Ticaret
MENU

Enerjisa Elektrik Enerjisi Toptan Satış A.Ş.

Şirket Profili
 • Enerjisa Elektrik Enerjisi Toptan Satış A.Ş., 2004 yılında elektrik sektöründe ticaret faaliyeti göstermek üzere kurulmuş olup Enerjisa’nın grup optimizasyonu rolünü üstlenir. Elektrik enerjisi ve kapasite ticareti faaliyetlerini, gün öncesi, gün içi ve dengeleme piyasasındaki operasyonlarını,Türkiye elektrik piyasası düzenlemeleri ve piyasa yapıcılığı, santrallerin üretim optimizasyonlarını ve Enerjisa Satış şirketinin elektrik tedariğini gerçekleştirir. Toptan ticaretin yanı sıra elektrik piyasa değişkenlerinin etkilerinin tahmininde ve analizinde kullanılan sayısal modeller geliştirerek şirketin kısa ve uzun vadeli kararlarına ve stratejilerine katkı sağlamaktadır. Enerjisa Toptan Satış, ayrıca, çeşitli portföylerdeki diğer piyasa katılımcılarına dengeleme hizmetleri ve pazar erişimi gibi yapılandırılmış yeni ticari ürünler sunmaktadır. Yunanistan ve Bulgaristan ile sınır ötesi elektrik ticareti yaparak bölgesel bir oyuncu olunması hedefi kapsamında diğer sınır ötesi iş fırsatlarını da değerlendirmekte, Enerjisa’nın yenilenebilir enerji santrallerinin karbon kredilerinin geliştirilmesi ve sertifikalandırılmış karbon kredilerinin ticareti ile karbon piyasasında da yer almaktadır.

  Enerjisa, elektrik piyasasında elde ettiği deneyimi, Enerjisa Gaz Şirketi vasıtasıyla yaptığı gaz ticareti işlemlerinde de kullanarak Türkiye’de gaz sektörünün gelişmesinde etkili rol oynamaktadır.

Misyonumuz
 • Türkiye'de enerji ticaretinin öncüsü olarak, en yetkin çalışanlar, sistemler ve teknoloji ile ticari fırsatları yakalayarak, riski yöneterek ve Enerjisa varlıklarını en etkin şekilde kullanarak elektrik ve gaz piyasalarında değer yaratmak.

Yönetim Kurulu & Üst Yönetim
 • MEHMET GÖÇMEN
  Yönetim Kurulu Başkanı

  KEITH PLOWMAN
  Yönetim Kurulu Başkan Vekili

  KIVANÇ ZAİMLER
  Yönetim Kurulu Üyesi 

  SASCHA BIBERT
  Yönetim Kurulu Üyesi

   

  Üst Yönetim

  ARMANÇ EKİNCİ
  Strateji ve Optimizasyon İş Birimi Başkanı

Bilgi Toplumu Hizmetleri
 • Bilgi Toplumu Hizmetleri’ne ulaşmak için lütfen tıklayınız.

İletişim
 • İstanbul Ofis
  Sabancı Center Kule 2, Kat 4, 4. Levent 34330 İstanbul
  Tel: (212) 385 88 28 
  Faks: (212) 270 54 62 
   
  İzmit Ofis
  Kentsa Tesisleri 41220 Alikahya - İzmit
  Tel: (262) 315 10 00 
  Faks: (262) 364 71 70