaklarını üretim portfoyümüze katmaya devam ediyoruz. 2013’de yenilenebilir enerjinin portföyümüzdeki payını yüzde 23’den yüzde 51’e yükselttik.” şeklinde konuştu.
 
Sabancı Holding ve E.ON ortaklığında sektördeki öncü ve lider konumunu güçlendirerek bölgesel bir güç olmayı hedefleyen Enerjisa, Türkiye elektrik ve doğal gaz sektörlerinin her anlamda sürdürülebilirliğine katkıda bulunmaya devam edecek.
GÖRSEL DOSYALAR